Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Hrana za male ancistruse Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ghost266
Akvarista



Registrovan: 07 Jul 2010
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 5:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam par pitanja.Ovako,za koji dan bi trebalo da mi se izlegu mali ancitrusi.Da li postoji neka odredjena hrana za male ancitruse? Kako bi trebalo da ih hranim dok ne pocnu da se hrane sa algama? Da li su sigurni u zajednickom akvarijumu pored skalara?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 5:41 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 6:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za male ancistruse najbolja hrana koja se kod mene dobro pokazala je spirulina. Pokusao sam male da hranim sa krastavcem(kuvanim), tikvom itd itd al od 100 malaca je ostajalo samo 1-2kom a sa spirulinom 99 Wink, salim se al zapravo ostalo je preko 60%.
Skalar nece doci do njih jer cale ih nece pustiti napolje iz pecinice i dosta dugo ce ostati sa njima dok na kraju malci ne budu spremni da se staraju o sebi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ghost266
Akvarista



Registrovan: 07 Jul 2010
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 7:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A cuo sam da nije losa i varijanta sa prokuvanim listom spanaca?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 7:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imas da kupis hranu za male ancistruse koja tone na dno i onnda je oni jedu, ja ih jos nisam mrestio ali po meni je najbolje da skuvas svez krastavac, imas u svakoj prodavnici, iseces na 2x2cm i prokuvas par puta ili jednom ali malo duze (da vri oko 3-5min) e sad ja kada ga stavim u akvarijum on pluta pa ga vezem za neki predmet i spustim, a nekome tone odmah valjda kada se ohladi. Krastavac ce jesti samo ne znam koja bi hrana bila mnogo bolja za njihovu ishranu dok su mladi. Sto se skalara tice, ne bi trebalo da ih diraju, ali ako neki izadje iz pecine bice pojeden verovatno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
ghost266
Akvarista



Registrovan: 07 Jul 2010
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 7:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probacu sa spanacem i sa krastavcem,ako ne uspe,onda cu preci na spirulinu ili nesto slicno tome... A za skalare cu vec da smislim nesto,nadam se samo da necu morati nista drasticno da preduzimam... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
garda011
Akvarista



Registrovan: 29 Jan 2010
Poruke: 244
Lokacija: beograd, resnik

PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 11:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

koristi spirulinu i uzivaj nemoj eksperimentisati ako bas to hoces onda im napravi hranu pa zaledi i bacaj im kockice
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 11:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zasto bih koristio u pocetku za male ancistruse krastavce i ostalo ,to mozes kasnije. Kutijica spiruline je 120.dinara, a moze da traje i traje...
Kasnije mozes preci na barene tikvice, blitvu spanac i ostalo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ghost266
Akvarista



Registrovan: 07 Jul 2010
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Nov 25, 2010 12:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na savetima,pokusacu sa cpirulinom,jer ni ovi moji odrasli ancitrusi nece da jedu tikvice,spanat, i tako to,jedu samo proteinsku hranu iskljucivo,i naravno alge... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Nov 25, 2010 1:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako ubacujete spirulinu onako celu granulu ili je izlomite.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zola
Urednik
Urednik



Registrovan: 30 Maj 2009
Poruke: 255
Lokacija: Užice

PorukaPoslao: Čet Nov 25, 2010 2:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes da im ubacis zelenu salatu (ako uspes da nadjes sada, ma da moze u megamarketima), dobro operi svaki list mlakom vodom, pa ga smrvi u ruci, ali da ostane u jednom komadu i pricvrsti ga kamenom za dno. Ovako ces izlomiti celulozne niti pa ce lakce da jedu.
Krastavac nema potrebe ka kuvas, oljusti ga i ukloni onaj srednji deo sa semenkama, i njega ces morati da pricvrstis za dno.
Spanac je super kao hrana za biljojede, samo se mnogo raspada u vodi, pa ga zato ne preporucujem.
Spirulina je svakako odlicna hrana, stavi im 2-3 tablete u blizini pecine (ili gde su se vec izmrestili), ili koju vise ako imas dosta malih.
Najidealnije bi bilo da kombinujes po malo od svega...
Videces kada se izlegu kako im je zut stomak, narocito sa donje strane. To je zumancetna kesa, i dok imaju tu zalihu hrane nece se truditi da nadju nesto drugo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ghost266
Akvarista



Registrovan: 07 Jul 2010
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Nov 25, 2010 3:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zpla,hvala na savetima,videcu kad se pojave kakvo je stanje,pa cu onda vec nesto preduzeti...Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
soulman
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2010
Poruke: 278
Lokacija: Loznica

PorukaPoslao: Čet Nov 25, 2010 9:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moji anciji (matori) jedu krastavac ko blesavi... ja ga malko prokuvam (minut vri voda) ali ga ne pričvšćujem (sam tone). Nekad se još dok je u slobodnom padu zalepe za njega. Istina prvi put kad sam ga ubacio trebalo im je dosta vremena da mu pridju i da probaju, ali posle par puta su skontali da je to poslastica... Takodje se dave i spirulinom i mislim da je ona dobar izbor za malce (izlomi tabletu)-
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
el_stupido
Akvarista



Registrovan: 05 Maj 2010
Poruke: 238
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Jan 20, 2011 12:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tikvica u akciji

[youtube:cfda07cb3b]http://www.youtube.com/v/ZkYiqpSHwm8[/youtube:cfda07cb3b]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN MessengerICQ broj
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Čet Jan 20, 2011 2:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam do sada 2 puta kuvao i oba puta je plutala pa sam morao da je pricvrscujem, na koji nacin uspeva da potone?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
el_stupido
Akvarista



Registrovan: 05 Maj 2010
Poruke: 238
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Jan 20, 2011 2:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mala caka Very Happy, kad izvadis iz zamrzivaca, iseces kolut ili pola koliko im dajes vec, malo ga pod vrucu vodu stavis da se odledi, ubacis u akvarijum i stisnes par puta da izbaci vazduh iz sebe i onda potone Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN MessengerICQ broj
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Poklanjam zute/crne/mix mollike i xif... Dukisef Na poklon 0 Čet Nov 16, 2023 11:22 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam zute/crne/mix mollike i crn... Dukisef Na poklon 1 Ned Feb 05, 2023 11:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koja je hrana? Uros Kg Ishrana 2 Ned Maj 16, 2021 6:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hrana za ribe - SERA KOI Professional Gangster Ponuda 0 Ned Nov 15, 2020 10:16 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hrana koja nije original Hulk Ishrana 11 Uto Jul 07, 2020 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License