Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Hrana za sitne ribe Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 16, 2014 8:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Je l' ima neki recept koji je primenjiv za sitne ribe u manjem broju?
Bez veze mi da pravim 2kg hrane, moje ribe to nece do kraja zivota pojesti, a ne mogu da kupim po 20g sastojaka da ukupna kolicina bude mala.
Vecina recepata ovde je primenjiva za uzgajivace ili ljude koji imaju veci broj prozdrljivih i krupnih riba, za mojih 30-40 tetri i razbora je to smesno.
Hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Dec 16, 2014 8:36 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

filter
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2012
Poruke: 190
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 16, 2014 8:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda ce ti zvucati glupo, ali ja to ovako radim. Izdrobim tabletu spiruline, dodam aleve paprike u prahu u pola kolicine spiruline, i izmrvljen tetra diskus nesto veca kolicina od aleve. Sve se izmixuje, nakapam sera fishtaminom, razvucem tako vlazno na foliju i osusim na radijatoru. Jednostavno a tu imaju svega Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 16, 2014 9:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pokusavao sam to sa susenjem na radijatoru, al' se uvek nekako presusi i bude tvrdo. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
filter
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2012
Poruke: 190
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 16, 2014 9:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Onda stavi na haubu gde greju neonke, tu je manja temperatura. Ali ako si presao na led rasvetu nista od toga Smile. Aj susenje manje vise. Meni se svidja ovaj recept zbog sastojaka. Jaca imunitet, cisti creva a i ribe krkaju lepo. Mada sa ovim ih hranim jednom, dva puta nedeljno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sre Dec 17, 2014 12:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam i ja sitne ribe, zasto mislis da ne moze da se napravi mala kolicina za sitne ribe. Ja sam to pravio pre nedelju, dana. Po secanju>
kupio spanac, nekako najmeksi i rebe ga jedu lepo za 50 dinara
1 banana
1 parce oslica
1 crvena paprika
1 tikvica
2, 3 cena belog luka
1 zumance
tetra diskus
proteinska hrana
hikari gold
hikari exel
malo spiruline
lisnata
zelatin ja sam uzeo svinjski, mada kazu da je bolji biljni agor, valjda se zove u zdravoj hrani ima da se kupi,
sve ovo za smesne pare.
napravi se i stavi u tri kese od 3 kg.
Ovako izgleda, a ribe se .... strasno ... imas da hranis ribe za duzi period.


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Dec 17, 2014 7:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

No 1 ::
Imam i ja sitne ribe, zasto mislis da ne moze da se napravi mala kolicina za sitne ribe.

Bas zbog recepta. Od ovog nabrojanog u redovnoj ishrani koristimo spanac, banane, papriku, tikvice i jaja, a beli luk se uvek nadje. Normalno je da nikada nemam sve ovo u kuci istovremeno, vec bih morao ciljno da kupim kada odem na pijac. A sta da radim za ostale sastojke, njih bih svakako morao da kupim. OK, ne moram sve, ali od banane i paprike se nece bas najesti. Smile
Kad sve ovo uzmem u obzir, vise mi se isplati da jednostavno kupim neku suvu hranu i zavrsim posao, jedno malo pakovanje mi traje po par meseci.
Al' ide Nova Godina, hteo sam da pojedu nesto posteno. Smile
Salim se, konstatovao sam da mi ribe nisu bas u najboljem stanju, a mislim da je problem jednolicna ishrana. Kupujem im uvek hranu bar srednje klase (Tetra i Sera), al' mi se cini da je to sve veoma slicno. Dobro je za brz napredak riba, ali moje su na punoj velicini, nema vise gde da napreduju. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Dec 17, 2014 1:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma daj. I ja nemam sve sastojke uvek kada pripremam hranu. Odem kod komsije u marketu i kupim na grame ono sto mi treba. Doduse , na pocetku su malo bili rezervisani ka meni zbog tog ali sada je sve Ok Smile .Znaju zasta kupujem Smile . Odem kupim 200 grama spanaca, ili jednu tikvicu, ili manju sangarepu ... na kraju krajeva tu su da prodaju robu a sta cu da kupim .. . e to je moj izbor Smile .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sre Dec 17, 2014 5:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj da nervirasu ljude oko sebe Wink haha
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Dec 17, 2014 5:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prestali su odavno da se nerviraju Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sre Dec 17, 2014 7:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislio sam na Blue 👍
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Da li smijem hraniti ribe crvima Luka2907 Ishrana 1 Pon Jan 15, 2024 6:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ribe za morski akvarijum do 15L? frenkdogg Ribe 5 Pon Dec 27, 2021 6:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda i ribe na povrsini Bagzi80 Početak u akvaristici 12 Sre Okt 27, 2021 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koja je hrana? Uros Kg Ishrana 2 Ned Maj 16, 2021 6:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka identifikacija ribe damirski Ribe 4 Sub Mar 27, 2021 12:22 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License