----------------------------------- sputnik8 Čet Dec 06, 2018 8:06 pm ----------------------------------- Imam strasno lepog muzijaka cisto crvenog takvog do sada nikada nisam mogao da nabavim jednobojnog pa bih da dobijem takve mlade. Inace danas mi se okotila zenka pa bi je pario sa tim muzijakom Ovo je već sasvim druga stvar u pitanju.Sada da bi dobio malce koji bi ličili nja njega ili bili nosioci njegovih gena, potrebno je da nađeš ženku koja se nije nikada mrestila, a to u prevodu znači da lupom gledaš malce neke gupike i odvajaš samo ženke ,čekaš da odrastu i uparuješ samo sa tim crvenim mužjakom ponaosob. Zašto kažem da ih odvajaš sa lupom? Još dok su dužine oko 1cm nije ih lako razlikovati okom i selektovati. Inače gupy jako mlade postaju spolno zrele i zatrudne još od braće, pa ih treba jako rano selektovati. Peku ti je nešto objasnio pa kad to spojiš sa mojim odgovorom možeš shvatiti da nije gotovo sigurno čak i sve to tako da uradiš ,da malci mogu biti svakojake boje, tj. može bit, a može ne biti da budu svi crveni. P.S. Taj crveni mužjak što ga imaš je najverovatnije nešto iz uvoza, tretirano hormonom, možda i sterilisano, selekcija je postala nauka (čitaj biznis). Pozdrav !