Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Guppy vs Teleskop Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
flopsky
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 191
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Čet Nov 29, 2012 2:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam japanke u akvarijumu, kupio sam par gupika - muzjaka i zenku, trenutno stoje u odvojenoj posudi a interesuje me da li smeju biti sa japankama u istom akvarijumu? Imam 2 crvenkape, 2 teleskopa i jednu zlatnu japanku, kao i jednog ancistrusa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Nov 29, 2012 2:56 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 29, 2012 3:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zavisi kolike su ti japanke Wink

Ako je to onaj akvarijum od 40 litara, ti vec imas problem sa prostorom za te japanke. Mislim da nije bas pametno da dodajes jos riba. Ili menjaj ribe ili akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
BranislavK
Akvarista



Registrovan: 24 Sep 2012
Poruke: 63
Lokacija: BiH, Tuzla

PorukaPoslao: Čet Nov 29, 2012 3:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Reši se tih japanki..... prodaj, pokloni.... samo ih se resi Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
flopsky
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 191
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Čet Nov 29, 2012 3:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

planirao sam da premestim crvenkape i zlatnu tako da unutra ostanu samo teleskopi i da dodam te dve gupike, jedan teleskop je oko 9cm a drugi nesto vise od 5 Very Happy snaci cu se za prostor imam jos jedan neupotrebljen akvarijum jedino me interesuje dal gupike idu sa teleskopima Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
flopsky
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 191
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Čet Nov 29, 2012 3:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

BranislavK ::
Reši se tih japanki..... prodaj, pokloni.... samo ih se resi Smile


bavim se ukrsanjem i prodajom japanki vec 2.5 godine tako da su one tu samo zbog uzgoja Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
uros
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2012
Poruke: 127
Lokacija: aleksinac

PorukaPoslao: Čet Nov 29, 2012 7:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A koliki ti je akvarijum ??Informativno Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
flopsky
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 191
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Čet Nov 29, 2012 8:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

taj sa japankama je 40l i njih tu drzim kad ih odvajam posle mresta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 29, 2012 10:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Čekaj, uzgajaš japanke već 2 i po godine a ne znaš da li idu sa gupikama? Držiš ih u 40 L i verovatno se mreste u tih 40L? Ajde leba ti pokaži nam fotke tih akvarijuma i LED rasvete koju imaš. Živo me interesuje!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Nov 29, 2012 10:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Interesatno !?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Nov 30, 2012 1:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

uvek nesto novo od flopsky-ja Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
flopsky
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 191
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pet Nov 30, 2012 12:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nemanjask ::
Čekaj, uzgajaš japanke već 2 i po godine a ne znaš da li idu sa gupikama? Držiš ih u 40 L i verovatno se mreste u tih 40L? Ajde leba ti pokaži nam fotke tih akvarijuma i LED rasvete koju imaš. Živo me interesuje!


