Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Hlor u cesmovaci Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Hemac88
Akvarista



Registrovan: 23 Jan 2011
Poruke: 155
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Pet Jul 01, 2011 5:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ovako, svi znamo da vodu treba ostaviti da odstoji minimum 24h ili da se dosipa neki od preparata za ubrzavanje procesa izbacivanja hlora iz cesmovace. Ono sto mene zanima jeste koje su direktne posledice na ribice kada voda ne odstoji nego se samo sipa u akvarijum, dakle do kojih bolesti moze doci takvom upotrebom cesmovace?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jul 01, 2011 5:11 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Balkan
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 171
Lokacija: Bijeljina

PorukaPoslao: Pet Jul 01, 2011 5:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni su nekad davno dok jos nisam znao da treba da odstoji voda 24h japanke plivale sa strane i od tada nikada ne sipam cesmovacu dok ne odstoji jer mislim da je to isto kao i kada bi nama nesto ubacili u vazduh da tesko disemo!

Ewo ovako!
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Hemac88
Akvarista



Registrovan: 23 Jan 2011
Poruke: 155
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Pet Jul 01, 2011 5:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda su ti imale parazite pa su se ceskale?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pet Jul 01, 2011 5:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hlor nece ispariti za 24h a ni ostali metali koji su u cesmovaci. Zapravo drzis 24h zato da bi se temp u akvariumu i iz cemse izjednacile jer je cesmovaca hladnija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zuja
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2011
Poruke: 156
Lokacija: Mladenovac

PorukaPoslao: Pet Jul 01, 2011 5:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze doci do najopasnije bolesti . SMRTI !!!!!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Hemac88
Akvarista



Registrovan: 23 Jan 2011
Poruke: 155
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Pet Jul 01, 2011 5:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Deak, to onda znaci da ako imamo pravu temperaturu mozemo odmah da sipamo?

A sta je onda sa tim metalima i hlorom?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pet Jul 01, 2011 5:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@zuja
Ako imam grejace u akv ondak uopste ne cekam nego direkt u akvrium i nijedna ribica mi nije uginula a imam nekoliko hiljada komada. Neki i kod osetljivih ribica direkt pustaju cesmovacu i nista im nije. Najveci problem kod cesmovace je razlika temperature i to je to.

@Hemac88
Ako dobro znam davno su koristili hlor koji je isparavao ako je dosao u dodir sa vazduhom a danas se koristi tecni hlorid koji ne isparava. Preko aktivnog uglja mozes da izbacis hlor al to sve zavisi koji grad i odakle se vuce voda. Ovde u Beceju je cesmovaca odlicna nekad se oseti jak miris hlora al ondak ubacujem rasprsivac i ostavim malo pa kad se ne oseti toliko ondak sipam kod ribica. Zapravo ne mozemo da se oslobodimo od teskih metala koje se nalaze u vodi. Ribice se vremenom navikavaju na nasu vodu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Hemac88
Akvarista



Registrovan: 23 Jan 2011
Poruke: 155
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Pet Jul 01, 2011 5:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je to sto mi nije bilo jasno, mislio sam da je problem u hloru. Smile

Hvala ti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pet Jul 01, 2011 5:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze se parviti odlicna voda preko RO aparata jer to skida i teske metale al ribice se naviknu na sve i svasta.

Zapravo svako radi kako hoce jer verovanja ima raznih a malo podataka o nasim cesmovacama ja sam samo rekao kako ja radim i koje iskustvo imam sa cesmovacom ostalo je na vama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jul 01, 2011 5:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Deak je sve rekao.
Uzgajivači ribica često koriste svežu česmovaču i nemaju problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale_
Akvarista



