----------------------------------- kele78 Čet Sep 05, 2013 7:07 pm Hranjenje diskusa artemiom ----------------------------------- Pozdrav svima.Dali bi neko mogao da kaze do kojeg vremena se hrane mali diskusi sa artemiom,i koja doza se stavlja za jedno hranjene.Unapred hvala ----------------------------------- krlle83 Čet Sep 05, 2013 8:17 pm ----------------------------------- Cekaj jer ti to imas mladj iz mresta? Posto moras da objasnis malo vise da bih ti pomogao,tipa koliko su stari ti diskusi,u cemu ih drzis i tako to... ----------------------------------- kele78 Čet Sep 05, 2013 8:24 pm ----------------------------------- juce su polozili ikru prvi put,sad me interesuje kad se izlegu koliko ih drzim sa roditeljima i kad pocinjem da dajem artemiju.Koliko artemije treba da sipam u vodu (da izlezem za jedan obrok) ----------------------------------- krlle83 Čet Sep 05, 2013 9:02 pm ----------------------------------- Pre svega bez neke uvrede moras mnogo da sam vidis,procitas jer neko sazvakano tesko ce ti reci. Prvo pocni od vode za mrest,mresni akvarijum,akvarijum za mladj,filter u mresnom,hrana za roditelje,nega mresnog i za mladj i jos mnogo mnogo stvari. Lako je izmrestiti tesko je izvesti mladj prvih mesec dva. Evo jedan link pa dobro naculji usi: http://www.youtube.com/watch?v=Osjj2UFf6lk&list=PLBF51C0A8D2F09C60 ----------------------------------- kele78 Čet Sep 05, 2013 9:08 pm ----------------------------------- ok hvala meni su sad trenutno u akvarium 50x50x50 voda RO+mineralna so 180 mS Ph 5,5 ----------------------------------- kele78 Čet Sep 05, 2013 9:09 pm ----------------------------------- ok hvala meni su sad trenutno u akvarium 50x50x50 voda RO+mineralna so 180 mS Ph 5,5 ----------------------------------- krlle83 Čet Sep 05, 2013 11:16 pm ----------------------------------- Da ali tu su ti bitni i Kh i Gh vode,kao i dobar balans minerala i vitamina. Jer ne valja kad ih ima premalo a ne valja i kad ih previse doziras. Taj akv su ti savetovali da odradis 50x50x50 ali to je preveliko moj je manji. Kada prebacujes malce akv u koji ih prebacujes mora biti istih dimenzija,i moras sam odrediti trenutak za to,ako roditelji ne pokazuju znake stresa mogu ostati i duze. Ph ti je idealan i nastoji da bude konstantan jer 5.5 je sigurno ocuvanje ikre od saprolegije. Jos nesto cim malci proplivaju vadi kupu iz mresnog akvarijuma. ----------------------------------- kele78 Pet Sep 06, 2013 5:13 am ----------------------------------- ok hvala,koliki akvarium je dovoljan za mrest posto je meni ovaj jako velik? ----------------------------------- krlle83 Pet Sep 06, 2013 11:03 am ----------------------------------- Moje dimenzije su 35x40x40 mada po meni 40x40x40 je mozda najbolje resenje,nemoj da te brine dubina jer se diskusi u prirodi mreste u dubini od 35-50cm. Znaci osnova dna mi je 35x40 sirina da bi jedan od roditelja mogo da se povuce malo nazad da odmori.