Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Hranljiva podloga-šta izabrati Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Ned Nov 03, 2013 6:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo svima,razmišljam šta i kako oko hranljive podloge...
Mogu da biram šta želim.Inače bilje će biti i slabo zahtevno,i srednje zahtevno i dosta zahtevno (npr. Althernathera)...Uz to svakako i Co2 I dobro svetlo...
E sad,pitanje je šta izabrati...
Nekada sam koristila RF Mix sa dodatkom gline i osmokot,bila sam prezadovoljna (biljke su bile srednje zahtevne)
I sada sam razmišljala o tome ali vidim da ima i drugih rešenja osim zemlje.Najviše me interesuju vaša iskustva i koliko dugo traje ta hranljiva podloga.Inače bih dodala osmokot uz hranljivu podlogu svakako.
Dakle izbor je :
RF Mix Treseta
Complete Substrate
Dennerle hranljiva podloga
Sera floredepot
Tropica substrate
Vulkanit hranljiva podloga
HTP 10
Šta vi mislite da je najbolje,koliko boji vodu,i naravno,koliko traje?
Hvala svima unapred
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Nov 03, 2013 6:54 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Ned Nov 03, 2013 7:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odmah da kažem,od zemlje dolazi u obzir samo ovaj RF Treset,probala sam i Čarobnu zemlju i Terra Magmu i definitivno ne dolaze u obzir.Reče mi Nele da koristi Complete Substrate i da je prezadovoljan ali se istrošio posle 6 meseci što mi baš i ne odgovara.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Ned Nov 03, 2013 7:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja se izvinjavam ako je mozda off topic, zbog cega ne dolazi u obzir terra magma i carobna zemlja? Da li mislis/te, da svi ovi ostali imaju neki carobni dodatak svojim zemljama koji ih odvaja od ostalih, ili je svima za kupovinu dovoljan "sportski" naziv nekakvom sklepu podloge da bi bila kupovana (MA CZ-TM-38 SO podloga=gde je cz carobna zemlja a tm terra magma, 38 broj mojih godina a So stand za sisanje ovaca Smile )? Pitam, ne znam. Ja sam godinama koristio zemlje za cvece i prezadovoljan sam bio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Ned Nov 03, 2013 8:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja koristim zemlju za cvece (carobna zemlja), nema algi, bilje buja, sve je ok rbe zive i zdrave. Prezadovoljan sam ali moras preko zemlje staviti mrezicu i barem 4-5cm peska(kamencica).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Ned Nov 03, 2013 8:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ne, ja sam pitao samo zbog stava "zemlja nikako ne dolazi u obzir"
Nisi ti Sumi jedini, ja sam godianma drzao zemlju u akvarijumu. Nikada niti jedan problem, biljke znaju clanovi koliko sam delio. Snabdevao sam neke... A pritom drzao pirane. Zato me uvek podstakne na pisanje negativan komentar za zemlju. Bas me interesuje koji su ovde razlozi...
Sale-veciti advokat zemlje za cvece Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Mello
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2011
Poruke: 389
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Ned Nov 03, 2013 8:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Konkretno Nensi bilje koje sam ti poslao, tacnije kripte ako se ne varam, sve su bez algi, zdrave, prave, a i fino narasle za kratak period a u akvarijumu Terra Magma vec 3 god.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Ned Nov 03, 2013 8:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne bilo koja zemlja.RF Mix Treset sam koristila nikada nisam imala problema.Terra Magma,posle 1 mesec korišćenja pravi da kažem blato.Odvratan mulj,koji inače mnogo boji moj akvarijum i stalno stičem utisak da je mnogo prljav.Zato je odmah otpisujem.Nikada nisam ove skuplje varijante koristila,zato i pitam?
Ovu kombinaciju osmokot i treset sam koristila i bila prezadovoljna.Treset-zemlja naravno.Ništa specijalno ali super.Akvarijum je bio jako čist.Nikakve gromuljice mulja se nisu pravile.Mogu vam i izbliza slikati šta radi Terra Magma posle mesec dana.Pored toga,donela mi je odvratne CRVE u akvarijum,nisu planarije...!U ovom tresetu nema nikakvih crva,i sterilisan je.Želim da ga stavim u kombinaciji sa osmokotom i ovoga puta (dakle ne kažem da ne treba koristiti zemlju) ali vas pitam,koja su vam iskustva sa ovim brendiranim,skupljim podlogama koje sam navela.Tako da : BEZ BILO KOJE ZEMLJE ZA CVEĆE OSIM GORE NAVEDENOG TRESETA.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Ned Nov 03, 2013 8:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo odmah da odgovorim Mello-u jesu bile Kripte,stvarno su bile zdrave.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Ned Nov 03, 2013 8:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Okay, mogao bih jo ssto pitanja postaviti i pobiti svaku tvoju tvrdnju, necemo ici dalje. Nesto nisi ti u tom akvarijumu odradila dobro, ali to sad nije ni bitno. Puno srece sa formiranjem tog novog akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Ned Nov 03, 2013 8:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve sam radila po propisima.Slikala sam ali neće da mi prebaci slike...Nema ni veze,kažem ti kako je...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srki.acs
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2012
Poruke: 323
Lokacija: Zeleznik

PorukaPoslao: Ned Nov 03, 2013 9:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nensi ako bi mogla da postavis slike tog "mulja" bas me zanima kako to izgleda? (U aq imam tera magmu) Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Ned Nov 03, 2013 9:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Teško da se išta vidi.Ali eto slike.Bolje nisam mogla.Inače pored ovoga,u podlozi imam i te tunele (tube) već odavno mrtvih crva (ubila sam ih Orvagilom)...Znam da to definitivno nije izmet,kao male gromuljice zemlje,pravi mulj...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Ned Nov 03, 2013 9:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srki.acs
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2012
Poruke: 323
Lokacija: Zeleznik

PorukaPoslao: Ned Nov 03, 2013 10:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jesi li stavila mrezicu za komarce preko zemlje???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boomiri
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2012
Poruke: 178
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Ned Nov 03, 2013 10:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sera floredepot je podloga koja je aktivna 6 nedelja i koristi se samo za start kako kaze proizvodjac. Probao sam par puta i stvarno je tako. Ako koristis samo nju budi spreman da za mesec i malo jace krenes sa fertilizacijom preko vodene kolone. Ja je koristim sada u kombinaciji sa tresetom, malo humusa i osmocote. dugotrajno i stabilno je efekat koji sam dobio tom kombinacijom.

Nensi ovo na slici meni deluje kao tipicno lose usisavanje podloge. I kakva ti je to granulacija i oblik inertne podloge? Deluje mi kao farbana podloga prilicno krupne granulacije. Takve je gotovo nemoguce adekvatno odrzavati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Podloga za biljke misic01 Biljke 0 Ned Apr 04, 2021 12:58 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Podloga i mozda problem Imperatore Podloga 8 Uto Jan 26, 2021 8:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Panj i podloga Salvatoree Tražnja 1 Uto Sep 08, 2020 1:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hranljiva podloga za akvarijum 58x35(... uki01 Ostala oprema 5 Sub Jul 18, 2020 12:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Podloga za ciklide Zeljko80 Afrički ciklidi 10 Uto Mar 17, 2020 9:05 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License