Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Gupike mi ginu dan za danom! Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Sre Maj 26, 2010 9:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neznam sta je sa gupikama,ali mi plivaju sa spustenim ledjnim perajem i sledeci dan uginu!Nista nisam menjao,neznam sa se desava!Osvetljenje jedna obicna sijalica od 25w,filtracija obicna mala pumpa,drezga na povrsini,bilo 11 gupika a sad ih je 5,anticirus i torokatum!POMAGAJTE!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Maj 26, 2010 9:13 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Maj 26, 2010 5:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvo bih posumnjao na kvalitet vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Sre Maj 26, 2010 5:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na koliko menjas deo vode? I da li uopste menjas vodu ili je samo dosipas kad ispari ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Sre Maj 26, 2010 7:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Menjam vodu na nedelju dana izvadim tri cetvrtine vode pa dopunim i to svakog ponedeljka!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sre Maj 26, 2010 9:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta primecujes jos kod njih? Jel jedu normalno? Kakav im je izmet? Jel ako sa spolja se ne vidi ondak je u stomaku problem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Sre Maj 26, 2010 9:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Plivaju sa spustenim ledjnim perajem!A sve ostalo je ok,jedu,izmet je ok,nemaju nista spolja vidljivo!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sre Maj 26, 2010 9:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nego jel imas spoljasni filter?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sre Maj 26, 2010 10:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

opisi mi kakva ti je filtracija
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Sre Maj 26, 2010 10:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne,imam obican filter pumpu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sre Maj 26, 2010 10:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kolko cesto cistis sundjer u njemu i kako?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Sre Maj 26, 2010 10:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jednom godisnje.Pa stavim ga pod mlaz tople vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sre Maj 26, 2010 10:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jel nekad se desava da iz filtera nastale neke bakteriumi mogu da naprave pomor e sad kod pranja sundjera nije bas dobro da se pere sa toplom vodom jel sto su nastali "dobri" bakteriumi u njemu ubijes i posle toga filteru treba da prodje dosta vremena dok ne "ozivi" ponovo. Predlazem usput da peres barem na 6 meseci.
E sad ovde imam jako malo informacio o tvom akvariumu i sta se sve radi oko njega tako da ne mogu da ti dam 100% savet sta da uradis.
Al ja bih uradio sledece:
1. filter provera i ako potrebno ciscenje
2. proverim miris vode (to mi javi kakvo je)
3. pregled dal ima dosta vazduha u vodi (to proveravam po ribicama dal puno disu ili su svi na povrsini)

Za sad ti predlazem da pokusas da nadjes maslacak i da nekoliko svezih lisca skuvas al ne da se raspadne nego samo da malo omeksa (ostanu svi vitamini u njemu), iseckas na sto manje komade da bude ko spanac za rucak i to daj ribicama. To ti je najbolji prirodni antibiotik i ja to dajem ribicama kad nisam siguran sta je problem. Uglavnom to i cisti stomak ribicama tako da lose neces uraditi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Sre Maj 26, 2010 11:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Miroslav95 ::
Menjam vodu na nedelju dana izvadim tri cetvrtine vode pa dopunim i to svakog ponedeljka!


Koliko litara ima akvarijum i da li dodajes preparat za neutralisanje hlora?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Čet Maj 27, 2010 11:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

deak
Misris vode je noramalan,neki neobican miris nemogu da ti opisem.
Vazduha ima manje,ribice malo brze disu!
A kad smo kod informacija,deak:
Akvarijum je od 15l
Imam jednu obicnu pumpu
Grejac sa termostatom
Vazdusna pumpa
Malo drezge(duga je oko 15cm)
Sad imam 4 gupike(a imao sam 11 Crying or Very sad )
Jednog torokatuma
Anticirus
Znam da je bilo puno,ali cekam da osposobim drugi akvarijum!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Čet Maj 27, 2010 11:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moguce da je malo vazduha u akv i da ti to stvara problem al ti dalje predlazem da uradis sa maslackom sto sam vec napisao samo jedan dodatak u vezi maslacka da ni pod razno nemoj pored puta da uzimas jer to bilje vec sve nakupilo od auta tako da bolje malo dalje od automobila uzmi maslacak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Tražim Kvalitetne Gupike Weiss Tražnja 0 Sub Maj 27, 2023 8:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike bolest Dragutin96 Bolest 0 Pon Apr 24, 2023 11:07 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike i molly Djole011 Tražnja 0 Sub Apr 02, 2022 4:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam mužjaka plave gupike Nikollo Na poklon 1 Sub Jan 29, 2022 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike sa slike na poklon paljabogdanovic Na poklon 4 Pon Jan 17, 2022 1:35 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License