----------------------------------- Mirche01 Pet Dec 06, 2013 6:18 pm Gupy okot. ----------------------------------- Danas popodne sam zavirio u kotilicu gdje su bile 2 skotne gupike. Ugledao sam oko 10-tak ribica na dnu kotilice, međutim pola njiha je bilo već uginulo , jedna se već počela znači kotiti uz gubitke ... Koliko bude malih odprilike živih a koliko uginulih pri okotu ??? Ovo mi je prvi okot od svih ribica :D :D ----------------------------------- monte Pet Dec 06, 2013 7:38 pm ----------------------------------- Meni se kotile 2 puta i 100% prezivjelih, koliko sam ja primjetio. Sve ribice su zajedno, nisam ih odvajao. ----------------------------------- Mirche01 Pet Dec 06, 2013 8:49 pm ----------------------------------- Jel u aq držiš samo jednu vrstu ribica ? ----------------------------------- monte Pet Dec 06, 2013 9:54 pm ----------------------------------- ne nego 7 :) gupi, ksifo, platike, neonke, i tri vrste cistaca Cini mi se d anisam nikog zaboravio d ase ne naljuti :) ----------------------------------- gotika Pet Dec 06, 2013 11:14 pm ----------------------------------- koliko ce ribica prilikom okota da prezivi to zavisi od vise faktora od ribice od stresa koji je prezivela od vrste kotilice u 80/ slucajeva i jos od par faktora nebi da te sad stim zamaram !postavi sliku kotilice ! ----------------------------------- Mirche01 Sub Dec 07, 2013 11:35 am ----------------------------------- Postaviću, kotilica je DIY varijanta od onih ofingera za garederobu , baš mi je fino izašla... :D ----------------------------------- renatofil Sub Dec 07, 2013 9:54 pm ----------------------------------- Može li slika te kotilice? Nije mi baš jasno kako to izgleda. ----------------------------------- Mirche01 Ned Dec 08, 2013 10:06 am ----------------------------------- Evo kotilice ista ovakva , znači istaa... :D http://prntscr.com/29k14y Ali moja velika gupka što izmrijesti mladih sve pojedeee... !!!! I zato sam je izvadio u galon i stavio na dno mrežicu i sad kad se okoti malac ide dole u mrežicu gdje ona ne može , to bi trebali funkcionirati , valjda. Koliko malcima treba da odrastu do veličine 1-2cm vremenski ???? ----------------------------------- monte Ned Dec 08, 2013 10:32 am ----------------------------------- Jedno mjesec dana ----------------------------------- Marko,./ Pon Maj 05, 2014 1:58 am ----------------------------------- meni se pre nedelju dana okotila gupi imam 20malaca, :D .inace sam sam napravio kotilicu i nije pojela ni jedno,i sve ribice su ok.stavicu sluku pa vi procenite dali valja ----------------------------------- Marko,./ Pon Maj 05, 2014 2:07 am ----------------------------------- mirche ja mislim da mrezica nije efikasna,zato kad malci padnu na dno oni pojure ka povrsini da bi uzeli vazduh.a kad ti stavis mrezicu oni prodju kroz nju onda ih majka pojede,to je moje misljenje.