Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Heternathera zosterifolia Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
StefanPN
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2019
Poruke: 40
Lokacija: Paracin

PorukaPoslao: Čet Apr 16, 2020 10:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

https://imgur.com/OsNg897
Da li neko zna sta se desava sa ovom biljkom?
Akvarijum je 100l i formiran pre 2 meseca. Podloga aqua basis i manado. Osvetljenje 2*30w Arcadia.Ubacujem Profito i EasyCarbo, kao i CO2 DIY varijanta.
Biljku sam posadio po celoj duzini zadnjeg plana akvarijuma. U pocetku je lepo napredovala, ali je od nedavno pocela da propada. Cini mi se od kada sam ubacio ribice (neonke i razbore). Izbacuje nove pelcere, ali srednji i donji listovi brzo propadaju. Sta moze da bude uzrocnik problemu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Apr 16, 2020 10:13 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

StefanPN
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2019
Poruke: 40
Lokacija: Paracin

PorukaPoslao: Čet Apr 16, 2020 10:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako ne bih otvorao novu temu, imam jos jedno pitanje.Na nekim biljkama mi se pojavilo nesto sto lici kamenac.Konkretno mi pravi problem na Ludwigi rubin i Moneiri Bacopa.Evo u prilog i slika kako to izgleda.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Pet Apr 17, 2020 12:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo belo dodje da je problem do vode,kamenac,Ca...
A biljka ako je rasla emercno,mozda se prilagodjava na submercno.Polako sa hemijom,ne znamo koliko cega doziras.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
StefanPN
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2019
Poruke: 40
Lokacija: Paracin

PorukaPoslao: Pet Apr 17, 2020 1:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne preterujem sa hemijom, dodajem pola doze jos uvek.EasyCarbo 2ml dnevno, a Profito 1,5ml na svaka dva dana. Nisam naglasio da mi je akvarijum otvoren, nemam isparivac.Stalno dodajem vodu, jer dolazi do isparenja.Ne znam kakva je voda u mom kraju, ali svakako planiram da uzmem tester i da proverim tvrdocu.
Malo mi je sumnjivo da se jos uvek prilagodjava na subemerzno, jer je evo skoro dva meseca u akvarijumu... Ali sacekacu da vidim kako se odvija situacija.Ludwigia ima po listovima i crne tackice, to bi trebalo da je manjak gvozdja, ako se ne varam?

Image
Image

Inace to kod mene izgleda ovako, slika je od pre 10ak dana.. .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Heteranthera Zosterifolia i još po nešto Tajchili Tražnja 0 Pon Feb 15, 2021 2:05 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebna Heteranthera zosterifolia Zivadin Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Nov 11, 2019 2:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Na poklon - Heteranthera zosterifolia... Lenji Lisac Arhiva Malih Oglasa 2 Pet Maj 18, 2018 1:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Heteranthera zosterifolia tj star grass Igor1980 Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Apr 12, 2016 8:43 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka HETERANTHERA ZOSTERIFOLIA---"sta... Dare021 Arhiva Malih Oglasa 2 Uto Mar 08, 2016 10:59 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License