----------------------------------- Peku Ned Jul 15, 2018 7:07 pm ----------------------------------- Pozdrav slika je malo mutnjikava pa se vidi lepo. Ako su obodi beli 1-2mm ka korenu peraja onda je truljenje peraja. Ako su prozirni to je dobro znači da peraje raste. Mozeš slobodno da odseceš deo koji truli makazama i ribu staviš u neki karantin ako je truljenje dok ne primetiš da je peraje počelo da se oporavlja. Ne boj se ribu ne boli sečenje peraja, samo nemoj seći blizu osnove jer ćeš ozlediti životinju. Ja bih rekao da je u pitanju agresija i grickanje jer su ribe premeštene u nov dom. Što se tiče lečenja uvek sam protiv kad su u pitanju jeftine nove ribe. Pošto kažeš da si čitao o bolestima viđao sam da neki pišu(doduše još ne na ovom forumu) da tretiraju povrede na ribi sa medicinskim jodom, znaj da je ishod ovog tretmana uvrk uginuće ribe. Još nešto nevezano za ribu. Filter se ne čisti više puta mesečno, čisti se masa koja služi kao predfilter ili se menja zavisno od toga šta se koristi. Zamene vode su poželjne jer su jeftin način da se akvarijum drži čistim al nisu neophodne mogu biti loše koliko i dobre zavisno od vode koja se koristi. Biološku filter masu možeš slobodno da propereš u hladnoj češmovači(tuš minut dva da se uklone nečistoće) s vremena na vreme neće ti škoditi šistemu. Tri odrasla ancistrusa obično nemaju dovoljno hrane u prosečnom akvarijumu ubaci im povremeno neko povrće da ih prehraniš i obogatiš im ishranu vlaknima.