----------------------------------- Ascaron Uto Jul 21, 2020 2:20 pm ----------------------------------- Ja bih ovako: Kada dođe vreme za menjanje vode, izvadim ribe, odvadim što više mogu vode, ako je moguće sve do same podloge. Posadim novo bilje. Obavezno zemlju dobro pokrijem šljunkom (4-5cm preko) Vratim 50% stare vode, i sipam ostatak sveže, vratim ribe... Prilikom sipanja vode stavim kesu ili vatu preko bilja pa sipam preko toga lagano vodu da podloga ostane mirna... filter će uraditi ostalo. Za 2-3 dana zamenim 30% vode. Takođe, pored hranljive podloge neophodno je dodavanje i tečnog đubriva, jer se biljke hrane i kroz koren i kroz list. Neki će reći da je CO2 neophodan, lično ga ne koristim, i sve radi ko sat, samo je bitno naći balans, a to svako mora sam sa dosta eksperimentisanja. Ribe: sve vrste tetri i razbora manjih dimenzija (galaxy, ember, espei, brigite, nane, neonke, itd.) Najbolje 2 vrste u jatima 15-20 komada na 60 litara... pored toga jato od 5-6 koridorasa manjih dimenzija, nerita puževi i kozice, da održavaju akvarijum čistim. Lično više ne koristim algare, pa ih zato nisam ni naveo, ali ukusi su različiti :) Eto ja bih tako... do sada se pokazalo uspešno :) Konačna odluka je svakako na tebi. Bitno je da uživaš u hobiju 😉