----------------------------------- voja kozice 96 Sre Sep 20, 2017 11:54 pm hitno Bele tackice ----------------------------------- Pozdrav, upravo sam kupio jato neonki, i kada sam ubacio kesu u vodu da se izjednaci temperatura primetio sam da imaju neke bele tackice po perajima i da cudno skupljaju i sire peraja veoma brzo kod jedne je cak i rep dosta kraca mozda su joj druge ribice pojele a mozda je i neka bolest, da li neko moze da mi pomogne ne znam sta da radim stvarno ----------------------------------- voja kozice 96 Čet Sep 21, 2017 12:15 am ----------------------------------- Morao sam ih ubaciti u akvarijum sa ostalim ribicama, podigao sam temperaturu na 28 stepeni a njih sam drzao 5 minuta u pola litre vode i dve kasike soli, pocele su da plutaju pa sam ih brzo prebacio u okvarijum da ih ozivim. znam da sam sjebao stvar ali nisam mogao da ih ostavim u kesi da umru jer nemam ni jedan drugi prostor gde bi ih drzao osim akvarijuma, karantin nisam mislio da ce mi trebati jos dugo... kako da ih izlecim, provericu sutra u pet sopu da li ima taj fmc ili kako se vec zove ma da cisto sumnjam, da li ima neka alternativna metoda osim 28 stepeni i kasike na 10 l ----------------------------------- io Čet Sep 21, 2017 12:20 am ----------------------------------- Pogledaj na netu (izguglaj) kako izgleda bolest ich. Ako su tackice vrlo sitne, kao so, onda je ich, to je parazit. Ako su tacke dosta vece i taj rep krzav, onda je mozda bakterijsko raspadanje peraja. A ako su tacke velike i lice na vatu onda su gljivice. Ili slikaj ili izguglaj sve bolesti a imas i u pretrazi, pa uporedi sa tvojim ribama. ----------------------------------- voja kozice 96 Čet Sep 21, 2017 12:26 am ----------------------------------- ich definitivno, sitne bele po 2 3 na svakoj neonci u predelu ledja i repa uglavnom, sve osim jedne imaju jarku boju bas lepu a jedna ima jedva pogmentaciju i primetio sam da su joj skrge malo pocrvenele ----------------------------------- io Čet Sep 21, 2017 12:27 am ----------------------------------- Ako nemas karantinski akv stavi ih u kofu s vodom, valjda imas specijalnu " akvaristicku" kofu koju koristis za menjanje vode. Za ich se ne koristi fmc nego ihtiomax ili tako neki naziv ( u zavisnosti od proizvodjaca) posto je fmc bas jak lek koji moze pobiti i korisne bakterije u filteru a i osetljivije ribe. A ich je parazit koji moze da se pritaji u podlozi pa da bukne posle par dana ponovo, i da iznuri ribe pa da pouginjavaju. Koridorasi slabo podnose so, ako ih imas u akvu izbaci ih bar u balon od 5 l jer od soli mogu da uginu. ----------------------------------- voja kozice 96 Čet Sep 21, 2017 12:29 am ----------------------------------- Da li ima smisla stavljati ih sad u karantin mogu improvizovati nesto u kanticu ali nemam grejac ni vazdusnu pumpu ----------------------------------- voja kozice 96 Čet Sep 21, 2017 12:32 am ----------------------------------- imam 6 Ancistrusa 6 mladih gupika 4 ksifo 10ak mladih kozica, to mi je pre par dana poslao plovak na poklon, i sad sam kupio gupike i neonke ----------------------------------- io Čet Sep 21, 2017 12:35 am ----------------------------------- Pa onda leci ceo akv, kad si ih vec stavio . Ako imas aktivni ugalj u filteru njega izbaci samo, a lek sto pre ubaci pre nego sto se ich razvije i zapati u vecem broju. Na svakom leku pise uputstvo, pridrzavaj se doziranja da ne preteras i srecno ti bilo! ----------------------------------- io Čet Sep 21, 2017 12:39 am ----------------------------------- E sad mozda kozice da ubacis u kofu? Ne znam koliko su one osetljive na lekove, cini mi se da nisu bas mnogo izdrzljive :/ ----------------------------------- voja kozice 96 Čet Sep 21, 2017 12:41 am ----------------------------------- prebacio sam ih u kofu ima 7 l vode ubacicu grejac na 28 pa sta im bog da, jel ima taj lek preko neta da se naruci ----------------------------------- io Čet