redom cu: uzgajam i ukrstam japanke-tacno, gupike dosad nikad nisam imao tako da ne znam nista o njima... u 40L ih drzim POSLE mresta kad ih odvajam od malih jer akvarijum u kome ih mrestim nemam gde da smestim, ima 350l i stoji u podrumu prosto nemam mesta za njega u sobi tako da izmedju dva mresta japanke cuvam u dnevnoj u tom malom od 40L dok mlade prodam/poklonim da ih nebi pojele...u mnogo postova sam napisao da cim budem imao prilike tj kvalitetniju kameru slikacu sve i postavicu i nadam se da ce to da vas zadovolji posto vidim niko ne veruje da sve to imam...oko toga sam poceo da se zanimam jos od malih nogu pocevsi sa jednom zlatnom ribicom i akvarijumom od 5L...ako mislite da pored zvanja "diplomirani tehnicar za elektroniku" ne mogu sam sebi da napravim LED rasvetu, gresite... pitanje u postu je prosto - da li smem gupike drzati sa japankama dok im ne budem obezbedio poseban akvarijum - kratko i jasno -da, ne, ovde niti pominjem litrazu niti rasvetu niti drugo nesto,prosto pitanje ako mozete odgovorite,ako ne recite da ne mozete i resen problem...ovde sam se registrovao da bi cuo vasa i podelio svoja iskustva a ne zbog prepirke oko toga gde drzim ribe i zasto, da im ne odgovaraju uslovi za ove 2.5 godine bi pocrkale sve, a dosad mi se nije desilo da neka od njih ugine ili oboli od necega (osim jedne male koju je trihogaster pocepao)...nadam se da sam odgovorio na sve i resio nedoumice, pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Pet Nov 30, 2012 12:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema niko nameru da te vredja, samo se ljudima ucinilo neobicnim to da japanke mrestis u akvarijumu od 40l posto sigurno i sam znas da one traze bar deset puta vece akvarijume.
Odgovor na pitanje da li gupike i japanke idu zajedno je ne - japanke su hladnovodne ribe, gupike toplovodne i ako bi ih drzao zajedno jedna od te dve vrste bi morala da snosi posledice.
Da li bi to bile gupike koje bi se smrzavale na 20C ili japanke koje bi se kuvale na 25C svejedno je, nije dobro da su ribe pod stresom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 30, 2012 12:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@flopsky: Nemoj pogresno da shvatas, niko ne misli nista lose, vec jednostavno - da bi se sto preciznije odgovorilo na pitanje, pozeljno je da se zna sto vise o uslovima u akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
flopsky
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 191
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pet Nov 30, 2012 1:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Fiber: razumem ja to ali covek nije procitao da sam napisao da japanke ne mrestim u tom akvarijumu nego vecem,a da u tom od 40l stoje kad ih odvajam od malih... to oko temperature kod gupika me malo bunilo,posto nedaleko od mene postoji jedan kako ga nazivaju "lekovit" bazen 'Banjica' i u njemu zive gupike, verovatno ih je pustio neko ali ima ih sigurno stotinak evo vec godinama, to je bazen napravljen od reke bukvalno, kao vir, i tu se kupaju i ljudi a i gupike plivaju a voda je hladna zato pitam Smile
@chikavili: mislim da ne treba posebno objasnjenje oko akvarijuma sa japankama-hladna voda, jaka filtracija i aeracija Smile
hvala na odgovorima, smesticu gupike u taj od 40L a japanke cu da prebacim u onaj veci mresni aq Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 30, 2012 2:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da bi se upustio u mrest ikrašica moraš da imaš dobro pred znanje o celoj akvaristici pa mi je delovalo pomalo čudno pitanje da li možeš te dve vrste da držiš zajedno, to koje zvanje imaš ne znači apsolutno ništa i nisam ti rekao da ti ne verujem nego da bih voleo da vidim kako to izgleda i odgajivačnica i akvarijumi kao i rasveta, za rasvetu imam konkretno sumnju u trajnost iz određenih razloga pa sa hteo da vidim kako si rešio neke pobleme a što se tiče razmnožavanja japanki i o tome imam konkretno pitanje pa mi je bitno gde i kako držiš akvarijum i gde odgajaš mlađ. Ovako npamet možemo da nagađamo šta je kako rešeno a sa fotkom će nam biti mnogo jasnije. Koliko god da povećaš aeraciju i filtraciju, japanke se u 40 L ne mogu okrenuti posebno ako su matične veličine!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ceratopteris thalictroides i Endler g... chaosad Tražnja 0 Pet Feb 02, 2024 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Na poklon guppy zenke! Nikola00 Na poklon 1 Uto Dec 07, 2021 5:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Na poklon guppy muzijaci Nikola00 Na poklon 1 Pet Dec 03, 2021 3:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Guppy ženke na poklon Ayrton Na poklon 2 Sre Nov 17, 2021 11:13 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Guppy pomoc DexMax Početak u akvaristici 1 Sre Okt 06, 2021 7:00 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License