Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 *Hamburski Sundjerasti Filter* Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Cyrix
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2011
Poruke: 298
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Čet Jan 12, 2012 12:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa nisam uspeo da nadjem u opste niti 3 niti 5cm. cak sam isao i po prodavnicama sundjera i nece da prodaju po malo vec samo celu tablu. a ovaj sto sam nasao odgovara po dimenzijama i kosta 180din. znaci prilicno korektno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jan 12, 2012 12:33 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Aquamen
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2011
Poruke: 411
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Čet Jan 12, 2012 1:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Wink

Sve zavisi gde si trazio ?

Imas na ovom forumu tri linka ka shopovima, cini mi se da ih drze sva tri.
Jedino sto je kod njih isto na celu tablu ili 10x10 komadi.

Ja sam se razmislao prvom da uzmem nekoliko kom 10x10 i postavim 3kom uspravno (30x10), ali posto je cena skoro ista uzecu celu tablu.

Parce 10x10 kosta 50-60din po komadu, ako ti akvarijum nije vislji od 30cm uzmi bolje ove tri kocke i postavi kao sto sam opisao.
Neznam kakav ti je taj sundjer, ovaj ti je u svakom slucaju proveren.

Sa celom tablom imacu za 4 akvarijuma (30x 16,6) sto mi je za pocetak sasvim dovoljno.

pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cyrix
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2011
Poruke: 298
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Čet Jan 12, 2012 1:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

video sam da u tim shopovima ima i video sam koliko kosta. ja trenutno imam jedan aq koji vec ima potopni filter i on funkcionise. a drugi koji formiram sa mikro ciklidima u njega cu ubaciti ovaj HSF. nemam gde iskoristiti celu tablu. inace dimenzije duplog sundjera su 32 x 12cm. s obzirom da si mi rekao da ce mi biti dovoljno 8cm a a ko bas dosta prljaju 15cm, dvanaest mu dodje kao neka sredina Smile

jos jedno pitanje vezano za filter, da li sundjer spustiti skroz do stakla ili je dovoljno iznad podloge? podloga ce mi biti kvarcni pesak.

malo se jos razmisljam u vezi one ceske pumpice, imam tu par nedoumica sta tacno da uradim ali da se resiti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Aquamen
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2011
Poruke: 411
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Čet Jan 12, 2012 4:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neznam kako planiras da fixiras taj sundjer, po meni je najbolje resenje da ide do stakla na dnu.
Ja sam tako planirao, ako sundjer stavljas u cosak (povijen) nadji neku plasticnu lajsnu visine podloge koju ces zagrejati i saviti u obliku sundjera. Sve to zalepis na dno i stvar resena.
Ako stavis bez lajsne i desi se da moras sundjer iz bilo kog razloga da vadis, tesko ces moci posle da ga vratis od podloge.
Ukoliko stavljas na pravo moze i lajsna od stakleta da ti savrsi posao.

Sto se tice pumpice, ako nije hitno sacekaj jos koji dan.
Ja planiram uskoro da pocnem sa pravljenjem istih, sve ce biti slikovito prikazano ovde na forumu.

pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cyrix
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2011
Poruke: 298
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Čet Jan 12, 2012 1:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok, extra
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Aquamen
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2011
Poruke: 411
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Čet Jan 12, 2012 11:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisi dugo cekao. Wink

http://www.akvarijum.org/forum.....t7951.html

izvoli
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cyrix
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2011
Poruke: 298
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Pet Jan 13, 2012 12:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo zalepio aq i vec se potkrala greska. ne znam koliko ce biti kobna ali eto... veidecemo da li je tolerantna a ja se iskreno nadam da jeste jer bi u suprotnom morao da razlepljujem nosace koje sam upravo zalepio silikonom i da kupujem novi sundjer.

dakle drzace za sundjer sam uzeo dva parceta stakla siroka po 2cm. znaci moj sunjder odmah postaje upotrebljiv ne 12cm koliko je sirok nego da oduzmemo ta dva sa po svake strane i dolazimo na onih pocetnih 8cm... to jeste na minimumu ali visina je kraca. znaci visina sundjera je 32cm. visina vode nece preci visinu sundjera. sundjer ce biti odmaknut od dna akvarijuma a ispod nivoa podloge. ukupna litraza aq ce biti 383x473x330mm odnosno 60l.
sorry ali sa nosacima poklopca sam ukrao malo prostora za vodu.

da sumiram sundjer povrsine 12x32cm sastavljen iz dva komada spojena, jedan crni sa vecim rupicama i jedan plavi gust. od kompletne povrsine ukradeno po 2cm sa strana sto daje korisnu povrsinu 32x8cm na 60l?

da li je to ok i koliki protok bi trebao biti?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Aquamen
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2011
Poruke: 411
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pet Jan 13, 2012 12:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Wink

Nije nista opasno, moze to da prodje.
Samo nastavi sa radovima i nemoj mnogo da se brines oko toga.

59,7L je zapremina praznog, kad stavis podlogu jos manje.
Nije ovo precizna mehanika pa da gledamo u mikrone.

Stavljao sam ja i mnogo manji sundjer i radilo je u lepo ubiljenom akvarijumu bez problema.