Sep 21, 2017 12:53 am ----------------------------------- Neki pet sopovi po bg-u salju, ovi veci tipa gupi i akvarijum centar i tako ti, al mislim da porudzbina treba da bude preko 1000 din il tako nesto. Mozda ovaj ihtiomax od domaceg proizvodjaca " mis" ima i kod tebe u pet sopu ili u sm, sutra ranom zorom telefon u sake pa zovi , sta ces. Neko ce sigurno hteti da posalje. ----------------------------------- voja kozice 96 Čet Sep 21, 2017 12:58 am ----------------------------------- Nema druge, ko mi kriv kad prebrzo donesem odluke, jako lose odluke. vidim ja 70 din komad sledeca reakcija daj 9 komada ... ----------------------------------- io Čet Sep 21, 2017 1:33 am ----------------------------------- Pa sad, to je donekle i razumljivo, ko bi odoleo po toj ceni da ne kupi :D al sta ces, poleci ih valjda ce se izvuci. Ako imaju po 2-3 tacke na sebi jos uvek nije strasno, ich kad se razvije moze da bude i po 100 tacaka na ribi, bas onako konkretno bolesna da bude. Nadam se da ces pobiti ich u toj pocetnoj fazi i da ce svih 9 neonki da plivaju u akvu :) ----------------------------------- voja kozice 96 Čet Sep 21, 2017 1:38 am ----------------------------------- malo sam skeptican sto se tice ozdravljenja a iskreno i razocaran kako u ljude tako i u moje "znanje" znao je da su ribice bolesne a ipak je resio da ih prodaje i time unisti neciji mozda cak i dugogodisnji trud, stvarno jadno na cega su ljudi spremni zarad licne dobiti... ----------------------------------- Serene Sky Čet Sep 21, 2017 1:57 am ----------------------------------- Na dva mesta otvori teme. Pazi ovako i te gupike ih imaju samo su dosta jace od domaceg uzgajivaca koji im imunosistem izdrnda dok su male pa se i ne primecuju bele tacke. Realno jeftinije je baciti ribu nego ne leciti. To kad imas skupe ribe ili veci br onda lecis. Kupi taj lek sto mozes da nadjes. Kozice povadi stavi ih u neku flasu od 5l, kofu, veci lavor...ubaci malo peska unutra i drzi ih negde gde se nece smrznuti, vodu promenis svaki drugi treci dan. Taj X lek moze da ih pobije. Ako se odlucis samo temperaturom da ih lecis onda moras da usisavas dno redovno. Ne trebas da menjas ogromnu kolicinu vode al ako mozes usisavaj ga sto vise puta mozes. Jaka hrana dosta pomaze isto(proteinski jaka ne pola kutije na dan rinfuza) Ichthyophthirius se ne pritaji u podlozi ni jednog momenta, osim ako ne gajis ribe na 10 stepeni pa celoj fazi razvoja treba 100 godina. ----------------------------------- voja kozice 96 Čet Sep 21, 2017 2:08 am ----------------------------------- Hvala sky, probacu da nadjem sutra lek, svakako mi treba i za ove gupike ako su zarazene, lecenje cu morati raditi u karantinu jer su kozice male oko 1 cm pa se vecinu vremena dobro zastekane u dekoraciji. Nista lepse nego kad naucis na sopstvenim greskama... ----------------------------------- voja kozice 96 Čet Sep 21, 2017 9:55 am ----------------------------------- Evo sad gledam ono 3 neonke otisla na vecna lovista, a ostale cini mi se da dolaze sebi. na nekima ne mogu ni da nadjem ich ----------------------------------- Serene Sky Čet Sep 21, 2017 11:37 am ----------------------------------- http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_136907821_6886185985_41230c5a5d_b.jpg Bele tacke, ich http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_376496594_Neon-Tetro-Disease-Spread.jpg Kombo fungus i truljenjebperaja http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_51930566_White_Blister.jpg lymphocystis. Virus. Isto je i kad je samo veca bela tacka al nema slika. ----------------------------------- Serene Sky Čet Sep 21, 2017 11:42 am ----------------------------------- http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_65477683_Neon-Tetra-Diseases.jpg Bolest neonki http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_167331862_Neon-Tetra-Disease-600x300.jpg Riblja tuberkuloza Na sta su priblozno