Registrovan: 21 Nov 2010
Poruke: 230
Lokacija: kikinda

PorukaPoslao: Pet Jul 01, 2011 9:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hemac88 ::
E ovako, svi znamo da vodu treba ostaviti da odstoji minimum 24h ili da se dosipa neki od preparata za ubrzavanje procesa izbacivanja hlora iz cesmovace. Ono sto mene zanima jeste koje su direktne posledice na ribice kada voda ne odstoji nego se samo sipa u akvarijum, dakle do kojih bolesti moze doci takvom upotrebom cesmovace?


da, da svi to znamo da treba da stoji.... pre nekoliko meseci sprovodila se anketa o parcijalnoj izmeni vode (ko koliko % vode menja na koliko dana, sta koristi od preparata za vodu, priprema vode, dogrevanje,hladjenje...)

zakljucak je bio sledeci: vecina akvarista sa dugogodisnjim iskustvom, koj odrzavaju biljne aq, izmenu vode rade direktno sa cesme, bez ikakvih sredstava. tu se prica o 15-20% zapremine vode u aq. uglavnom problema nije bilo sve dok je nova voda priblizno iste temperature kao i ona u aq.
to je prica o pacijalnoj izmeni vode.

ako mislis da direktno sipas vodu u aq iz cesme (100% zapremine aq) i odmah ubacis ribe u tu vodu, moze doci do ostecenja skrga i ociju od hlora. kasnije mozda i pojava "belih tackica" usled stresa. to su ti neke "bolesti" koje se mogu pojaviti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Hemac88
Akvarista



Registrovan: 23 Jan 2011
Poruke: 155
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Pet Jul 01, 2011 9:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne, nisam mislio da ne cikliram akvarijum, vec formirani je bio u pitanju, u tom slucaju me zanimalo. Nisam propratio tu anketu, hvala na informaciji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Raka
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 516
Lokacija: mladenovac

PorukaPoslao: Pet Jul 01, 2011 10:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bojan86 ::
Deak je sve rekao.
Uzgajivači ribica često koriste svežu česmovaču i nemaju problema.
da stoji to ali mora da ima stare vodene ,ne sva da bude sa cesme jer ce dobiti tackice i jos bolesti...
Imageja ovo ne radim...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
zuja
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2011
Poruke: 156
Lokacija: Mladenovac

PorukaPoslao: Pet Jul 01, 2011 10:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

deak ::
@zuja
Ako dobro znam davno su koristili hlor koji je isparavao ako je dosao u dodir sa vazduhom a danas se koristi tecni hlorid koji ne isparava. Preko aktivnog uglja mozes da izbacis hlor al to sve zavisi koji grad i odakle se vuce voda. Ovde u Beceju je cesmovaca odlicna nekad se oseti jak miris hlora al ondak ubacujem rasprsivac i ostavim malo pa kad se ne oseti toliko ondak sipam kod ribica. Zapravo ne mozemo da se oslobodimo od teskih metala koje se nalaze u vodi. Ribice se vremenom navikavaju na nasu vodu.


Pa kad vec hlor kao sto ti kazes ne isparava zasto onda stavljas rasprsivac i cekas neko vreme da odstoji ?

Da se razumemo nemam ja nista protiv cesmovace i ja isto sipam direkt sa cesme kod diskusa ali nikada preko 30 % . Jednom sam greskom istocio nekih 60 % i onda dodao direkt sa cesme pa su ribe narednih 2 sata bile stalno na povrsini i borile se za vazduh bilo je povuci-potegni ali su prezivele.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Raka
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 516
Lokacija: mladenovac

PorukaPoslao: Sub Jul 02, 2011 1:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

voda sa cesme ne sme direkno dase toci zbog stoje hladna ima oko14-15c.toje hladna za ribe i ima hlora koji im napada skrge i kozu ipak mora voda da malo odstoji tose uvek radilo i sad se radi nikako sa cesme...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Hlor joni Početak u akvaristici 13 Pet Maj 10, 2013 6:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ribe koje zive u ubiljenom akvarijumu... niza92 Ribe 38 Sre Feb 01, 2012 2:36 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nesto kao hlor petsrdjan Razno 25 Pet Jul 22, 2011 8:38 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License