Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 hitno Bele tackice Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Sep 21, 2017 2:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala sky, probacu da nadjem sutra lek, svakako mi treba i za ove gupike ako su zarazene, lecenje cu morati raditi u karantinu jer su kozice male oko 1 cm pa se vecinu vremena dobro zastekane u dekoraciji. Nista lepse nego kad naucis na sopstvenim greskama...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Sep 21, 2017 2:08 am Snimi Poruku Nazad na vrh

voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Sep 21, 2017 9:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo sad gledam ono 3 neonke otisla na vecna lovista, a ostale cini mi se da dolaze sebi. na nekima ne mogu ni da nadjem ich
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Sep 21, 2017 11:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Bele tacke, ich


Image
Kombo fungus i truljenjebperaja



Image
lymphocystis. Virus. Isto je i kad je samo veca bela tacka al nema slika.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Sep 21, 2017 11:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Bolest neonki


Image
Riblja tuberkuloza


Na sta su priblozno ločile tvoje ribe?

Ich ne nestaje u toku noći, nisi pročitao zivotni ciklus parazita.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Sep 21, 2017 4:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne znam da li sam lud ali cini mi se da ima manje, mozda su ine tri sti su crke bile najzarazenije pa se zato cini da ima manje. gupije sam dobro posmatrao i nemaju nista. ona ribica o kojoj sam pricao da ima problem sa perajima izgleda slicno kao i peraje ked gornje ribice na prvoj slici a neonke su obolele od prilike kao ova leva na prvoj slici neke cak i manje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Sep 21, 2017 5:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako je kao leva na prvoj slici 2 3 tacke to nije strasno. Zdrave ribe se lako izbore. Ako ima puno onda je problem.

Parazit provodi jedno vreme na ribi onda se otkaci pada na dno tu pocine da se deli napravi 100tine malih i prelazi u fazu koja se nalazi u vodenoj koloni i kaci se na ribe. Samo kad trazi novu zrtvu moze da se ubije hemijom. Dok je u cisti ne mozes mu nista, manje vise, zato se povecava temperatura kako bi se period koji provodi na dnu akvarijuma ubrzao. Ovo ti je sturo objasnjenje ich ciklusa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Sep 21, 2017 5:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

znaci ponovo napada kada opadne imuni sistem ribama nakon velikog stresa, sto raznovrsnija hrana pomaze u jacanju imuniteta, konstantna temperatura i ustaljen rezim dana i noci, jel to dovoljno kao preventiva od ponovnog izbijanja bolesti? i ako mozes samo da mi kazes kad da ocekujem mrest kod gupika evo link http://www.akvarijum.org/forum.....82-30.html ne znam da li je rano da ih stavljam u mrestilicu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
plovak
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2012
Poruke: 82
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Sep 21, 2017 7:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nisi hteo da slušaš i sačekaš malo.
mogao i da za iste pare kupiš 50 zdravih neonki direktno od uzgaivača.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pet Sep 22, 2017 2:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bilo mi je usput
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Pet Sep 22, 2017 10:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

druze ribe se nekupuju usput ako hoces zdrave ribe !AKVARISTIKA JE LEP A SKUP HOBI SVAKA GRESKA SE PLACA NEKADA I PRESKUPO !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pet Sep 22, 2017 6:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moj danak neiskustvu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sub Sep 23, 2017 11:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzeo sam sera costapur, Doziranje:22kapi(1ml)/40l vode,dodati 1. i 3.dana,u slučaju težih infekcija doziranje ponoviti 5. i 7. dana. Jel ovo okej? treba da povecam temp na 28 29 da povecam aeraciju i da iskuljicm svetlo kao i da uklonim aktivni ugalj tako mi je bar rekla prodavacica
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
SasaB.
Akvarista



Registrovan: 03 Okt 2016
Poruke: 27
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Sub Sep 23, 2017 11:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sa 3 klika na netu

google
sera sajt
uputsvo za upotrebu

Directions for use: Shake well before using!
Normal dosage: on the 1st and 3rd day add 1 ml or 22 drops for each 40 liters (10.5 US gal.) of
aquarium water, in severe cases dose again on the 5th and 7th day.

Darkening the tank, slightly elevated temperature and simultaneous aeration will accelerate the
healing process. During treatment remove filter carbon and switch off UV sterilizers!
We recommend filtering through sera super carbon and conducting a partial water change two
days after the last treatment. To help the fish increase their natural resistance to diseases, sera
fishtamin (fish vitamins) should also be used.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sub Sep 23, 2017 12:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pricam o licnom iskustvu inace, Da li ova bolest peraja moze da se izleci bez preparata i da li moze da zarazi ceo aq
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sub Sep 23, 2017 6:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da li da ovu neonku kojoj je skroz nestao rep izbacim iz aq tj da li postoji sansa da se prosiri na ostale stanovnike procirao sam da bolest nastaje kao posledica lose vode tj visok nivo amonijaka, nitrata, nitrita, fosfata i dr, posto su sad kod mene u drugoj vodi da li infekcija preti i ostatku riba
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bele tačke? SanjaP Bolest 2 Pet Mar 19, 2021 9:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Japanka jede rep od drugih japanki (m... Boki2000 Početak u akvaristici 3 Uto Nov 17, 2020 11:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sta korigovati kada puzevima kucice b... Suncokret Ostali Stanovnici 3 Sub Avg 15, 2020 10:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa crnim cupkastim algama na ... djilepfc1970 Alge 59 Ned Avg 09, 2020 9:46 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa crnim cupkastim algama na ... djilepfc1970 Alge 8 Ned Avg 09, 2020 9:29 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License