ločile tvoje ribe? Ich ne nestaje u toku noći, nisi pročitao zivotni ciklus parazita. ----------------------------------- voja kozice 96 Čet Sep 21, 2017 4:34 pm ----------------------------------- ne znam da li sam lud ali cini mi se da ima manje, mozda su ine tri sti su crke bile najzarazenije pa se zato cini da ima manje. gupije sam dobro posmatrao i nemaju nista. ona ribica o kojoj sam pricao da ima problem sa perajima izgleda slicno kao i peraje ked gornje ribice na prvoj slici a neonke su obolele od prilike kao ova leva na prvoj slici neke cak i manje. ----------------------------------- Serene Sky Čet Sep 21, 2017 5:02 pm ----------------------------------- Ako je kao leva na prvoj slici 2 3 tacke to nije strasno. Zdrave ribe se lako izbore. Ako ima puno onda je problem. Parazit provodi jedno vreme na ribi onda se otkaci pada na dno tu pocine da se deli napravi 100tine malih i prelazi u fazu koja se nalazi u vodenoj koloni i kaci se na ribe. Samo kad trazi novu zrtvu moze da se ubije hemijom. Dok je u cisti ne mozes mu nista, manje vise, zato se povecava temperatura kako bi se period koji provodi na dnu akvarijuma ubrzao. Ovo ti je sturo objasnjenje ich ciklusa. ----------------------------------- voja kozice 96 Čet Sep 21, 2017 5:16 pm ----------------------------------- znaci ponovo napada kada opadne imuni sistem ribama nakon velikog stresa, sto raznovrsnija hrana pomaze u jacanju imuniteta, konstantna temperatura i ustaljen rezim dana i noci, jel to dovoljno kao preventiva od ponovnog izbijanja bolesti? i ako mozes samo da mi kazes kad da ocekujem mrest kod gupika evo link http://www.akvarijum.org/forum/pocetnik-i-akvarijum-od-80litara-t24982-30.html ne znam da li je rano da ih stavljam u mrestilicu ----------------------------------- plovak Čet Sep 21, 2017 7:09 pm ----------------------------------- nisi hteo da slušaš i sačekaš malo. mogao i da za iste pare kupiš 50 zdravih neonki direktno od uzgaivača. ----------------------------------- voja kozice 96 Pet Sep 22, 2017 2:25 am ----------------------------------- bilo mi je usput ----------------------------------- gotika Pet Sep 22, 2017 10:52 am ----------------------------------- druze ribe se nekupuju usput ako hoces zdrave ribe !AKVARISTIKA JE LEP A SKUP HOBI SVAKA GRESKA SE PLACA NEKADA I PRESKUPO ! ----------------------------------- voja kozice 96 Pet Sep 22, 2017 6:37 pm ----------------------------------- moj danak neiskustvu ----------------------------------- voja kozice 96 Sub Sep 23, 2017 11:22 am ----------------------------------- Uzeo sam sera costapur, Doziranje:22kapi(1ml)/40l vode,dodati 1. i 3.dana,u slučaju težih infekcija doziranje ponoviti 5. i 7. dana. Jel ovo okej? treba da povecam temp na 28 29 da povecam aeraciju i da iskuljicm svetlo kao i da uklonim aktivni ugalj tako mi je bar rekla prodavacica ----------------------------------- SasaB. Sub Sep 23, 2017 11:56 am ----------------------------------- sa 3 klika na netu google sera sajt uputsvo za upotrebu Directions for use: Shake well before using! Normal dosage: on the 1st and 3rd day add 1 ml or 22 drops for each 40 liters (10.5 US gal.) of aquarium water, in severe cases dose again on the 5th and 7th day. Darkening the tank, slightly elevated temperature and simultaneous aeration will accelerate the healing process. During treatment remove filter carbon and switch off UV sterilizers! We recommend filtering through sera super carbon and conducting a partial water change two days after the last treatment. To help the fish increase their natural resistance to diseases, sera fishtamin (fish vitamins) should also be used. ----------------------------------- voja kozice 96 Sub Sep 23, 2017 12:25 pm ----------------------------------- Pricam o licnom iskustvu inace, Da li ova bolest peraja moze da se izleci bez preparata i da li moze da zarazi ceo aq http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_51936629_Untitled.png