----------------------------------- Milan.B Čet Jun 16, 2016 10:34 pm Hauba za dve neonke 80cm ----------------------------------- Trazim ovako nesto: http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_290057496_hauba-DA-e1398707045732.jpg Ovo na slici je Atman DA-80 ali njega nema nigde jer uvoznik vise ne uvozi ali mozda neko ima da mu ne treba ili neku slicnu alternativu, ne mora uopste atman... Bitno je samo da je 80cm i da staju 2 neonke... ----------------------------------- Ralke Pet Jun 17, 2016 1:46 am ----------------------------------- A zasto ne budes malo kreativan i sam ne napravis nesto slicno? Ovo je bezobrazno skupo,toliko da vredja inteligenciju...a moze da se napravi za mnogo manje para. Sa druge strane,nisi naveo kakav akvarijum imas,kojih dimenzija,sta drzis ili planiras u njemu - jer,mozda ti ovo sto trazis i nije potrebno... ----------------------------------- Milan.B Pet Jun 17, 2016 8:25 am ----------------------------------- Pa ja sam hteo celu haubu da napravim pa kad sam stavio na papir, bez 100 evra ne bih prosao (ukljucujuci i neonke) a s ovim cudom bi izaslo bar upola jeftinije... Akvarijum je 80x40x40... Ne znam zasto je bitno sta drzim u njemu? Sve od navedenih pitanja mozes procitati u moje dve teme: http://www.akvarijum.org/forum/pomo-aelig-oko-prvog-akvarijuma-apsolutni-poeetnik-t21803.html http://www.akvarijum.org/forum/koje-neonke-za-moj-akvarijum-t22756.html Za jednu neonku kosta oko 2500 din, ne znam koliko je za 2 neonke ali kako god okrenes ako uzmemo u obzir da je profi odradjeno, ima reflektore, grla, startere, prekidace, uticake, sve potrebno, tih 2500 din nije previse... ----------------------------------- Ralke Pet Jun 17, 2016 10:15 am ----------------------------------- Pa vazno je sta drzis u njemu. Zbog samih cena neonki... ako ne drzis bilje( ili drzis neko ne zahtevno bilje ) - onda ustedis u startu na neonkama. Posetis otpad ili buvljak....svasta ima, od prekidaca do reflektora... ja sam pre par godina nasao "haubu" koju sam sredio i koristio za svoj akvarijum.. ----------------------------------- Bojan Pet Jun 17, 2016 7:28 pm ----------------------------------- Planiras T5 ili T8? ----------------------------------- gotika Pet Jun 17, 2016 10:43 pm ----------------------------------- ja sam imao u istom takvom akvarijumu 80x40x40 tri neonke od 60 cm duzine sve tri po 18w vise nego dovoljno svtla hauba od lominata napravljena sa dva kulera unutra ----------------------------------- AquaWolf Čet Jun 30, 2016 11:36 pm ----------------------------------- moze li slika te haube Gotika? i ako nije problem da se vidi kako su kuleri postavljeni. :) hvala :) ----------------------------------- gotika Čet Jun 30, 2016 11:56 pm ----------------------------------- kasno nemam vise tu haubu a ni slike ali kuleri su bili na zadnjoj strani haube jedan je ubacivao hladan vazduh a drugi izbacivao topao vazduh iz haube ----------------------------------- AquaWolf Pet Jul 01, 2016 6:33 pm ----------------------------------- E jbg...probacu da nadjem. Hvala u svakom slucaju