Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Hranljiva podloga Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pet Dec 12, 2014 9:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moji poznanici gaje neke gliste koje drze u gajbicama sa zemljom, one preradjuju tu zemlju i prave neku zemlju za cvece, da li to valja da se stavi kao podloga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Dec 12, 2014 9:01 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Pet Dec 12, 2014 9:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uh zanimljivo pitanje i mene zanima da li je neko radio sa razlicitim djubrivima kao hranjivim podlogama ,, pozdrav ,,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Dec 12, 2014 9:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a jel bilo tesko da se klikne ovde:
http://www.akvarijum.org/forum/search.php

pa otkucas: zemlja za cvece i sve ti izbaci, da citas do sutra eventualno prekosutra Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pet Dec 12, 2014 11:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mogao bi sad neko nesto pametno da napise Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Dec 12, 2014 11:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pametno je vec napisano al neko treba to da nadje i procita Smile .
Sto se tice te zemlje , da moze da se koristi ali kakve ce rezultate imati ... e to je da se vidi. Sa kupovnom zemljom imate u uvid sta i cega koliko ima. Kod glistenjaka tu informaciju nemate vec samo prepostavku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sub Dec 13, 2014 12:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako je neko citao ovaj forum onda sam to ja za ove 4 godine koliko sam clan istog ali da ne raspravljamo sad o tome, bas iz razloga sto nema nikakvu specifikaciju sam i pitao za glistenjak da li je dobar ili nije. Ko da rastura celu postavu ako nesto krene po zlu, ipak cu se drzati proverenih stvari.
Hvala na odgovoru Nikouro
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Dec 13, 2014 12:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ako jesi onda skidam kapu Smile .
Mozda ce neko da ubode pravu kolicinu zemlje i da mu se sve kockice uklope. Ko to zna ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Dec 13, 2014 2:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Guglaj Humus, Glistenjak, Kalifornijske gliste, Kalifornijske gliste i humus, humus u akvarijumu ... da se ne pravim sad pametan pošto sam isto čitao za akvaponiju.
U suštini humus je izmet glisti, jedno od najkvalitenijih đubriva za biljke, potpuno prirodno, organsko i bez ikakvih hemikalija.
Ne znam za akvaristiku, ja sam to (propao plan proletos, pomeren za proleće) planirao za jednu akvaponiju, dole ribe, gore biljke, unutra gliste koje prave humus od ribljeg izmeta i ujedno budu povremeno klopa za ribe. Ala sam objasnio Smile
Za akvaristiku je problem što ti tu ne gajiš luk, papriku, kupus i slično, a i organskog je porekla pa je podložan daljem raspadanju i time može da utiče na parametre vode. Uglavnom polemika je na nivou a generalno je savet da se koristi podloga namenjena za akvaristiku da se ne bi ugrožavao živi svet a biljke prihranjuju standardnim metodama,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Podloga za biljke misic01 Biljke 0 Ned Apr 04, 2021 12:58 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Podloga i mozda problem Imperatore Podloga 8 Uto Jan 26, 2021 8:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Panj i podloga Salvatoree Tražnja 1 Uto Sep 08, 2020 1:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hranljiva podloga za akvarijum 58x35(... uki01 Ostala oprema 5 Sub Jul 18, 2020 12:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Podloga za ciklide Zeljko80 Afrički ciklidi 10 Uto Mar 17, 2020 9:05 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License