http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_251027043_Untitled1.png http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_88597781_Untitled2.png ----------------------------------- voja kozice 96 Sub Sep 23, 2017 6:32 pm ----------------------------------- da li da ovu neonku kojoj je skroz nestao rep izbacim iz aq tj da li postoji sansa da se prosiri na ostale stanovnike procirao sam da bolest nastaje kao posledica lose vode tj visok nivo amonijaka, nitrata, nitrita, fosfata i dr, posto su sad kod mene u drugoj vodi da li infekcija preti i ostatku riba ----------------------------------- Serene Sky Ned Sep 24, 2017 12:27 am ----------------------------------- Ova na zadnjoj slici od nje nema nista, ostecenje je preveliko da bi joj rep porastao. Ubaci je i neku vecu posudu da tamo umre, ne mora da ti zagadi akvarijum. Na prvoj , ne vidi se, ako nije puno belo oko oštecenog dela peraja ili slepljeno onda ce se oporaviti. Fin rot je bakterijska infekcika. Ne prenosi se sa ribe na ribu. Dovoljno je da riba ima osteceno peraje ili da je pod velikim stresom da nastane infekcija. Zdrava i jaka riba će lako podneti infekciju, slaba i bolešljiva će podleći. Te neonke sto si uzeo su sumljivo bolešljive. Rekoh ti nekad je jeftinije ribe baciti nego leciti. Možeš li ziv tubifeks da nabaviš. To bi im diglo imunitet dosta. ----------------------------------- voja kozice 96 Ned Sep 24, 2017 12:35 am ----------------------------------- ova prva sa predstavila bogu a drugu sam i sam odvojio u kanticu, verovatno mogu ali ne znam gde i kako da ih nabavim, ako znas resenje rado cu ih nabaviti ----------------------------------- voja kozice 96 Sre Sep 27, 2017 8:02 pm ----------------------------------- Ozdravile su ribice, ostalo je samo 3 neonke. Hvala svima koji su pomogli ;) ----------------------------------- Serene Sky Sre Sep 27, 2017 9:54 pm ----------------------------------- Na kraju te kostalo skuplje još se 100% osećaš loše što nisi mogao svakoj da pomogneš. Ribe samo od iskusnih akvarista i odgajivača kupuješ. Bolje je ribu platit duplo više od nekoga ko zna šta radi nego duplo jeftinije od nekoga ko priča da su ribe navikle u Srbiji na hlor u vodi. Neonke japanke gupike borci tj japopularnije kupuješ sa najvećim oprezom. ----------------------------------- voja kozice 96 Sre Sep 27, 2017 11:03 pm ----------------------------------- Ispekao sam zanat na jacoj vatri cini mi se, prirodna selekcija je ucinila svoje. da sam se bolje pripremio verovatno bih veci postotak preziveo. ----------------------------------- Serene Sky Čet Sep 28, 2017 12:20 am ----------------------------------- Sumnjam dosta riba sto prodaju po "petshopovima" su jednim perajrm u grobu. Vecina ljudi misli da ribice zive jako kratko i to neki zloupotrebljavaju. ----------------------------------- voja kozice 96 Pon Okt 16, 2017 5:46 pm ----------------------------------- Iako sam hranio ribice sa 5 razlicitih vrsta suve hrane, raznim kuvanim povrcem i zivim larvama komaraca redovno menjao 1/3 vode pazio na filtraciju temperaturu i aeraciju zli ICH se probudio iz dubokog sna. srecom sam primetio u samom startu i znam kako mu se suprostaviti bolje nego prosli put. zarazeni su samo 1 skalar i 2 ksifo ali lecim ceo akvarijum jer gde ima dima ima i vatre ;) ovaj put tretman obavljam nedelju dana uz rigorozno pridrzavanje pravila jer moram dokrajciti i poslednju cauru cim se ispili da ne bih imao problema ponovo za mesec 2 5 (retko zilav ****** parazit) a taman pomislih da sam "uspesan akvarista" ----------------------------------- plovak Pon Okt 16, 2017 8:45 pm ----------------------------------- Da nisi slučajno "malo" peterao sa količinom hrane .... ----------------------------------- voja kozice 96 Pon Okt 16, 2017 10:39 pm ----------------------------------- u principu mislim da nisam. fora cele price je da sam ih hranio 3 puta dnevno ali