Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Hranjenje ribica? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
bobitina
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2011
Poruke: 162
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pon Jan 31, 2011 2:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala mezzano ali ja to bas i nisam radio. Kada sam ga kupio (decembar 2010) Rekli su mi da je 60l, ali su me zeznuli. Ovako to izgleda kod mene: prvo sam stavio Carobnu zemlju (oko 2cm.), zatim sam granule mermera crnog i belog od 5mm. do 2cm. (rekli su mi da je to kvarcni sljunak), tog dana sam posadio jednu Anubias biljku. Posto kod mene u Pirotu nema bolje a nemam spoljni filter stavio sam potapajucu pumpu "Mariner" u kojoj ima jedan veci filter i tri casice u kojima takodje ima necega. Imam neki kineski grejac za koji mi je prodavac rekao da je dobar, imam pumpu za vazduh sa jednim rasprasivacem koji dodatno ubacuje vazduh pored "Mariner" koji takodje ima lulicu za ubacivanje vazduha. To je tako radilo 4-5 dana pa sam ubacio ribice medju kojima su bile: 2 Skalara, 2 Ksife, 2 ribice (neznam koje ali su miroljubive) i 10 Gupi, 1 Muljas, 1 Staklar. Posle dvadesetak dana su mi uginuli Skalari jedan za drugim za dva dana. Posle toga sam kupio 2 Barbusa i jos jednog Muljasa posle kojeg mi je uginuo prvi. Zadnja mi je uginula juce i to Barbus, kako sam ja utvrdio na osnovu simptoma procitanih na ovom forum od bolesti skrga (Dactylogyrus). SADA SMO PREBROJALI RIBIBCE I USTANOVILI DA SAU 26 ANE 40 KAKO SAM PISAO.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jan 31, 2011 2:39 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

soulman
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2010
Poruke: 278
Lokacija: Loznica

PorukaPoslao: Pon Jan 31, 2011 3:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vrlo brzo će taj br. da bude još manji... ne kupuj više riba... uči i probaj da stabilizuješ stanje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bobitina
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2011
Poruke: 162
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pon Jan 31, 2011 5:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kako da ubacim slike da vididte kako to izgleda. Brine me pena koja se stvara na povrsini vode uz staklo?

==================================================================

kako da stabilisem stanje, na sta mislis, pomagaj te



Post izmenio :: nikouro

Spam stop
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Jan 31, 2011 5:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Upustvo za kacenje slika
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
soulman
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2010
Poruke: 278
Lokacija: Loznica

PorukaPoslao: Pon Jan 31, 2011 7:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pena može da se pojavi iz više razloga, inače češće se javlja kod novoformiranih aq-a.

Bitno je da nije došlo do povećanja amonijaka (u tvom slučaju moguće), što nekad uslovljava pojavu pene, a to se može utvrditi testiranjem vode.

Takodje uzrok može biti hrana...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bobitina
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2011
Poruke: 162
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pon Jan 31, 2011 9:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pena mi se javlja najvise kad pumpa radi u drugu brzinu, od danas ih manje hranim, mozes li mi pomoci oko slika, jer sve slike koje slikam su prevelike nemogu da ih izbacim na forum, kako da ih smanjim, hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
soulman
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2010
Poruke: 278
Lokacija: Loznica

PorukaPoslao: Pon Jan 31, 2011 9:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....t1479.html

pogledaj ovu temu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
soulman
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2010
Poruke: 278
Lokacija: Loznica

PorukaPoslao: Pon Jan 31, 2011 9:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad sam pogledao slike mehurovi su verovatno od pumpe za aeraciju...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gde ima da se kupi ranchu ribica? Weiss Baza Riba 0 Pon Jan 02, 2023 12:17 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Konflikt akvarijumskih ribica outworld Početak u akvaristici 5 Pon Jan 03, 2022 11:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prodaja ribica u leskovcu Nemanjale95 Tražnja 0 Sre Okt 13, 2021 11:41 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License