----------------------------------- uki01 Sub Jul 18, 2020 12:49 pm Hranljiva podloga za akvarijum 58x35(povrsina dna),nove ribe ----------------------------------- Pozdrav ljudi, evo vec vec neko vreme(oko godinu dana) uspesno gajim gupike u svom akvarijumu,njih sam uzeo na pocetku i kao pocetnicke ribice i kao ribice koje su mi lepe jer ih ima na milion varijateta.E sad problem mi je sto na pocetku nisam uopste imao predstavu o tome da ce mi u buducnosti trebati hranljiva podloga tako da mi se u akvarijiumu nalazi samo kvarcni sljunak i od biljaka uspevaju samo valisneria i cryptocoryne costata,one se cak i sire , mada slabo napreduju sto se tice rasta ali svakako nisu propale kao ostale biljke koje sam pokusao tako gajiti.E sad hteo sam da predjem na visi nivo sto se tice i ribica a i biljaka,pa je moje glavno pitanje na postu KOJU I KOLIKO hranljive podloge za 58x35 povrsine dna ? Ovo su biljke koje mi se svidjaju koje bih posadio kada bih uzeo te hranljive podloge Limnophila sessiciflora,Hydrocotyle Verticilata,Hygrophila corymbosa-Limun,Bacopa Monierri.Razmisljao sam da ubacim par skalara i black tetre ali sam odustao od toga jer sam citao da skalarima treba visok vodeni stub dok je kod mene visina akvarijuma 30, inace dimenzije su 58x35x30 ( oko 61l) ,pa evo i za to bih voleo da cujem predlog , mislim sto se ribica tice , naravno nije mi sad promena ribica hitna jer ce se svakako i gupike osecati super u jos bolje ubiljenom akvarijumu,tako da nije mi problem i da one ostanu jos pola godine do godinu dok ne stabilizujem akvarijum opet skroz(inace svakako bih izbacio gupike i ubacio te nove ribice da ne dodje do zabune),sad ih je u akvarijumu oko 35.Takodje sad uskoro pravim i haubu , da li mi je bolje da napravim sa sijalicnim grlima za obicne LED sijalice ili onako za neonke ? Hvala svima unapred na savetima ! :bravo: