Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Hipermangan i mahovina ... pomor riba Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
darko.potic.33
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2010
Poruke: 206
Lokacija: Srbija, Nis

PorukaPoslao: Pet Jul 16, 2010 1:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi molim vas za pomoc u vidu saveta!Juce sam ubacio mahovinu u akvarijumu koju sam kupio u mini zoo-u,ali posto su mi njihovi akvarijumi delovali prljavo, ubacio sam je u drugom sudu sa vodom 24h i dodao sam malo hipermangana, nakon toga sam je isprao i stavio u akvarijum!
PROBLEM : dan posle u bacivanja mahovine uginula su mi 2 barbasu koji su bili potpuno zdravi!!!
Bojim se da se i ostalim ribama ne dogodi isto,recite mi sta da radim!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jul 16, 2010 1:23 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Thageriona
Akvarista



Registrovan: 09 Jul 2010
Poruke: 274
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jul 16, 2010 4:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A koliko si hipermangana stavio i koliko dugo si drzao biljku u njemu?
Mislim da ovo treba u posebnu temu tamo kod bolesti Rolling Eyes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jul 16, 2010 6:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Verovatno je samo slucajnost...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Jul 17, 2010 10:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tema prebacena u hemiji a zamolio bih Darka.Potic 33 da procita Pravilnik kako ne bi dolazilo do slicnih situacija. Hvala ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
darko.potic.33
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2010
Poruke: 206
Lokacija: Srbija, Nis

PorukaPoslao: Ned Jul 18, 2010 12:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinite zbog komentara koji nije bio na pravom mestu.
Mahovina je bila 24h u vodi sa hipermanganom a stavio sam pola poklopca od neke flasice u 4L vode,ali napominjem da sam mahovinu pre ubacivanja u aq lepo isprao mlakom vodom!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Jul 18, 2010 1:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U pred poslenjem tekstu , koji je napisao clan Zola imas objasnjenje kako i koliko se tretiraju biljke sa hipermanganom ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zola
Urednik
Urednik



Registrovan: 30 Maj 2009
Poruke: 255
Lokacija: Užice

PorukaPoslao: Ned Jul 18, 2010 9:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavio si pola poklopca hipermangana u 4l vode??? Ne znam koliki je poklopac, ali ako je neki standardni, sa tom kolicinom hipermangana mozes da dezinfikujes 3000l vode!
Posle ovog tretmana od 24h, mislim da tu mahovinu mozes samo da bacis! I to ti savetujem! Neverujem da su ribe uginule zbog trovanja hipermanganom, narocito ako si isprao mahovinu. Vrlo je moguce da je doslo do trovanja nekim materijama koje ispusta uginula biljka. Kako si izgledale ribe koje su uginule? Bilo bi super ako imas i fotku, cisto da bi mogao da ti napisem da li je trovanje u pitanju (a da sada ne pisem gomilu postmortalnih promena usled trovanja). U svakom slucaju promeni pola vode u akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Ned Jul 18, 2010 9:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve je zola lepo objasnio i ja sam tretirao biljke hipermanganom i u nekih 40 litara sam dodao par kuglica hipermangana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
darko.potic.33
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2010
Poruke: 206
Lokacija: Srbija, Nis

PorukaPoslao: Pon Jul 19, 2010 2:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na zalost nemam fotku,ali nije se na ribama nista videlo,jedino sto su bile okrenute naopako i nisu disale,cak mislim i da im je boja bila ista,nisu cak ni izbledele ni malo.
U svakom slucaju mahovina ide iz vode!!!
Hvala na savetima!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
spaske
Akvarista



Registrovan: 25 Apr 2009
Poruke: 52
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Pon Jul 19, 2010 5:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A mahovina u kakvom je stanju?, jer ako je i ona u losem onda se sigurno to desilo zbog nje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Jul 19, 2010 5:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

za jedno iskustvo si bogatiji ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
darko.potic.33
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2010
Poruke: 206
Lokacija: Srbija, Nis

PorukaPoslao: Pon Jul 19, 2010 11:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mahovina je izbacena iz akvarijuma,vodu menjam prekosutra,tako da se nadam da vise necu imati problema.I da mogu da stavim tacku na taj problem,uspu dali neko moze da mi izbaci neki teks o platicama,planiram ih uskoro,pa zelim da se bolje informisem o tojvrsti...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Koja je ovo riba? pubicna__kost Razno 4 Sub Mar 19, 2022 6:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zašto se riba razboli? LouzaWeah Bolest 3 Pon Apr 26, 2021 8:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 40 L akvarijum, savet za broj riba uki01 Ribe 4 Čet Apr 15, 2021 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ime riba ? Trifke98 Afrički ciklidi 1 Čet Apr 08, 2021 10:13 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koja je ovo riba Milorad Ribe 2 Sub Mar 27, 2021 10:06 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License