Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 gupi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Mirnes
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 01 Jun 2010
Poruke: 5
Lokacija: vlasenica

PorukaPoslao: Pon Jul 19, 2010 10:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav raja evo mene ponovo sa novi problemima akva je 150 litara unutra su oko 36 gupika prije par sati sam primjetijo da su sve odrasle zenke gupija uginule neznam sta im se desilo dugo vremena nikakvi problema nisam imao sad sam zenke umiru sta more biti problem vodu mijenjam nedeljom. pomoc molim vas jel imo ko slicne probleme
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jul 19, 2010 10:43 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Betta.splendens
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2010
Poruke: 139
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Pon Jul 19, 2010 11:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mozda su gupi vec bile bolesne? si ih skoro uzeo?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jul 19, 2010 11:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hm, cudno. Muzjacima nije nista bilo?

Meni se nesto slicno desavalo davno. Naime preko leta je znalo da se desi da mi nesto pokosi samo zenkice, ne sve, nekad jednu dve, nekad vise. Ribe su uvek bile zdrave, hranjene uglavnom sa zivom hranom. Muzjacima nikad nista nije bilo. Nikad nisam provalio sta im se desilo. Nije se to desavalo svakog leta samo ponekad ali uvek se to desavalo kad je bilo leto. U prici sa nekima sam saznao da nisam jedini kome se to desilo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Zola
Urednik
Urednik



Registrovan: 30 Maj 2009
Poruke: 255
Lokacija: Užice

PorukaPoslao: Uto Jul 20, 2010 1:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako izgledaju uginule zenke???
Moze da se desi da je iz nekog razloga doslo do zacepljenja porodjajnog kanala, pa su mladunci uginjavali unutra, a logicno i zenka malo kasnije. Samo ovo bi imalo mnogo vise smisla u Bojanovom primeru, pa se javilo kod nekoliko riba, ali kod svih odraslih zenki istovremeno?!?!?!
Jedino sto mi jos pada napamet je da mozda u hrani koju im dajes ima nesto sto je dovelo do intrauterinog uginuca mladji, pa pnovo i do uginuca zenki. Jer ako je aq 150l, 36 riba i redovno se menja voda, a pri tome su ostale ok... Proveri rok na pakovanju.
Moze da se desi i da uginu usled nekog trovanja, jer su trudne zenke osetljivije pa je letalna doza nekih stetnih materija manja nego obicno, ali neverujem sobzirom na litrazu i redovno menjanje vode, a i da pri tom nijedan muzijak nije uginuo.
Sve je sad nagadjanje dok se ne uradi obdukcija. Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
EMKA
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Jun 2010
Poruke: 247
Lokacija: Paracin

PorukaPoslao: Uto Jul 20, 2010 3:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da i ja mislim da je problem u hrani mozda je i rok ok ali mozda ro pakovanje nije mozda je na kraju krajeva ostala npr preko noci otvorena i upila vlagu kroz nekoliko dana se malo ubudjala i to je razlog nema druge da li dajes nesto od hemije ili co2 ili nesto
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirnes
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 01 Jun 2010
Poruke: 5
Lokacija: vlasenica

PorukaPoslao: Uto Jul 20, 2010 5:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne gupi su se izmrestile kod mene nisam ih uzeo ni od koga a rok hrane je ok jedino da nije vlage navukao pa pokvrilo se al valjda bi i muzijacima nesta se dogodilo. zenke sve izgledaju iste na njihovim lesevima nista nisam primjetijo drukcije fleke ili nesta da sam naso mogo bi rec bolesne al nema nista. a sve su trebale da se uskoro mreste pa moguce da je doslo do zacepljenja al mi cudno bas sve zenke. bas mi je zao toliko se brinem o njima i sad ovo Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Gupi gari1809 Tražnja 0 Pet Feb 23, 2024 3:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ostala gupi bez repa, krivac? Maridza Ribe 4 Čet Jun 15, 2023 12:04 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skotna gupi "gubi ravnotežu" marcus Guppy fun club 0 Ned Feb 12, 2023 3:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka gupi podmladak na poklon AB Na poklon 2 Sre Jul 06, 2022 12:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebne živorotke (plati, gupi, moli... DonderionBerik Tražnja 1 Ned Jun 19, 2022 3:24 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License