----------------------------------- Skoroman Sre Apr 04, 2018 6:38 pm ----------------------------------- Поштовање, да не отварам нову тему, пошто ме занима нешто у вези ових паразита... Наиме, пре извесног времена и мој акваријум је био нападнут овим паразитом, претпостављам убацивањем нове рибице која је била заражена. Помор неких рибица је био неминован, доста њих је (срећом) преживело. "Метод лечења" је било подизање температуре воде на 29 степени и убацивање соли. Е, сад, мене занима следеће... За неко време (можда месец дана) планирам комплетно сређивање акваријума, значи вађење свега и прављење нове поставке. Вратио би рибице које имам и сада и додао још неке нове. Да ли, превентивно, сада да третирам акваријум неким средством против паразита због бојазни да, ако су остали у некој од рибица, трави или опреми, не заразе касније нову поставку, јер сам прочитао да, иако су постале имуне на паразит, рибице и даље могу да га носе у себи. Акваријум је 200 литара и температуру воде још увек држим на 29 степени. Хвала унапред на одговору.