tako da u roku od minut sve bude pojedeno, povrce sam poceo davati jes sam se uplasio da anci ne gladuju mogu ti reci da obozavaju bareni krastavac papriku i kupis, jabuku nesto ne gotive al je zato gupike pojedu "sa ljuskom" sargarepu sam probao da dajem ali niko ni da je pipne koliko stavim u vodu toliko i izvadim ;D ----------------------------------- Serene Sky Pon Okt 16, 2017 11:34 pm ----------------------------------- Ubaci im koji mangrov panj ili neko drugo drvo. Grane od vrbe isto obozavaju. Dovoljno veliko drvo ako stavis nikada nece biti gladni. ----------------------------------- voja kozice 96 Pon Okt 16, 2017 11:41 pm ----------------------------------- To mi je i plovak rekao u samom startu, imam ja neki panj al je jako star, 15ak godina je njemu to jos cale koristio, sta mislis za kruskino drvo, obradio sam ga i u akvarijumu je sa gupikicama vec 12 dana sve je okej ----------------------------------- Serene Sky Uto Okt 17, 2017 5:10 am ----------------------------------- Ako je panj i korenje onda je ok ako je grana neće dugo trajati. ----------------------------------- voja kozice 96 Uto Okt 17, 2017 9:38 am ----------------------------------- e vidis to nisam znao, ja presekao gde je bila cvora i nikla grana i iscepao na 4 dela, samo jedan je bio iole zanimljiv ;D ----------------------------------- voja kozice 96 Sre Okt 18, 2017 12:49 pm ----------------------------------- Poz, da li serin costapur smeta tek rodjenom gupikicama, danas sam dobio jos minimum 20 gupika medjutim ak od 80l je zarazen i trenutno ga tretiram lekom pa ne bih sa gupikicama da prebacim i ich u akvarijum gde su mi mali, znaci ribice moraju ostati u velikom aq, one su izolovane u flasi kroz koju cirkulise voda ali oni ne mogu da izadju. msm da sam objasnio lepo ----------------------------------- Lenji Lisac Sre Okt 18, 2017 4:44 pm ----------------------------------- Ukoliko se pridrzavas doziranja po uputstvu nece im nista biti. ----------------------------------- voja kozice 96 Sre Okt 18, 2017 5:16 pm ----------------------------------- Odlicno, super :D ----------------------------------- voja kozice 96 Čet Nov 02, 2017 9:17 pm ----------------------------------- Ja ne verujem sta se desava, ponovo se vratio ich. sve sam uradio kao sto je trebalo potpuno zamracio akvarijum 7 dana radio tretman podigao temperaturu usisavao pre svakog doziranja leka izvadio ugalj i ono opet iskocio ich po skalaru i ksifo da li ima neka druga bolest slicna ichu na skalaru mi se cini da mu malo vece tackice nego do sad a na ksifo zenki manje jedva primetne. moram da se resim ovoga do 15 novembra jer tad odlazim od kuce i dolazim tek za mesec dana a bojim se da keva ne zapusti i kad se vratim zateknem havariju ----------------------------------- nickname Čet Nov 02, 2017 9:27 pm ----------------------------------- Ja sam dodava so u vodu i podigao temperaturu. Sve ribe su se izlecile. Dozu za so mozes da nadjes na netu negde. Drzao sam povisenu temperaturu neke 4 nedelje. Ako nemas dovoljno aeracije to trebas da pojacas. Nisam davao nikakve lekove jer je akvarijum velik pa nema smisla. Uglavnom to je sredilo sve. Nece biti ribama nista na 30 ----------------------------------- voja kozice 96 Čet Nov 02, 2017 9:29 pm ----------------------------------- bolest je ponovo napaal 2 iste ribice sto znaci da im izgleda ne pasu uslovi u mom akvarijumu tj cini mi se da su genetski predodredjene za mesku i kiseliju vodu sto kod mn nije slucaj i samim tim im imunitet nije dovoljno jak da se suprostavi a jos su pre 10ak dana bile bolesne. najveci problem mi je zamracivanje akvarijuma jer biljke nedostatak svetla i ne podnose bas najbolje. ----------------------------------- voja kozice 96 Čet Nov 02, 2017 9:51 pm ----------------------------------- jel mislis kafena kasicica na 10 l cini mi se da sam procitao, problem je sto na 100 forume ima 100 prepisa i 100 ljudi da kazu da ne treba tako nego ovako i kao neko ko nije uspeo da izleci akvarijum stvarno ne znam koliko treba sipati i zato i postavljam pitanja ljudima koji se ovim divnim hobijem bave profesionalno dugi niz godina prolazeci kroz "sito i resetke" (dule pacov iz serije vratice se rode) ----------------------------------- nickname Čet Nov 02, 2017 9:56 pm ----------------------------------- Ne treba nista zamracivat tj ja nisam. Sve je funkcionisalo kako treba cak ni biljkama so nije smetala (amazonke, kripte...). 