----------------------------------- farmacy Pon Feb 26, 2018 10:45 pm Hranjenje ribica granulama ----------------------------------- Pozdrav. Juče sam u trgovini uzeo neku Maxi Gran proteinsku hranu od firme Nutri pet iz G. Milanovca. Hrana je u obliku crnih granulica-briketića, koje su veoma tvrde pa se ne mogu smrviti u prstima a kad ih ovako ubacim one samo, pored ribica potonu na dno i ribe mi ostanu gladne. Dosad sam ih hranio lisnatom hranom koju su uzimale na površini a za granulama se ne obaziru. Neka mi neko kaže princip hranjenja granulama da ne hranim samo Coridorasa na dnu. Moj pozdrav. ----------------------------------- Vukolic.Igor Pon Feb 26, 2018 11:04 pm ----------------------------------- Nisam koristio tu hranu ali mozes probati prvo u tacni sa granulama sipas malo vode i tako ih omeksas pa probaj onda da ih smrvis. ----------------------------------- farmacy Pon Feb 26, 2018 11:27 pm ----------------------------------- Hvala ti brate.I ja sam kontao da je smrvim nekako pa će valjda ostati malo na površini. Doduše možda ona kad padne na dno i nabubri onda se podigne naviše ali nešto sumnjam. Probaću pa javljam. ----------------------------------- io Pon Feb 26, 2018 11:37 pm ----------------------------------- ili suve granule prevaljaj oklagijom, dobro prioni :D ako nemas neki tucak ili avan da ih usitnis. samo stavi kesu i s donje i s gornje strane granula da mozes da ih lako pokupis kad se usitne. ----------------------------------- plovak Uto Feb 27, 2018 1:48 pm ----------------------------------- granule dok su suve možeš da samelješ u električnom mlinu za kafu, bar tako ja radim za male ribice. pokušaj naći i sitnije granule... ima ih u raznoj veličini .. ----------------------------------- oldwolf Sre Feb 28, 2018 8:35 pm ----------------------------------- Nemogu sad da slikam svoj drveni usitnjivač za granule, ali postaviću sliku sa neta ,to je običan upijač za mastilo, lako se napravi sa šmirglom na većoj brzini, Može od običnog parčeta drveta (najbolje kuvana bukovina). Ja najpre usitnim krupnije granule ,zatim dodajem još 3,4 vrste hrane i sve pomešam ,pa opet u metalnom tanjiru sve to još jednom usitnim, tako pravim extra mix i jede ko šta voli, (naravno to važi za mališane). Poz. http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_63326784_upija%E8.jpg ----------------------------------- Valter Sub Mar 17, 2018 9:31 pm ----------------------------------- Stavim malo granulica na tacnu, pa kašikom stiskam i smrvimih toliko da ribe mogu da ih progutaju, ali da se ipak ne pretvore u prah. ----------------------------------- Lenji Lisac Pon Mar 26, 2018 7:18 pm ----------------------------------- Ta hrana je vise za krupnije ribe kojima treba dodatak ishrani.. npr sa njom sam jedno vreme hranio japanke i oskare, dok za druge ribe sitnija granulacija, ima tri vrste proteinske od nutri peta sto se tice granula a isti je sastav. Te brikete je najbolje ostaviti pre hranjenja u cepu od flase ili na tacnici sa malo vode kako kaze Igor pa se ubaci polu raspadnuto da bi sve mogle da je jedu ili nabavi sitnije granule za ribe povrsine i sredine a ubu ubacuje kao spirulinu na par dana za ribe dna.