Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Hrana za koju niste znali Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
FishLover
Akvarista



Registrovan: 06 Feb 2010
Poruke: 27

PorukaPoslao: Ned Mar 14, 2010 2:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Upravo sam nasao na nekom stranom sajtu da se vocne musice mogu davati gupikama i drugim ribama kao hrana. Buduci da se one lako uzgajaju i nalaze ja cu odmah da probam!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Mar 14, 2010 2:44 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Mar 14, 2010 5:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probaj vinske musice Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
aca77
Akvarista



Registrovan: 05 Nov 2009
Poruke: 255

PorukaPoslao: Ned Apr 25, 2010 12:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ideja je vrlo interesantna. Ako si pročitao još i to kako prikupiti ili uzgajati voćne mušice, pa još i da ih bude dovoljno za ishranu ribica, voleo bih da to napišeš. Ja lično mislim da je to nemoguća misija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pr.Skiner
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2010
Poruke: 406
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Apr 25, 2010 12:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzmes teglu, stavis unutra nekoliko kom. voca (npr. jagode), stavis na neko mesto gde ce se doci neka vocna musica, kad uju nekoliko kom, zatvoris teglu gazom i cekas da se namnoze...
Posle to mozes ili staviti u frizider ili da smislis neki drugi nacin, posto tesko da moze da se nadje agar-agar kao idealna podloga...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
schnauzer
Akvarista



Registrovan: 24 Apr 2010
Poruke: 52
Lokacija: Avala

PorukaPoslao: Ned Maj 02, 2010 4:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo jedno pitanje posto mi se cini da je to sa teglom dobra ideja posle samo zatvorim teglu poklopcem i ubacim ih u aq i nemoram nista vise da radim...?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Ned Maj 02, 2010 4:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

uzmes teglu i stavis u nju jagode kad vidis par musica unutra zatvoris gazom (ne poklopcem jer ce se ugusiti) i pustis ih da se namnoze.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
schnauzer
Akvarista



Registrovan: 24 Apr 2010
Poruke: 52
Lokacija: Avala

PorukaPoslao: Ned Maj 02, 2010 4:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To sam shvatila nisam luda nego kad hocu da ih ubacim u aq da ih dam ribicama da li da ih vatam prstima ili jednostavno zatvorim sacekam da popadaju i onda ih ubacim to pitam a ovo sam shvatila...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Ned Maj 02, 2010 4:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa prstima Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Zola
Urednik
Urednik



Registrovan: 30 Maj 2009
Poruke: 255
Lokacija: Užice

PorukaPoslao: Pon Maj 03, 2010 4:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kada ubacis musice u frizider one se "ohlade" i lako ih pokupis i ubacis u akvarijum... Inace ribe mozes da hranis svim vrstama insekata.
Ja sam danas davao ribama trutovske larve i orusevile su se, pa ako imate pcele eto resenja za hranu.
Mozes da gajis i larve komaraca, na terasi, u kanti sa akvarijumskom vodom, uhvatis ih mrezicom i prebacis u akvarijum...
Sve sto je zivo, a da nije otrovno (smrdibuba Smile ili nesto drugo tako smrdljivo) i da je dovoljno malo da riba moze da ga proguta, slobodno im baci da pojedu. Znaci ako gajis velike oskare ili stuku slobodno baci misa ili hrcka Very Happy
Agar moze da se nadje vrlo lako, ma da je malo skup... Samo ne znam kakve veze ima agar sa gajenjem musica?!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Pr.Skiner
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2010
Poruke: 406
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Maj 03, 2010 12:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zola ::
Kada ubacis musice u frizider one se "ohlade" i lako ih pokupis i ubacis u akvarijum...

Pa tako nesto Wink Ne moze se samo otvoriti tegla da se ubace musice, jer ce, logicno, izleteti i imacete samo stetu... greska
Agar-agar je inace podloga na kojoj se najbolje gaje beskrilne musice, ali i sa ovima iz frizidera bi bio odlican... Wink Sadrzi neku vrstu ugljenih hidrata, cini mi se, a uz to je u cvrstom stanju. Tako da ako imate agar-agar, zagrejete ga na sporetu, nalijete 1-2cm u teglu, i ubacite malo neke grancice, mrezice, na kojoj bi musice mogle da se krecu... Onda ubacite musice, zatvorite, sacekate da se namnoze i onda kad zelite da nahranite ribe, samo otvorite teglu, okrenite iznad akvarijuma i udarajte teglu da ispadnu musice!

Tako da Zola, ako ima gde da se nadje, jos lako, javi mi... Wink rukovanje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
EMKA
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Jun 2010
Poruke: 247
Lokacija: Paracin

PorukaPoslao: Uto Jun 22, 2010 3:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

agar agar se pravi tako sto se kuva krompir u vodi dok se ne dobije gusta masa kad se malo ohladi dodaju se bakterije insekti ili slicno i odrzava se temp. agara na 25 C valja i za dan 2 prepun agar kolonijama Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
alokin
Akvarista



Registrovan: 24 Jul 2010
Poruke: 50
Lokacija: Koz. Dubica BiH

PorukaPoslao: Ned Jul 25, 2010 7:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

FishLover ::
Upravo sam nasao na nekom stranom sajtu da se vocne musice mogu davati gupikama i drugim ribama kao hrana. Buduci da se one lako uzgajaju i nalaze ja cu odmah da probam!


i jel se moze?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Jul 25, 2010 7:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa mislim da je zakljucak ... da moze.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
FEK@
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2009
Poruke: 534
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Sre Jul 28, 2010 5:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam mojima davao iznutrice od sarana...jedu kao lude...nek proba neko slobodno !!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Nisam sigurna za koju je ovo temu... SanjaP Bolest 2 Ned Dec 18, 2022 2:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koja je hrana? Uros Kg Ishrana 2 Ned Maj 16, 2021 6:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hrana za ribe - SERA KOI Professional Gangster Ponuda 0 Ned Nov 15, 2020 10:16 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hrana koja nije original Hulk Ishrana 11 Uto Jul 07, 2020 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hrana za zlatne ribice za ishranu ziv... Zivadin Ishrana 1 Sre Maj 06, 2020 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License