Ja bih tu sad samo prigusio pumpu u pocetku na nekih 100-120L/h posto je sundjer manji a nov, kasnije kad se filter formira i malo zaraste pojacao na 140L/h i mirno spavaj nano.Wink

Daj neku sliku da vidim kako to izgleda, posto sam i ja razmisljao na isti nacin da odvojim pregradu sa stakletom na bocnoj strani i tu da pricvrstim sundjer.

pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cyrix
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2011
Poruke: 298
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Pet Jan 13, 2012 1:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo slika sa mob-a

Image


Image


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Aquamen
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2011
Poruke: 411
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pet Jan 13, 2012 2:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Wink

Kad pre covece, postavi slike ?

Ti stavljas sundjer savijen u cosak, nisam te ja tako razumeo.

Kako mislis na tako malo da savijes sundjer, jesi ti to probao ?

Dali tu staje pumpa iza sundjera ?

Cisto sumnjam jel mi na oko deluje bas tesno.

Da sundjer moze lepo da se savije treba minimum 3x njegova sirina da se odvoji od coska, znaci ako je tebi sundjer 4cm x 3 = 12cm na jednu i 12 na drugu pa posle vadis meru sundjera.

Tako neverujem da ces nesto uspeti da uradis, sudeci po toj sibici tebi je to nekih 7cm.

Cak i ako uspes da uglavis tu sundjer (sto cisto sumnjam) ti ces na njemu savijanjem smanjiti protok zbog sabijanja i samim tim i njegovu korisnu povrsinu.

Znaci bice ti sundjer jos manje korisne povrsine nego sto si planirao.


Image


Ovako sam ja to kod tebe zamisljao i mislio na istu foru da stavim i kod mene, ispred zasadim biljke i zamaskiram filter.
Bojim se samo da ce kod ovih 10cm ispred stakleta za filter voda vise stajati nego sto ce cirkulisati.

pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cyrix
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2011
Poruke: 298
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Pet Jan 13, 2012 3:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa sto se tice savijanja nije problem, savija se koretkno i staje tu. na jednoj strani se razvuce dok se na drugoj sabije... e sad tu ideju nisam imao a dobro si je smislio. kod mene moze da stane sunjder pod pravim uglom tako reci izlomljen a moze i da se savije u cetvrt kruga nekako. pumpa staje fes... sundjer 4cm a staklo si pogodio odmaknuto 7cm. znaci 3cm unutra slobodno u manjoj varijanti (savijanje u cetvrt kruga) sto daje taman dovoljno mesta za siri deo pumpice (28mm) sad postoji i nacin da se jedan sundjer skrati po celoj duzini/visini za 1cm i tada nema sabijanja. a s obzirom da je on vec unutrasnji deo mislim da je i te kako korisna povrsina...
znaci cak i ako bih ga skratio sa 12cm na 11 ili pak 10cm sve to bi bila korisna povrsina tog unutrasnjeg sundjera koji nije sabijen... a ako si rekao da je dovoljno 8cm onda se uklapamo u pricu.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Aquamen
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2011
Poruke: 411
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pet Jan 13, 2012 4:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro ako ti kazes da staje, ja ti verujem. Wink

Meni je taj prostor na prvi pogled delovao mnogo mali.

Na slici sa unutrasnje strane nemas lajsne ?

Sundjer mora lepo da dihtuje, voda sme samo kroz njega nikako negde sa strane, ispod ili preko njega.

Kako ces to da izvedes sa samo dve lajsne sa prednje strane ja stvarno neznam ?

Mislim da komplikujes stvari bez potrebe, na sve strane stezes i natezes.
A u stvari stedis na pogresnoj strani, taj filter treba da te sluzi godinama.
On sam sebe vise puta odplati kroz struju koju ustedi za godinu dana, o kvalitetu vode i da nepricam.
Kupis metar kablovice 4x4, sundjer 3-ku ili 5-icu i sve to lepo i kulturno spakujes, npr. kao na slici sto je "sale" postavio.
Ostatak sundjera ako smatras da ti nece trebati prodaj i zavrsena prica.

Iskreno receno meni se svo to budzenje ne dopada.

Kad jednom krene ceo taj sistem i kad pocnu da zezaju propusti koje si u samom startu napravio bice kasno za ispravljanje, prepravljane i dorade.


pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cyrix
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2011
Poruke: 298
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Pet Jan 13, 2012 8:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

lepo si rekao sve to i u pravu si!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Aquamen
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2011
Poruke: 411
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Ned Jan 15, 2012 10:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cyrix ::
lepo si rekao sve to i u pravu si!


Sta si sad odlucio za filter ?

pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cyrix
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2011
Poruke: 298
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Ned Jan 15, 2012 10:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

eto, jos uvek nista dalje nije radjeno jer se susi silikon na aq. u medjuvremenu obezbedjujem ostalu opremu i sa njom i sundjer deblji ako uspem da nadjem. a evo juce nasao delove za pumpicu pa treba da bude gotova i ona sutra.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sundjer filter ili unutrasnji filter ... Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Ned Mar 20, 2022 9:48 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License