----------------------------------- Nikolac Pet Jan 18, 2019 1:30 am ----------------------------------- Moram u potpunosti da se slozim sa Lakijem. Ja ne bih pomislio na pravljenje morskog akvarijuma sa bilo kojom pumpom osim Gyre, nebitno koje velicine. Sad se prave i modeli za nano akvairjume tako da su svi pokriveni, bukvalno od 50- 1.000 L Ciscenje je mozda problematicno prvih par puta, posle se covek uvezba i to traje 5 minuta, tesko da se moze okarakterisati kao mana. Jebao, stara verzija je imala ozbiljnih urodjenih mana, za novu generaciju jos ostajeo da vidimo. Ali postavlja se pitanje, sta ocekivati od gyre od 99$? Ko god je i kupi, treba da racuna na to da ce mu otkazati relativno brzo, u poredjenju sa skupljim pumpama, nema tu neke narocito filozofije. I opcija sa 3-4 slabije tunze pumpe bi kostala isto. Opcije programiranja su daleko ispred tunze, jebao i ostalih proizvodjaca, a u rangu ecotecha koji je lider u industriji. Ja koristim random mode 10-50% i prezadovoljan sam. Kazu da je to najprirodnije kretanje vode, sto nasumicnije. U planu je jos jedna na drugi kraj vise kao backup kada nisam kod kuce.