----------------------------------- stefanovic^v Čet Jan 13, 2011 11:02 pm gupiki izgrickan rep ----------------------------------- u jednom aq imam mollye,ksifoe,platike,gupike zenku borca,corydorase,dva almonijera....sad sam primetio jednoj gupiki fali delic repa,a drugoj polla...koja od ovih ribica je to mogla uraditi??? ----------------------------------- nikouro Čet Jan 13, 2011 11:09 pm ----------------------------------- Ajmo malo tezim putem a zarad tvoje edukacije. Da li bi mogao da mi opises karakteristika riba koje imas u akvarijumu. Znaci ukratko : Staniste, potrebni uslovi u akvrijumu i temperament tih riba ??? ----------------------------------- stefanovic^v Čet Jan 13, 2011 11:24 pm ----------------------------------- aq od oko 30 l,ima desetak ribica u njemu,sumnjam na zenku borcu mada sam mislio da su one mirne...mogao bih zenku da prebacim u manji aq,ali dal ce ona jesti kozice?? ----------------------------------- bojan86 Čet Jan 13, 2011 11:33 pm ----------------------------------- Mislim da je borac ljubomoran na peraja gupike pa je hteo da ih se reši... ----------------------------------- stefanovic^v Čet Jan 13, 2011 11:38 pm ----------------------------------- a oce jesti kozice? ----------------------------------- bojan86 Čet Jan 13, 2011 11:40 pm ----------------------------------- Mislim da neće, bar ne ove velike. Al' sačekaj iskusnije :) ----------------------------------- dejasoko Pet Jan 14, 2011 12:02 am ----------------------------------- Hoce borac da jede kozice. Sve sto je vece od kozica ce pokusati da ih pojede. A imaj na umu da su kozice veoma brze. Mada ne bih risikovao! :D ----------------------------------- stefanovic^v Pet Jan 14, 2011 1:07 am ----------------------------------- pa s kim onda da ga stavim jedino sa bebama gupika jer one nemaju boju?? ----------------------------------- nikouro Pet Jan 14, 2011 1:09 am ----------------------------------- Ako su bebe suvise male onda rizikujes da budu pojedene. ----------------------------------- stefanovic^v Pet Jan 14, 2011 1:14 am ----------------------------------- nisu sad ove porasle su malo,ali ocekujem ovih dana nove,onda ne znam sta cu s borcem ?! ----------------------------------- Cuja Ned Feb 13, 2011 6:25 pm ----------------------------------- isti problem\ akvarijum 40 litara u njemu 2 barbusa conchoniusa 2 skalara 2 valjda zlatne molike 2 zebrice 2 crne tetre ancistrusi i cistaci i 2 gupike a jednoj gupiki fali deo repa i ledjno peraje.....ko je to mogo uciniti mada sumnjam na zlatne molike posto su i skalaru gricnule jednom rep u kesi dok sam ih stavljao u akvarijum... ----------------------------------- axterix Ned Feb 13, 2011 6:58 pm ----------------------------------- Ja sam cuo da su barbusi ljubomorni na tuca peraja. ----------------------------------- Nigros Ned Feb 13, 2011 7:32 pm ----------------------------------- O kakvoj vi ljubomori kod riba pricate? Barbusi cesto grickaju peraja skalara, japanki i slicno, najozloglaseniji su tetrazone, za konhonijuse ne znam. Crne tetre takodje znaju da grickaju peraja, te ribe se kupuju u manjoj grupici da bi bile zaokupljene medjusobnim igrama i carkama i da ne bi gnjavili ostale stanovnike akvarijuma. 40 litara je premalo za skalare.