----------------------------------- sstanko78 Pon Sep 11, 2017 8:02 pm HOB Sobo WP 606h curi kod pumpe ----------------------------------- Pozdrav drugari akvaristi, Imam mali problem. Imam SOBO WP 606h, kupljen nov, pre par dana. Problem je u tome, sto kaplje na mestu gde se spajaju pumpa i gornji plasticni tank. https://i.imgur.com/Pw5CQrv.jpg Na slici je oznaceno gde kaplje, jako jako malo. Pregledao sam plasticni navoj i ne vidim da je ostecen bilo gde. Pokusao sam da ga namestim 5-6 puta, ali bezuspesno. Da li je neko imao slicna iskustva ? Neki savet ? ----------------------------------- plovak Pon Sep 11, 2017 9:25 pm ----------------------------------- Rastavi pumpu od postolja i lepo operi i očisti gumenu brtvu (dihtung) između pumpe i kućišta. Polako je isperi nemoj razvlačiti, da je ne istegliš. Kada budeš ponovo vraćao namesti je lepo i polako zavrni pumpu. Vodi računa da guma lepo legne i ne deformiše se. ----------------------------------- Bratislav M. Pon Sep 11, 2017 9:54 pm ----------------------------------- Imao sam i ja isti problem pre mesec dana sa novokupljenim sobo hang on filterom. Problem je resila obicna bela teflon traka za zaptivanje. Jedan ili dva kruga teflon trake oko navoja i to je to. ----------------------------------- sstanko78 Pon Sep 11, 2017 10:21 pm ----------------------------------- @plovak Probao sam bas polako da namestim i nije uspelo. Nikako. Imao sam i ja isti problem pre mesec dana sa novokupljenim sobo hang on filterom. Problem je resila obicna bela teflon traka za zaptivanje. Jedan ili dva kruga teflon trake oko navoja i to je to. Pozdrav, upravo to sam uradio i uspelo je. Hvala svima na brzoj pomoci, jer ne bih voleo da tako ostane preko noci.