----------------------------------- IVANRO Ned Jul 19, 2020 9:19 am ----------------------------------- Treba ti oko 1.5-2cm hranljive podloge, što je na tvoje dno oko 3-4 litara. Možeš tropicu možeš jbl možeš bilo koju koju nađeš. Treba minimum 4 cm šljunka preko, 5-6 je bolje. Ja bih rekao da je Tropica najbolja mada sam koristio i tetru i sve je raslo. Možeš i zemlju za cveće ali ja sa tim nemam iskustva pa ne mogu ni da savetujem. Hydrocotyle Verticilata traži dosta svetla. Iako hoće da raste bez CO2 ne izgleda baš najbolje i ne napreduje ni blizu kao sa CO2 nego više onako preživljava. Možda nešto drugo da pokušaš. Od riba uzmi nešto sitno kao što su Ember tetre Ili neonke ili Espei razbore pa možeš i crne neonke ili tako nešto i možeš kasnije da kupiš par apistograma npr. Nizak ti je akvarijum pa mislim da crne tetre zbog oblika tela ima preveliko da izgledaju. Jedno jato sitnijih riba od 10+, zavisi od filtracije možeš i 15+ lagano i par apistograma i neke komunalce. Što su sitnije jatne ribe to će bolje da izgleda ceo akvarijum. Za svetlo ne mogu da te savetujem jer koristim fabrička osvetljenja i oba akvarijuma su mi otvorena odnosno bez haube.