Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Hrana za skalare i ramireze? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
x-man
Akvarista



Registrovan: 15 Jul 2011
Poruke: 64

PorukaPoslao: Pet Mar 06, 2015 3:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima,
imam veliki problem sa hranjenjem skalara pa i ramireza, imam dva mlada skalara, kada sam ih ubacio u akvarijum prvo sto su uradili to je da su za 15-ak dana pojeli sve mlade gupike kojih je bilo puno, nista drugo nisu htjeli da jedu, ali sada je problem sto je nestalo mladih gupika koje mogu da jedu, ali oni i dalje nece da jedu hranu koju ja ubacujem u akvarijum, sada su malo vise zainteresovani za nju (bar jedan od njih), ali on zagrize, ali nece da proguta, skoro pa odmah ispljune, jednostavno nece to da jede, a ja stvarno imam puno hrane od raznih proizvodjaca i to Sera, Tetra, JBL...ima tu proteinske crvene, listica, susene larve komaraca, kril...NISTA NECE DA JEDU, a nisu bas ni previse zainteresovani da se bore sa drugim ribama (gupi, neonke, plati, sijamski algari, ramirezi...), danas sam cak primjetio da je jedan od njih ulovio odraslu kozicu i bar pola sata se borio da je proguta, mislio sam da ce da prije ugine nego da je proguta, ovo je prvi put da vidim da je uhvatio kozicu...ne znam sta da im radim, koju hranu da im dam jer ne zelim da mi pocnu jesti kozice jer nema gupika...

Jos jedna vrsta riba koju imam, a koja voli da bira hranu, ali manje nego ovi skalari, to su ramirezi, imam ih 3, dvoje od njih nesto kao i jedu, ali veoma slabo, cak cini mi se da pocinju jos manje da jedu nego sto su jeli pa se plasim da bi mogli lose zavrsiti, ali jedan od njih jednostavno odbija sve da jede, isto kao i skalari, zagrize on, ali skoro pa odmah ispljune, ja i ne znam od cega on zivi, ali vidim da zivi veoma lose jer je punooo manji od drugog i bas bas je mrsav...ne znam ni sa njima sta da radim...

Kod mene svi oni traze neku zivu hranu, ali to je malo teze da im stalno pripremam, a ne znam vise sta da im kupujem od ove gotove hrane jer i ovako imam bar 10 pakovanja razne hrane...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Mar 06, 2015 3:17 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pet Mar 06, 2015 8:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vremenom ćeš ostati bez kozica, u to nema sumnje, pa bolje ih izvadi dok je vreme. Mislim da nema potrebe da brineš za skalare jer ješće oni ako su gladni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
x-man
Akvarista



Registrovan: 15 Jul 2011
Poruke: 64

PorukaPoslao: Pet Mar 06, 2015 3:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa jedino da nadjem negdje te neke crve ili nesto drugo zivo....lijepi su, ali mi se ne svidja to sto su 24h u lovu Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Pet Mar 06, 2015 4:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jesce kada ih stisne znas vec sta Very Happy I moja skalarka je razmazena i ceka samo blood worms, ali nema, uvedem im jednom nedeljno post pa da vidis kako posle jedu sve.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Pet Mar 06, 2015 7:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako su ribe zdrave ne bi trebalo da odbiju suvu hranu kad ogladne. Ne znam ni koliko je dobro da im se daje samo daje ziva hrana. A i malo mi morbidno da uzgajas gupike samo da bi njih hranio Very Happy Ako ih priviknes na raznovrsnu ishranu ne bi trebalo da budu mnogo probirljivi. Otkako sam pocela da ubacujem blood worms (ali susene), skalarka samo gleda u povrsinu i ceka njih, dok druga hrana prolazi pored nje. Ali kada vidi da nece samo to da dobije onda trazi ostalu hranu po liscu, jede spirulinu itd.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ExtraY
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2014
Poruke: 80
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 06, 2015 11:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam takvih problema za RAM cesto.Vidi,ja njima dam neku zivu hranu i npr ubacim vece zivorotke da bi se oni oslobodili malo i da kada vide da ovi jedu krenu i oni..desi se da neki ne projedu do sudnjega dana Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Koja je hrana? Uros Kg Ishrana 2 Ned Maj 16, 2021 6:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hrana za ribe - SERA KOI Professional Gangster Ponuda 0 Ned Nov 15, 2020 10:16 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hrana koja nije original Hulk Ishrana 11 Uto Jul 07, 2020 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hrana za zlatne ribice za ishranu ziv... Zivadin Ishrana 1 Sre Maj 06, 2020 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dimenzije mresnih akvarijuma za skalare Zivadin Razno 4 Sre Jan 08, 2020 1:42 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License