Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Hranljiva podloga u akvarijumu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Markus
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2014
Poruke: 35
Lokacija: Mladenovac,Tozino Voce

PorukaPoslao: Čet Feb 06, 2014 4:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma razumeo sam te potpuno jos prvi put pitao sam bio za hranljivu podlogu.Nego sta kazete na Serinu ili Tetrinu podlogu,malo je skuplja ali sigurno je kvalitetnija i dugotrajnija od ovih domacih+ mislim da ne mora ona mrezica da se stavlja na njih?neka iskustva?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Feb 06, 2014 4:19 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Feb 06, 2014 4:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako si spreman da izdvojis koji dinar vise, neces da pogresis. Izbalansirano je sto sta u tim podlogama
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Markus
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2014
Poruke: 35
Lokacija: Mladenovac,Tozino Voce

PorukaPoslao: Čet Feb 06, 2014 6:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok hvala,koliko sam iscitao sve ove teme,za svaki deo u akvaristici vazi pravilo:koliko para,toliko muzike uz postovanje nekih osnovnih pravila.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Feb 06, 2014 6:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne bih se bas slozio sa tim oko para. Ima primera gde i nesto sto nije brendirano itekako zavrsava posao pa u nekim slucajevima , mozda i bolje Smile . Mislim da je to isto ko i pecanje. Grafitni stapovi naspram bambusovih stapova ? Da li zavisi ulov od stapa ili od dovitljivosti pecarosa ? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vorens
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 03 Apr 2012
Poruke: 438
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Čet Feb 06, 2014 6:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U rukama Mandusica vuka svaka puska bice ubojita..Ja se ovoga drzim..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Feb 06, 2014 10:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo da kažem da je Germina zakon, možeš i da tućeš sa njom Smile nevezano za podogu Smile
Vezano za podlogu, nisam biljni akvarista, ali sam primetio da svaki ima neku svoju caku, fazon, i da je do toga došao tako što je zavrnuo rukave i isprobavao, učio na greškama, sticao iskustvo itd.. i uglavnom nisu to baš brendirano papreno skupe stvari, već stvari koje rade posao i koje, ono što je najvažnije, umeju da iskoriste.
Opet nevezano, kao i u pecanju Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Coone97
Akvarista



Registrovan: 04 Feb 2014
Poruke: 54
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Sub Feb 15, 2014 10:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam ja kuci jedno 50kg zemlje za cvece, da li bi to moglo da posluzi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
potpis88
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 166
Lokacija: Vlasotince

PorukaPoslao: Čet Mar 06, 2014 10:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre jedno 4h sam ubacio carobnu zemlju kao podlogu. Sve od pocetka ali sam zadrzao 30% stare vode plus one sto je vec bila u filteru tj filter nisam ni dirao. Stavio sam oko 1cm podloge i odvojio mrzicom, a onda vratio teraco kamencice u debljini 2-3-4cm kako gde, opet posadio biljkice i vratio sve na staro i vratio ribice unutra. Za sada je sve ok. Voda i dalje bistra kao sto je i bila.
Image
Image
Image

A takodje u filter u komoru koja mi sluzi za odvajanje mulja iz aq ubacujem malo prokuvanog treseta sa sve onom vodom u kom se kuvao treset desetak minuta i to mi sluzi umesto naknadnog dodavanja mikro i makro elemenata za biljke koje se hrane preko lista ali takodje moze da posluzi za one koji nemaju hranljivu podlogu. Provereno je a i sigurno uz redovno nedeljno menjanje 30% vode u aq. To sam inace naucio od coveka koji me je naveo na ovaj hobi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
dachacezar
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2014
Poruke: 64
Lokacija: Beograd Borca

PorukaPoslao: Čet Mar 06, 2014 11:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Potpis88 svaka cast na ideji a nadam se da ce biti i uspeha u toj ideji Bravo . Treba eksperimentisati i uvek eksperimentisati sto se tice svega jer je svaki AQ za sebe kolko sam shvatio, citajuci tema i tema na forumu a i na svojoj kozi . POZDRAV
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
djole-80
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2014
Poruke: 22
Lokacija: beograd,rakovica

PorukaPoslao: Ned Mar 09, 2014 9:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Carobna zemlja, debljina oko 1-2 cm. Ni jedna jedina alga, niti bilo kakav problem sa biljkama rastu ko lude.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
potpis88
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 166
Lokacija: Vlasotince

PorukaPoslao: Uto Mar 25, 2014 12:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo mali apdejt napretka biljaka sa Carobnom zemljom. A da napomenem da je ovo napredak posle drugog sisanja nakon ubacivanja zemlje Very Happy Algama jos uvek ni traga a nadam se da ce tako i da ostane. Zivi svet i dalje u nepromenjenom broju. Tako ako je neko zabrinut oko izbora samo udri brigu na veselje Wink

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
n1kolaola
Akvarista



Registrovan: 03 Jul 2011
Poruke: 152
Lokacija: Petrovaradin

PorukaPoslao: Uto Mar 25, 2014 12:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

koristio sam obican tresetsaglinom, carobnu zemlju (to je manje vise isto), sve moguce firmirane podloge , complete substrat od tetre serin floradepot itd itd.... sta god stavio manje vise obavlja posao uz pravu prihranu i rasvetu.

Kod mene se najbolje pokazala serin floradepot, jedina mana je u ceni..

ma da ponavljam opet uz pravu rasvetu i prihranu, razlika moze da se svede na minimum
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kowalski
Akvarista



Registrovan: 31 Jan 2014
Poruke: 11
Lokacija: Kula

PorukaPoslao: Ned Apr 20, 2014 8:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam stavio pesak u akv i posadio biljke , ali nevidim neki nepredak , hteo sam da stavim zemlju za cvece (HUMUS) ali ne znam da li je potrebna neka procedura pre stavljanja u akvarijum ??? Smile pozz Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jun 09, 2014 10:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da li bi napravio problem ako bih izvadio kvarcni pesak, stavio zemlju, pa preko kvarcni pesak i vratio vodu i ribice?
i jos nesto, da li uopste kvarcni pesak moze preko zemlje, da li je granulacija problem?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Jun 10, 2014 6:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidjao sam akvarijume koji imaju zemlju i pesak. Biljke su ok izgledale mada licno nisam ljubitelj peska.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Letnje vreme, 30 stepeni u akvarijumu... Nikollo Ribe 2 Čet Jun 24, 2021 9:30 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Podloga za biljke misic01 Biljke 0 Ned Apr 04, 2021 12:58 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cijanobakterija u novom akvarijumu StefanPN Alge 0 Čet Mar 25, 2021 7:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License