----------------------------------- ghost266 Sre Nov 24, 2010 5:41 pm Hrana za male ancistruse ----------------------------------- Imam par pitanja.Ovako,za koji dan bi trebalo da mi se izlegu mali ancitrusi.Da li postoji neka odredjena hrana za male ancitruse? Kako bi trebalo da ih hranim dok ne pocnu da se hrane sa algama? Da li su sigurni u zajednickom akvarijumu pored skalara? ----------------------------------- deak Sre Nov 24, 2010 6:58 pm ----------------------------------- Za male ancistruse najbolja hrana koja se kod mene dobro pokazala je spirulina. Pokusao sam male da hranim sa krastavcem(kuvanim), tikvom itd itd al od 100 malaca je ostajalo samo 1-2kom a sa spirulinom 99 ;), salim se al zapravo ostalo je preko 60%. Skalar nece doci do njih jer cale ih nece pustiti napolje iz pecinice i dosta dugo ce ostati sa njima dok na kraju malci ne budu spremni da se staraju o sebi. ----------------------------------- ghost266 Sre Nov 24, 2010 7:02 pm ----------------------------------- A cuo sam da nije losa i varijanta sa prokuvanim listom spanaca? ----------------------------------- Wlayko91 Sre Nov 24, 2010 7:03 pm ----------------------------------- Imas da kupis hranu za male ancistruse koja tone na dno i onnda je oni jedu, ja ih jos nisam mrestio ali po meni je najbolje da skuvas svez krastavac, imas u svakoj prodavnici, iseces na 2x2cm i prokuvas par puta ili jednom ali malo duze (da vri oko 3-5min) e sad ja kada ga stavim u akvarijum on pluta pa ga vezem za neki predmet i spustim, a nekome tone odmah valjda kada se ohladi. Krastavac ce jesti samo ne znam koja bi hrana bila mnogo bolja za njihovu ishranu dok su mladi. Sto se skalara tice, ne bi trebalo da ih diraju, ali ako neki izadje iz pecine bice pojeden verovatno. ----------------------------------- ghost266 Sre Nov 24, 2010 7:59 pm ----------------------------------- Probacu sa spanacem i sa krastavcem,ako ne uspe,onda cu preci na spirulinu ili nesto slicno tome... A za skalare cu vec da smislim nesto,nadam se samo da necu morati nista drasticno da preduzimam... :) ----------------------------------- garda011 Sre Nov 24, 2010 11:13 pm ----------------------------------- koristi spirulinu i uzivaj nemoj eksperimentisati ako bas to hoces onda im napravi hranu pa zaledi i bacaj im kockice ----------------------------------- No 1 Sre Nov 24, 2010 11:24 pm ----------------------------------- Zasto bih koristio u pocetku za male ancistruse krastavce i ostalo ,to mozes kasnije. Kutijica spiruline je 120.dinara, a moze da traje i traje... Kasnije mozes preci na barene tikvice, blitvu spanac i ostalo... ----------------------------------- ghost266 Čet Nov 25, 2010 12:07 am ----------------------------------- Hvala na savetima,pokusacu sa cpirulinom,jer ni ovi moji odrasli ancitrusi nece da jedu tikvice,spanat, i tako to,jedu samo proteinsku hranu iskljucivo,i naravno alge... :) ----------------------------------- kaplarm Čet Nov 25, 2010 1:26 am ----------------------------------- Kako ubacujete spirulinu onako celu granulu ili je izlomite. ----------------------------------- Zola Čet Nov 25, 2010 2:52 am ----------------------------------- Mozes da im ubacis zelenu salatu (ako uspes da nadjes sada, ma da moze u megamarketima), dobro operi svaki list mlakom vodom, pa ga smrvi u ruci, ali da ostane u jednom komadu i pricvrsti ga kamenom za dno. Ovako ces izlomiti celulozne niti pa ce lakce da jedu. Krastavac nema potrebe ka kuvas, oljusti ga i ukloni onaj srednji deo sa semenkama, i njega ces morati da pricvrstis za dno. Spanac je super kao hrana za biljojede, samo se mnogo raspada u vodi, pa ga zato ne preporucujem. Spirulina je svakako odlicna hrana, stavi im 2-3 tablete u blizini pecine (ili gde su se vec izmrestili), ili koju vise ako imas dosta malih. Najidealnije bi bilo da kombinujes po malo od svega... Videces kada se izlegu kako im je zut stomak, narocito sa donje strane. To je zumancetna kesa, i dok imaju