----------------------------------- acabgd Pon Jan 14, 2019 11:46 pm ----------------------------------- Ja sam imao Jebao CP-25 i moje iskustvo sa njom nije najbolje. Mnogima su crkavali motori ali meni motor i dalje radi, međutim propale su mu unutrašnje gumice koje drže lopatice na onom keramičkom štapiću. To kad propadne praktično je pumpa neupotrebljiva jer pola puta ne može uopšte da je pokrene jer glavi, a pola puta je toliko bučna da imam utisak da će da se raspadne u akvarijumu. Tražio sam te zamenske gumice ali ih nisam našao ni kod Kineza, a ubrzo sam i digao ruke. Sam gyre inače jeste dobar koncept posebno za veće ili duže akvarijume. U našim standardnim koji su oko metra nemaju neku posebnu prednost, a imaju poseban problem jer ostavljaju dosta mrtvih uglova pa se sve bolje rešava sa nekoliko slabijih običnih pumpi nego sa jednim gyre-om. Ono gde jeste prednost je kada je baš veliki akvarijum (ili dugačak) pa treba pokrenuti ogromnu količinu vode. Ako se uzme obična pumpa ona će biti izuzetno jaka ali će joj i snop biti ipak usmeren i popustiće jako brzo, dok gyre gura li gura čak i te veće količine vode. Jebao je kao i sve drugo navodno poboljšao kvalitet i ovih svojih CP-xx pumpi ali ja je svakako neću uzimati jer nemam dovoljno veliki akvarijum da bi mi se isplatilo. Ipak, ko ima veći akvarijum mislim da mu je to svakako odlično rešenje, a posebno kada se upare dve naizmenično.