Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 hrana za zivorotke Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Andrej
Akvarista



Registrovan: 11 Dec 2010
Poruke: 134
Lokacija: Banja Luka (Republika Srpska)

PorukaPoslao: Ned Jan 16, 2011 7:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da li znate recept za neku hranu koja se moze napraviti kod kuce i koja je dobra za zivorotke

recept sa govedjim srcem znam i dao sam mojim ribicama i nece da ga jedu.
da li znate neki recet osim ovog.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jan 16, 2011 7:43 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Srbo
Akvarista



Registrovan: 01 Okt 2010
Poruke: 107
Lokacija: Mali Idjos

PorukaPoslao: Ned Jan 16, 2011 8:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jesi li probo pilece belo meso umesto govedjeg srca?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aca77
Akvarista



Registrovan: 05 Nov 2009
Poruke: 255

PorukaPoslao: Ned Jan 16, 2011 10:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Živorotke jesu svaštojedi, ali je ipak u osnovi njihove ishrane hrana biljnog porekla. Dobro je da se obari malo spanaća, koji se propasira kroz cetku za supu. To staviš u zamrzivač pa im daješ po malo. Isto tako može da se pripremi crvena paprika, zelena salata, tikvice, sojine ljuspice, grašak. Na ovaj način im obezbeđuješ dovoljno vitamina prirodnog porekla, što je jako dobro za njihov imunitet.

Što se tiče hrane životinjskog porekla, pouzdano znam da je tubifeks više štetan nego koristan za živorotke, jer je jako mastan, a njihov organizam nije u stanju da tu mast metaboliše na pravi način, pa se ribice jako ugoje pa često postanui sterilne. Ženke su debele kao da su skotne, imaju veliki okrugao stomak, čak se i pare, ali se ne porađaju. Crevni paraziti kod živorotki naglo polude kad im se daje tubifeks. Jedino sam pristalica artemije kao hrane za živorotke, jer je proizvodimo u kontrolisanim uslovima, sa minimalnim rizikom od zaraze, a količina masti je minimalna u odnosu na količinu proteina.

Goveđe srce i piletina su više za diskuse i druge ribe koje imaju sličan metabolizam, ali ne i za živorotke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Andrej
Akvarista



Registrovan: 11 Dec 2010
Poruke: 134
Lokacija: Banja Luka (Republika Srpska)

PorukaPoslao: Pon Jan 17, 2011 4:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala Laughing puno klopa
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Andrej
Akvarista



Registrovan: 11 Dec 2010
Poruke: 134
Lokacija: Banja Luka (Republika Srpska)

PorukaPoslao: Pet Jan 21, 2011 3:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ima li jos neko neki recept?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
el_stupido
Akvarista



Registrovan: 05 Maj 2010
Poruke: 238
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jan 21, 2011 4:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pazi mozes sam da kombinujes razno, npr ja stavljam: blitvu, oslica (malo), beli luk, sargarepu, mlevenu papriku, zivu papriku, beli luk, spirulinu, oligovit.
Spanat treba staviti svez samo ako imas jer gubi na vitaminima kada je zamrznut i cak sakuplja toksine pa ga ja izbegavam i stavljam blitvu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN MessengerICQ broj
axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Feb 27, 2011 9:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A da li zivorotke mogu da se hrane i kisnim glistama?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tomislav85
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2011
Poruke: 80
Lokacija: PETROVAC NA MLAVI

PorukaPoslao: Ned Feb 27, 2011 9:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Axterix pogledaj ovde

http://www.akvarijum.org/forum.....t1116.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Koja je hrana? Uros Kg Ishrana 2 Ned Maj 16, 2021 6:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hrana za ribe - SERA KOI Professional Gangster Ponuda 0 Ned Nov 15, 2020 10:16 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hrana koja nije original Hulk Ishrana 11 Uto Jul 07, 2020 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hrana za zlatne ribice za ishranu ziv... Zivadin Ishrana 1 Sre Maj 06, 2020 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kozice,prirodna hrana tt Nikola Ishrana 10 Sub Nov 23, 2019 3:10 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License