Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Hipermangan dobar, los, zao??? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Uto Jun 22, 2010 7:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nego cisto informativno sam otvorio ovu temu da i sam sebi nadjem neki odgovor u vezi Hipermangana. Posto dosta starijih akvaristi nikad ne stavlja u akv a neki bas daju dobre rezultate posle lecenja hipermanganom. Moje licno iskustvo je bilo sa japankama, posto oni sve i svasta navuku na sebe od bolesti, svremena na vreme sam im dao malo hipermangana ili kuvani maslacak za antibiotik i dosta sam uspevao da suzbijem neke nepotrebne bolestine u akv (barem ja mislim Smile).

Uglavnom pitanje je kako ko koristi i dal koristi uopste? Dal je stetno ili bas suprotno?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jun 22, 2010 7:31 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Jun 22, 2010 7:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

auuu tema koja vuce na mnogo strana. jedni ga hvale , drugi kazu e moj brale ..... kao i sto si primetio sam ucinak h.mangana se razlicito pokazao kod akvarista. moje misljenje jeste ( ne iskustvo ), da ucinak h.mangana zavisi od aq do aq, i od zivog sveta u njemu. jedno je sigurno, h.mangan se nesipa u aq u kome je flora i fauna i tu mislim da je stav definitivan. kupke koje se spremaju pomocu h.mangana zavise od stadijuma bolesti tj problema koji treba da resimo pomocu istog i nije uvek pozitivan rezultat zagarantovan sto opet zavisi i od odnosa samog razblazenog h.mangana sa destilovanom vodom ( jacina ). opet tu je i ona poznata , h.mangan ne pomaze u pranju biljaka od algi i puzeva a sto vecina pocetnika i upravo to zeli da odradi pomocu istog i zbog cega ga vecina i kupuje. za same bolesti nekih ribica ( ne svih ) malo ko zna da h.mangan pomaze tj kako se primenjuje. tekstovi koji su bazirani na iskustvu u primeni kod nekih bolesti opet su razliciti sto je moje licno misljenje da je uzrok tome sam hemizam vode i biotop akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
FEK@
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2009
Poruke: 534
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Sub Jun 26, 2010 2:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dobar je, samo treba znati kako se koristi...kazu ako se previse boljke drze u hiper m. moguda sagore...ja kad prem aq drzim ih dan ipo u hiper m. rastvor. i nije im nista...
dobar je za lijecenje nekih bolesti (potapanjem ribice u rastvor)
a sto je deak rekao stavlja kuvani maslacak u aq mislim da je to dobro...probat cu
ja stavljam sinamicin i streptomicin(ne muti vodu)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sub Jun 26, 2010 2:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kuvani maslacak je prirodni antibiotik i jako je dobar za ciscenje stomaka od bakteriuma ili nekih parazita, narocito pomaz kod japanke i kod koi ribica. Pripremanje je veoma lako, jako kratko staviti u prokljucalu vodu da samo malo omeksa i da odrzi vitamine u sebi. Sitno iseckati i moze hranjenje. Ako je moguce uvek nov list skinite od malsacka.
Znaci ipak hiper m. pomaze u dezinfekciji nego jel mi neko moze reci kolko hiper m. se stavlja na kolko litraze da ne bude trovanja?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Jun 26, 2010 11:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mnogo toga od tih hemikalija nisam koristio i nadam se da necu u skorije vreme. ono sto sam dosad nasao o hiper manganu i njegovoj primeni jeste :
da se 10 grama praha rastvara u 100 ml vode i da jedna kap ove otopine sipa na jednu litru akvarijumske vode ( karatinski ).
verovatno postoji jos koja formula i nadam se da ce se jos koji clan ukljuciti u ovu veoma zanimljivu temu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aca77
Akvarista



Registrovan: 05 Nov 2009
Poruke: 255

PorukaPoslao: Ned Jun 27, 2010 12:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U manji akvarijum (oko 5 litara) sipa se voda iz akvarijuma. Zatim u manju čašu uzmeš vode takođe iz akvarijuma i sipaš na vrh kašičice hipermangana u tu čašu. Kad se prah u čaši sasvim otopi, tu otopinu polako sipaš u taj manji akvarijum i vodu istovremeno mešaš dok voda u manjem akvarijumu ne dobije boju bledo ružičastu koja podseća na boju vina ružica. U tu otopinu pustiš bolesnu ribicu i držiš je ne više od 10 minuta. Ribe koje nemaju krljušt ne podnose hipermangan. Ovo pomaže kod bakterija, gljivica, protozoa i ostalih parazita koji napadaju kožu, peraja i škrge. Ovo raditi najviše 2 puta dnevno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pon Jun 28, 2010 10:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima na odgovorima znaci ipak ostaje hiper m. medju akvarijumima. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Jun 28, 2010 2:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ima tu jos hemikalija iz kucnih radinosti koje mogu da pomognu pri odredjenim problemima ( sto kod bilja sto kod riba ) ali vise o tome kad se provere informacije ( nadam se u skorije vreme ) ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dobar dan dobri ljudi Ascaron Upoznavanje 0 Uto Avg 06, 2019 6:02 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hipermangan Voja85 Bolest 35 Sre Okt 31, 2018 12:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mini CO2 da li je dobar? Trifke98 Uradi Sam (DIY) 4 Sub Maj 06, 2017 2:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kuc, kuc, dobar dan. anebojsa Upoznavanje 2 Uto Dec 02, 2014 3:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dobar majstor Khyron Arhiva Malih Oglasa 2 Sub Jun 14, 2014 1:44 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License