----------------------------------- Sone_bg Sre Okt 04, 2017 8:33 am ----------------------------------- Druže ako imaš para da izdvojiš za soil, nemoj da se maltretiras ni nikakvom zemljom ni osmokotom, ni svakojakim čudima za podlogu, imam je i ja i svašta dodato u podlogu, pa mi biljke nisu iste kao i kod ljudi koji imaju soil npr, nisu oni njega bezveze napravili, sve ti je tu spakovano kako treba, naravno ako imaš da izdvojiš keš, to ti je moj savet. I pod dva zašto ja više nikada neću da stavljam zemlju, osmokot i ostala čuda, sad sam prošli vikend vadio kriptu Becketti (manja vrsta kripte, znači nije zelena ili braon koje su dosta veće rastom), napravio sam takav kuršlus u akvarijumu, dok sam ja nju izvadio, njeno korenje, jer nisam hteo da ga sečem, da mi truli u podlozi, u roku od 5 minuta sve zemlja se podigla na površinu, jer je prosto nemoguće to izbeći, nastane ti haos od koga poludiš... REZULTAT TOGA SUTRADAN SU UGINULA TRI STIPHODONA, SVA TRI SUTRADAN, A DOTLE 6 MESECI IM NIŠTA NIJE BILO, DA SE TO DESILO JEDNOM NE BIH NI RAZMIŠLJAO, AL SVA TRI, ZNAČI DA IH JE UBILO NEŠTO VEZANO ZA PODLOGU KAD SAM VADIO KRIPTU, INAČE JE POZNATO DA SU ONI OSETLJIVI, ČAK MOŽDA I OSETLJIVIJI OD OTO-A, S OBZIROM DA NJIH IMAM 4 I DA IM NIŠTA NIJE BILO... Namerno sam pisao velikim slovima, zato što sam izludeo, obožavam Stiphodone, imao sam jedne lepe velike primerke, dobro mi nije bilo kada sam video da su uginuli, u trenutku mi je došlo da izvadim vodu i izbacim svu tu podlogu, a inače sad uskoro to i radim i ubacujem soil...Naravno možda se ovo samo meni desilo, a drugim ljudima koji su radili isto milion puta i ništa im se nije desilo, da nisam imao Stiphodone, tako sam mogao i ja da kažem jer su sve ostale ribe to lepo podnele, a ima tu još dosta osetljivih riba.