Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Guppy vs Teleskop Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
flopsky
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 191
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pet Nov 30, 2012 4:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nemanjask ::
Da bi se upustio u mrest ikrašica moraš da imaš dobro pred znanje o celoj akvaristici

da bi mrestio ajkule ne moram da imam znanje o hobotnicama,takoreci da bi mrestio japanke koje imam ne moram da imam znanje o gupikama Very Happy
nemanjask ::
voleo da vidim kako to izgleda i odgajivačnica i akvarijumi kao i rasveta, za rasvetu imam konkretno sumnju u trajnost iz određenih razloga pa sa hteo da vidim kako si rešio neke pobleme

sve sto te interesuje mozes da pitas odgovoricu sa zadovoljstvom,dok ne stignu slike
nemanjask ::
a što se tiče razmnožavanja japanki i o tome imam konkretno pitanje pa mi je bitno gde i kako držiš akvarijum i gde odgajaš mlađ

akvarijum stoji u podrumu, to je tacnije jedna obicna soba ali posto u njoj drzim poneki alat i slicno nazivam podrum,ima grejanje kao u ostalim sobama...sto se tice unutrasnjosti akvarijuma nije nista posebno opremljen s obzirom da tu mladj drzim samo radi prodaje,ima kvarcni pesak kao podlogu,Tetra tec kanister i pomenuto LED osvetljenje,trenutno radim na tome da automatizujem grejac tj da ne radi stalno vec kad temperatura padne ispod 20c ukljuci se a kad dostigne 20c iskljuci se,jos par delova i to je gotovo...u tom akvarijumu i odgajam mladj do nekih mesec dana,tek su onda na prodaju
nemanjask ::
Koliko god da povećaš aeraciju i filtraciju, japanke se u 40 L ne mogu okrenuti posebno ako su matične veličine

sto se toga tice, na samom pocetku sam izbegavao one XL japanke, uzeo sam manje tako da najveca koju imam (zvana Kraljica Very Happy ) ima jedva 9cm i stara je oko godinu ipo, sve to sa spoljnim filterom i takodje tetratec aeracijom (i kanister i pumpa kupljeni u Nemackoj zahvaljujuci dedi Very Happy )

slike dobijate cim budem imao cime da slikam, na telefonu imam 0.3mpx kameru necete videti nista sa slikom 320x240
za sva poduza pitanja tu je i pp i ovaj post Smile


Poslednji izmenio flopsky dana Pet Nov 30, 2012 5:07 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Nov 30, 2012 4:40 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 30, 2012 10:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Auu bre, zaglibismo oko gluposti, Sada da ja tebi krenem da odgovaram na odgovore, nema svrhe niti to želim, ako ne možemo doneti ništa akvaristici našom raspravom, bolje da je i ne vodimo! Šta bi bilo OK? Pa OK bi bilo da nam ti otkriješ neke stvari oko mresta japanki i kako ti to uspeva, konkretno nešto što će nam sima koristiti, oko rasvete te nisam bez veze pitao za fotku nego zato što me interesuje kako si rešio problem oko grejanja i vlage kod flat led rasvete i kako to izgleda. Kada nam daš više informacija oko mresta japanki i oko rasvete možemo da ti postavimo pod pitanja, fotke nisu iživljavanje već me zaista interesuje kako izgleda mesto gde gajiš japanke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Nov 30, 2012 11:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad ste i mene zainteresovali sa tom rasvetom. Ajmo slike ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
flopsky
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 191
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Sub Dec 01, 2012 12:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nemanjask ::
Pa OK bi bilo da nam ti otkriješ neke stvari oko mresta japanki i kako ti to uspeva, konkretno nešto što će nam sima koristiti

Tacno, ukopasmo se do glave u pitanjima i odgovorima oko japanki i to na podforumu "guppy fan club" Very Happy

kod mresta japanki nemam neku posebnu tehniku, kao sto vecina znaju muzjaci japanke spremni za mrest dobiju bele tackice na skrznim poklopcima,tako da je do tog doba muzjaka i zenku tesko razlikovati. moze i po analnom otvoru-kod muzjaka je uvuceniji a kod zenki izbaceniji.nacuo sam da moze i po trbusnim perajima ali to mogu samo iskusni akvaristi. moje japanke se mreste do 2 puta najvise, prvi put izmedju septembra i novembra, drugi izmedju januara i februara. gledao sam neke snimke po youtube-u kako neki bukvalno "istiskaju" zenku da ispusti ikru a onda istisnu muzjaka da oplodi ikru, to je kranje mucenje.
uslove koje im obezbedim za mrest su sledeci:
1. Ubacivanje 2 zenke i 2 muzjaka, dubina vode 30cm, temperatura vode 19c
2. 24h kasnije postepeno spustanje nivoa vode do 20cm i povecanje temperature na 22c
nadalje uglavnom priroda radi svoje...muzjaci ganjaju zenke i "gurkaju" ih u stomak terajuci ih da izbace ikru. za tu priliku sam na dno mresnog akvarijuma stavio onu ceresit mrezu za izolaciju, jer japanke su kanibali, onoliku biljku mi iscupase iz korena pa nece ikru da pojedu Very Happy zenka ikru izbacuje u par navrata i kad primetim da se obim njenog stomaka smanjio,odvajam je u posebnu posudu u slucaju da nije izbacila svu ikru a u mresnom akvarijumu ostavim muzjake da oplode ikru. par sati kasnije izbacim i muzjake i ubacim hemiju protiv plesni na ikri.
kad se mali razviju, ulogu u njihovoj ishrani preuzima moj komsija, s obzirom da radimo zajedno. kad malci porastu na oko 2 nedelje prelazimo na normalnu hranu-usitnjenu i tu opet ja preuzimam ulogu odgajanja sve do mesec dana kad idu na prodaju.
Retko ubacujem iste vrste japanki u mresni akvarijum, uglavnom ubacim teleskopa i crvenkapu ili teleskopa i zlatnu i slicno, i zanimljivo je to da sam prosle godine od zenke teleskopa i muzjaka crvenkape dobio jednu potpuno belu japanku sa buljavim ocima ko u teleskopa , a druga mala crna japanka sa belim sarama, ne razumem se u genetiku mnogo al su se u lokalnom pet shopu bili veoma zainteresovali te ih i otkupili.
Oko osvetljenja tj slika obecao sam cim budem prilike imao slikacu sve,pored slika postavicu seme i ostalo, a oko ovoga iznat tu sam za pitanja Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ceratopteris thalictroides i Endler g... chaosad Tražnja 0 Pet Feb 02, 2024 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Na poklon guppy zenke! Nikola00 Na poklon 1 Uto Dec 07, 2021 5:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Na poklon guppy muzijaci Nikola00 Na poklon 1 Pet Dec 03, 2021 3:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Guppy ženke na poklon Ayrton Na poklon 2 Sre Nov 17, 2021 11:13 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Guppy pomoc DexMax Početak u akvaristici 1 Sre Okt 06, 2021 7:00 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License