tu zalihu hrane nece se truditi da nadju nesto drugo. ----------------------------------- ghost266 Čet Nov 25, 2010 3:11 am ----------------------------------- Zpla,hvala na savetima,videcu kad se pojave kakvo je stanje,pa cu onda vec nesto preduzeti...:) ----------------------------------- soulman Čet Nov 25, 2010 9:18 am ----------------------------------- Moji anciji (matori) jedu krastavac ko blesavi... ja ga malko prokuvam (minut vri voda) ali ga ne pričvšćujem (sam tone). Nekad se još dok je u slobodnom padu zalepe za njega. Istina prvi put kad sam ga ubacio trebalo im je dosta vremena da mu pridju i da probaju, ali posle par puta su skontali da je to poslastica... Takodje se dave i spirulinom i mislim da je ona dobar izbor za malce (izlomi tabletu)- ----------------------------------- el_stupido Čet Jan 20, 2011 12:57 pm ----------------------------------- Tikvica u akciji http://www.youtube.com/v/ZkYiqpSHwm8 ----------------------------------- Wlayko91 Čet Jan 20, 2011 2:43 pm ----------------------------------- Ja sam do sada 2 puta kuvao i oba puta je plutala pa sam morao da je pricvrscujem, na koji nacin uspeva da potone? ----------------------------------- el_stupido Čet Jan 20, 2011 2:58 pm ----------------------------------- mala caka :D, kad izvadis iz zamrzivaca, iseces kolut ili pola koliko im dajes vec, malo ga pod vrucu vodu stavis da se odledi, ubacis u akvarijum i stisnes par puta da izbaci vazduh iz sebe i onda potone ;) ----------------------------------- chicaan Čet Jan 20, 2011 10:21 pm ----------------------------------- Odličan je snimak ali je muzika još jača ;) Mislim, RATM... ----------------------------------- bojan86 Ned Jan 30, 2011 5:20 pm ----------------------------------- Iskoristiću ovu temu. :) Imam tri mlada ancistrusa već nedelju dana. Do sad si izlizali svo staklo i kamenje i danas sam im kupio Sera Wels-Chips hranu. Kao neke tebletice koje odmah padnu na dno i oni je pronađu i zalepe se na nju i žderu je. E sad, imam problem što mi dva black molly-ja navale na te tabletice i skidaju ancistruse sa njih. Pa se sad razmišljam koju taktiku da primenim. Ako neko ima neki savet... :) ----------------------------------- Blue Ned Jan 30, 2011 5:41 pm ----------------------------------- Primeni taktiku 2-3 tablete odjednom... :) Ili istovremeno hrani i nekom plutajucom hranom. Mada, ima valjda tu za sve dovoljno, ne znam kako bi oducio moli od te hrane ako im se svidja. ----------------------------------- bojan86 Ned Jan 30, 2011 6:01 pm ----------------------------------- Plašim se da će to biti previše, preješće se. Videću da polomim tu tableticu i bacim je tamo gde mi obično čuče ancistrusi, a molije ću da hranim. Mada danas su jeili i svoju hranu pa sišli dole po talblete i sad su se izgleda preždrali pa su malo sporiji :roll: Al' bar su ancistrusi ždrali nešto konkretno, pošto su akvarijum očistili. :) ----------------------------------- mejson Pet Maj 06, 2011 6:46 pm ----------------------------------- ja nakacim koji kolut krastavca i zelenu salatu na deciju viljuskicu... ----------------------------------- Drazen Ned Jan 27, 2013 11:02 pm ----------------------------------- Da se nadovezem na temu. Meni su se izmrijestili. Interesuje me dal treba odvojiti zenku? Isto tako nakon kojeg perioda se sklanja spilja u kojoj je mrijest obavljen? Mozda su glupa pitanja ali zelim da mi mrijest sto je moguce vise uspije. Hvala na razumijevanju. ----------------------------------- Drazen Pon Jan 28, 2013 12:16 pm ----------------------------------- Iko išta? ----------------------------------- gocha Pon Jan 28, 2013 12:29 pm ----------------------------------- Drazen,muzijak istera zenku posle mresta iz spilje,drugo nemas potrebe za sklanjanje kad dodje vreme muzijak(otac) ce ih pustiti da izadju. ----------------------------------- Betta splendens (SFF) Ned Jun 03, 2018 2:06 pm ----------------------------------- Kuvane tikvice i krastavci