Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Hakler Vranjanac Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
djuraa
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2010
Poruke: 193
Lokacija: beograd, vidikovac

PorukaPoslao: Uto Mar 22, 2016 1:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Belo svetlo će definitivno prijati biljkama, ali i tvom oku Smile ... Roze je baš paralo oči. Mislim da ti se pojavila cijano bakterija na podlozi, rešavaj to dok nije napala ceo akvarijum
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Mar 22, 2016 1:03 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Uto Mar 22, 2016 2:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislis na ovo na podlozi, mislim da je to prasina jer nisam lepo isprao podlogu a nemam riba niti sam sifonirao dno..
A ovo ne biljci gdde sam oznacio zutim krugovima mi je bilo cudno, kasnije menjam vodu i kako da proverim?
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 22, 2016 2:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To uokvireno crvenim krugom je sigurno cijanobakterija! Na to je mislio. Spreci sirenje dok ne bude kasno. Sto se tice zutih krugova mislim da je isto u pitanju ali ne vidim bas dobro sa slike.. sto se tice unistavanja cijanobakterije, to moras pod hitno srediti jer se onda zna prosiriti toliko brzo da nisi svestan. Razlog je uglavnom ne adekvatna higijena, slaba filtracija...itd itd ali je ovo glavno. 200mg eritromicina na 50l je lek. 3-4 dana nakon toga ide izmena vode. Pratis stanje pa ako je potrebno opet nakon par dana ponovis postupak. Srecno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Uto Mar 22, 2016 7:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uradio promenu 50-60% vodde, ubacio koridorase, barbuse, od bilja staurogyne repens i hottonia palustris.
Kako ce lek uticati na ostale stanovnike?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 22, 2016 7:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sacekaj koji dan da vidis da li ce krenuti da se povlaci, akvaristika je cudo Smile ...uvek kod takvih doziranja sipas malo manje nego sto je propisano..kao neka blaza verzija.. cisto da vidis kako ce ponasati alga... ja nisam imao problema sa zivotinjskim svetom, ali ajde nek se javi jos neko da dobijes jos necije iskustvo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Uto Mar 22, 2016 7:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo sam promenio vodu bez ubacivanja leka.. sutra bi kupio lek i ubacio.. jel ovo na neto ili bruto zapreminu akvarijuma, jer kad oduzmem pesak i kamenje akv ima oko 150 l.. ovako bruto je 200-260 sa rasvetom i podlogom.
Procitao sam da na diskuse utice, moze se razviti sterilitet..
Sto se tice oddrzavanja na 7 dana ide 50% vode, sa tim da evo danas bio 10. dan.. Mislim da je razlog podloga.
Hvala vam na ukazanom problemu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
djuraa
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2010
Poruke: 193
Lokacija: beograd, vidikovac

PorukaPoslao: Uto Mar 22, 2016 8:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo teme u kojoj su članovi foruma opisali svoja iskustva sa ovim problemom..
Inače, imao sam i ja problem sa CB pre par godina i uspešno ga rešio eritromicinom i zamračivanjem akvarijuma 2-3 dana... Sećam se da sam rastvor špricem dozirao direktno na mesto koje je alga zahvatila... nije bilo nikakvih problema sa biljnim i životinjskim svetom
http://www.akvarijum.org/forum.....22790.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Uto Mar 22, 2016 11:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala druze, pokusacu sutra da kupim eritromicin(ne prodaju bez recepta) jedino moram da smislim kako da sifoniram dno da napravim od flasice.

Image

Akvarijum posle sredjivanja, novi raspored i jos biljaka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Sre Mar 23, 2016 3:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubacio 4x 250mg eritromicina, sutra postupak se ponavlja i 3. dan zamena vode. A smanjicu foto period na 4h.
Videcemo rezultate
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Čet Mar 24, 2016 10:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas terapija ponovljena, na prvoj slici vidi se kako je deo bakterije od zelene dobio braon boju, ostalo je tu i tamo.
Trebalo bi sutra promeniti vodu i sifonirati. Kad to uradim da ponovim sa terapijom ili sacekam, jer verujem da nisam unistio sve.
Sto se tice riba barbusi luduju u akvarijumu, bas im prija duzina. Jedino me brine to sto vole da grizu sve, pa i bakteriju, i prah leka gde se nije lepo rastvorio.
Slike:
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Pet Mar 25, 2016 7:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fenomenalan aq za lude postavke .
Tu bih se bacio pravoo na posao ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Pet Mar 25, 2016 11:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Savrseno se slazem, samo sam ja pocetnik sa ozbiljnom akvaristikom. Very Happy
I zalim sto nemam sump, i sto nisam u mogucnosti, ovako ne smem preterita sa kolicinom riba.. Verovatno necu ici iznad 30.
Imam jos ideja, i bice promena kroz 10-tak dana, samo da se resim cijano
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Sub Apr 30, 2016 2:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image

Nove biljke:
Staurogyne repens
Razne bakope
Javanska mahovina
Limun
Microsorum windelov
Heteranthera zosterifolia –stargrass
Sagitariju subulatu
Marsilea Hirsuta
Limnophila sessiliflora
Shinnersia rivularis green
Hydrocotyle leucocephala
Hygrophila difformis
Kripte

Videcemo dalji razvoj, bice sigurno izmena.

Filtracija: bio kugle, keramicke perle 500 gr, perlon vata, perle 500 gr, perlon vata i na vrhu dzak od paprika.

Ribice: Dobio od @gotika 20 zebrica,
Od ranije tu 16 tetrazona, 4 zelena, 9 koridorasa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Ned Maj 08, 2016 10:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izgleda da je bio mrest u zajednickom akvarijumu, u filteru vidim jako male sicusne ribice, verujem da je od zebrice, barbusi su jos mladi, steta sta nece preziveti, ali dobro je kad imas mrest ikrasica makar bile i zebrice Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Maj 09, 2016 9:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zašto misliš da ribice koje su ušle u filter neće preživeti?Imaju one tu svašta na meniju,samo treba da paziš prilikom čišćenja da ih sam ne pobiješ.I kad malo ojačaju da ih dohranjuješ..
Kod mene su pandice najbolje napredovale baš u filteru,spoljašnjem trokomornom,a ako se dobro sećam još neko je sa foruma iste odgajio na taj način.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License