Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Hranljiva podloga-šta izabrati Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Gdrazen
Akvarista



Registrovan: 15 Nov 2013
Poruke: 11

PorukaPoslao: Čet Nov 28, 2013 11:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razmisljam o zamjeni....ali nikako da smislim kako to izvesti....najveci problem mi je kako cu pohvatati kozice kojih ni sam ne znam koliko ima..??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Nov 28, 2013 11:18 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Nov 28, 2013 2:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvadiš lagano biljke u drugu vodu, probaš veće sa mrežicom a ostalo usisaš sa malo većim crevom (otprilike da mogu da prođu). Bar sam ja tako radio. Desi mi se i kada menjam vodu da pokupim koju, pa ih vratim posle.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gdrazen
Akvarista



Registrovan: 15 Nov 2013
Poruke: 11

PorukaPoslao: Čet Nov 28, 2013 2:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ali ima tu mozda vise od 100 kozica....sporo i zamorno bi bilo ganjati jednu po jednu....nadjoh na forumu neku DIY napravu tj klopku za hvatanje kozica....dok pripremim sve sto mi treba pokusacu na taj nacin....

Inace da ne listam po temama...koliko debelo zemlje za cvijece staviti u podlogu...da li zemlju mijesati sa jos necim....onda ide mrezica...pa koliko debelo pijeska kamencica...??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Nov 28, 2013 3:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad sam menjao podlogu ostavio sam malo vode, nagneš akvarijum u jednu stranu i crevom ih brzo pokupiš, doliješ malo vode i opet ako treba, Nije mi trebalo 10 minuta.
Nemoj da te mrzi da listaš, imaš na naslovnoj strani podforum biljke pa podpodforum Smile Podloga, pa vidi šta imaju ljudi da kažu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Čet Nov 28, 2013 3:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesa69 ::
Kad sam menjao podlogu ostavio sam malo vode, nagneš akvarijum u jednu stranu i crevom ih brzo pokupiš, doliješ malo vode i opet ako treba, Nije mi trebalo 10 minuta.


koliki je bio taj akvarijum
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Nov 28, 2013 3:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mali za kozice i malo ga nagnuo:-) Mislio sam na možda 2 do 3 cm visine vode, čisto da ih sateraš u čošak. Nemam 200 litraš pa da tvrdim da bih mogao i u njemu tako.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pet Nov 29, 2013 1:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nensi ja ti preporucujem osmocot. A nikako ti ne preporucujem mrezicu preko zemlje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pet Nov 29, 2013 1:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

boomiri ::
bilo bi lepo ukoliko neko ima njenu njenu celu knjigu u pdf da ostavi link. Svakako treba probati njene metode...
Drago mi je ako ti je dala neku novu ideju


Imam njenu knjigu celu, mogu je poslati mailom kome treba. Do sada nisam naisao na bolju i egzaktniju literaturu na temu biljna akvaristika. U knjizi se forsiraju lowtech akavrijumi u kojima se podloga ne menja nikad a voda se menja svakih 6 meseci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Pon Dec 09, 2013 10:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko je vrijeme trajanja hranjive podloge ,konkretno zemlje za cvijeće .
Neki kažu 6mj , neki 3mj, koliko ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Pon Dec 09, 2013 11:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dok se ne potrosi. A to zavisi od biljaka kolicine itd itd, nema univerzalnog datuma, videces kad prestane ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Tiger barb
Akvarista



Registrovan: 18 Mar 2012
Poruke: 443
Lokacija: Novi Sad 1982 god.

PorukaPoslao: Pon Dec 09, 2013 11:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

No 1 ::
Nensi ja ti preporucujem osmocot. A nikako ti ne preporucujem mrezicu preko zemlje.


Rekose neki u temi da se obavezno stavi mrezica pa zatim najmanje 5 cm podloge. No.1 sto ti mislis da ne treba?

Sto se pomenute knjige tice, da li se misli na Ecology of the planted aquarium?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boomiri
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2012
Poruke: 178
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Dec 09, 2013 11:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, na tu knjigu sam mislio. Nabavio sam je u medjuvremenu, bio je u ovoj temi postavljen link za njeno skidanje, ali sad ga nema...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skoroman
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Jan 2013
Poruke: 8
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 08, 2014 8:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre izvesnog vremena sam skinuo pomenutu knjigu (prvo izdanje 1999 god), a ako je nekome potrebna, postaviću je negde i okačiti link.
Nego, svratio sam do Merkura i video zemlju za cveće sledeće sadržine:

Plantella balconia:

Image

cena 170 din, 5kg

Šta mislite, kako bi se pokazala u akvarijumu? Ili uzeti proverenu Terra Magmu?

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Coone97
Akvarista



Registrovan: 04 Feb 2014
Poruke: 54
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Sre Feb 12, 2014 1:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozz svima, ne bih da otvaram novu temu pa se javljam ovde, inace kod nas u VS nema da se kupi ni jedna od navedeni zemlja od strane Nensi.. Sta da radim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 12, 2014 11:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupis onu koja ima. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Podloga za biljke misic01 Biljke 0 Ned Apr 04, 2021 12:58 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Podloga i mozda problem Imperatore Podloga 8 Uto Jan 26, 2021 8:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Panj i podloga Salvatoree Tražnja 1 Uto Sep 08, 2020 1:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hranljiva podloga za akvarijum 58x35(... uki01 Ostala oprema 5 Sub Jul 18, 2020 12:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Podloga za ciklide Zeljko80 Afrički ciklidi 10 Uto Mar 17, 2020 9:05 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License