----------------------------------- Branko Stevanovic Ned Okt 06, 2013 4:40 pm ----------------------------------- Evo je jedna Deakova receptura: E ovako ja sam dobio recepat od starihij akvarista i tako pravim hranu vec godinama skojima hranim svoje ribice i od tad nemam nikakvih problema u akv da kucnem u drvo, a evo i recepta: - 1kg ocisceno srce ili belo pilece meso (licno koristim belo meso jer je kvalitetnije u hranjenju) - 700g oslica - 300-400g spanata ili maslacka - 3 zumanceta - 1 banana - 3 supine kasike aleve paprike slatke - zelatin beli - beli luk moze jos da se doda oligovit tablete 5-6 kom al ja ne stavljam. Sve ovo ide u blender i to dobro samleti da bude jako usitnjeno. Kasnije sipam na tacnu i skroz razvucem na tanko i stavljam u zamrzivac. Kad pocinje da se stvrdne masa ondak nozem napravim male kockice (otprilike 10x10 cm). Kad se skroz smrzne pakujem u male kesice. Kad hranim ribice ondak izvadim jednu kockicu i tanko secem pa na jos manje kockice da bi ribice mogli da pojedu. Sa ovim receptom se moze igrati da ne dobijaju uvek istu hranu, dosta puta izostavim oslic i dodajem vise crvene paprike ili bilo sta sto znate da je dobro za ribice ubaciti. Napomena: Posto se radi o mesu ne preterivati hranjenje ribica jel moze da dodje do nezeljenih efekata, prvo morate da nadjete neku sredinu koju znate da ce ribice da pojedu. Sve sto ne pojedu odmah vaditi iz akv i smanjiti dozu.