1 supena kasika na 20litara. I koliko izmenis vode toliko i dodas. Stavio sam pola doze pa sam posle nedelju dana dodao kad sam video da su ribe ok. Mislim da je to mali salinitet nista specijalno. Temperatura je bila oko 30 tj do 30 (stepen mozda manja ili visa). Drzao sam tako mesec dana pa polako spustao temp. To je moje iskustvo tako da eto ti kako zelis odradi :) Srecno ----------------------------------- voja kozice 96 Čet Nov 02, 2017 11:29 pm ----------------------------------- posto vec imam lek ne bih pribegavap alternativnim metodama lecenja nastavicu tretman jer sam ga vec zapoceo a so cu koristiti nakon tretmana kao prevenciju jer ona podstice lucenje sluzi kod riba a samim tim i otezava da se parazit nastani na ribi. nisam ni ocekivao da ce me ich baciti u rebus ali jeste ----------------------------------- Serene Sky Pet Nov 03, 2017 2:44 am ----------------------------------- Nemoj mučiti zivotinje i ne budi alhemičar. So ti ne treba u akvarijumu nizašta pogotovu ne kuhinjska. Ako ćeš već da dodaješ dodaji onu što se koristi za morsku akvaristiku. Biljke loše trpe NaCl. Karantin je preventiva ostalo je sve sviranje... Imaj normalan inteligentan pristup hobiju za sve što hoćeš da uradiš zapitaj se zašto, šta dobijam, šta gubim pa onda kako. Te ribe što imaš jednom kad izlečiš od Icha moraćeš dobro da namučiš ili zapostaviš da bi ga ponovo dobile. Na 2 3 tačke po ribi ne treba da obraćaš pažnju. Same će se izboriti ako se akvarijum redov održava. Tek kad na svakoj ima 10-15 onda je vreme za lečenje jer znači da se parazit namnožio i treba ga ubiti. I da od Icha se ribe ne leče već se sistem tretira hemijom koji ubija ich! ----------------------------------- Skoroman Sre Apr 04, 2018 6:38 pm ----------------------------------- Поштовање, да не отварам нову тему, пошто ме занима нешто у вези ових паразита... Наиме, пре извесног времена и мој акваријум је био нападнут овим паразитом, претпостављам убацивањем нове рибице која је била заражена. Помор неких рибица је био неминован, доста њих је (срећом) преживело. "Метод лечења" је било подизање температуре воде на 29 степени и убацивање соли. Е, сад, мене занима следеће... За неко време (можда месец дана) планирам комплетно сређивање акваријума, значи вађење свега и прављење нове поставке. Вратио би рибице које имам и сада и додао још неке нове. Да ли, превентивно, сада да третирам акваријум неким средством против паразита због бојазни да, ако су остали у некој од рибица, трави или опреми, не заразе касније нову поставку, јер сам прочитао да, иако су постале имуне на паразит, рибице и даље могу да га носе у себи. Акваријум је 200 литара и температуру воде још увек држим на 29 степени. Хвала унапред на одговору. ----------------------------------- voja kozice 96 Uto Apr 10, 2018 9:53 am ----------------------------------- Pozdrav ljudi, zeleo bih vam samo reci da u ovom periodu nisam imao problema sa ribicama sve su zive i zdrave, problem sa ichom mi vise ne predstavlja problem, sada imam drugi problem. gupike sam razmnozio tako da sada ne znam sta da radim sa njima imam sigurno 50ak viska u akvarijumu pa me zanima da li mogu i kada da ih prebacim u bure i tamo ih drzim preko leta? ----------------------------------- voja kozice 96 Uto Apr 10, 2018 10:29 am ----------------------------------- evo link koga zanima moze pogledati https://www.youtube.com/watch?v=UfHGFKBR260&feature=youtu.be