Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Hemija mešanje?! Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Aurum
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2010
Poruke: 48
Lokacija: Beograd, Voždovac

PorukaPoslao: Sre Jan 05, 2011 2:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moje pitanje, jer nisam našao sličan naslov, je da li smem da mešam hemikalije, sutra formiram akvarijum i želim da sipam i easy life ffm i nitrivec i onda za biljke sera florena. Jel smem to da uradim odjednom (predpostavljam da ne) ili treba da pravim pauze između? Ako trebaju pauze, jel znate kolike ili imate li preporuku povodom toga.
Hvala u napred i proveriću odgovore pre nego što počnem jer kasno postavljam ovo pitanje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jan 05, 2011 2:19 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Sre Jan 05, 2011 2:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema potrebe za sipanjem iste stvari razlicite firme da bi dobio istu korist, Easy Life FFM i Sera Nitrivec je isto sredstvo za ubrzavanje procesa cikliranja akvarijuma, kada to sipas ribe mozes dodati vec posle 24h (ne pre toga). Ja da sam na tvom mestu pre bih se odlucio, ili Sera ili Easy life. Obe firme imaju hemije i za brze cikliranje akvarijuma, i za prihranu biljaka... Tako da ako uzmes Sera, uzmi Sera Florena i Nitrivec, ako izaberes Easy life, uzmi FFM i Profito. Neces se pokajati ni kod jednog ni kod drugog proizvodjaca, ja licno koristim Easy life hemiju a za lecenje riba Sera proizvode i vec godinu dana ne mogu da se zalim ni na jednog proizvodjaca.
Nemoj odmah dodavati obe hemije kad budes kupio, dodaj prvo sredstvo za cikliranje akvarijuma (Nitrivec ili FFM) pa sutradan dodaj Profito ili Frorena.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Aurum
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2010
Poruke: 48
Lokacija: Beograd, Voždovac

PorukaPoslao: Sre Jan 05, 2011 2:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno Vlajko.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 05, 2011 8:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sera Nitrivec i EL FFM nikako nisu isto sredstvo, zapravo nemaju nikakve veze jedno sa drugim. Da ne ulazim u detalje, kompletne informacije su dostupne na sajtovima proizvodjaca.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Sre Jan 05, 2011 9:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pomesao sam Nitrivec sa Aquatanom, pogledaj vreme kada sam pisao, bio sam jako pospan. Moja greska... greska
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Hemija za biljke Borac123 Hemija 3 Pon Sep 24, 2018 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka hemija vode za gupike ccmuva Guppy fun club 1 Pet Nov 10, 2017 11:46 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka hemija koja se dodaje kad se sprema a... tigar Ostala oprema 24 Pon Okt 02, 2017 1:19 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hemija? srdjann Alge 0 Pon Feb 01, 2016 7:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hemija u akvaristici Bojan Hemija 13 Ned Feb 12, 2012 9:42 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License