----------------------------------- Arpad Pon Nov 07, 2016 9:01 pm Hygrophila difformis - Visina rasta ----------------------------------- Ovako, planiram da u AQ zamenim neku biljku, konkretno... izvadio bi Ludwigiu Arcuatu i na njeno mesto posadio Hygrophila difformis... Ali iskren da budem nisam jos nigde video potpuno razvijenu Hygrophila difformis i ne znam da li ona moze da dotakne povrsinu ako je AQ visine 50cm... Znam njene osobine, malo sam razgledao po netu i vidim da raste navodno do 50cm (sto mi i treba i odgovara)... Jel je ima neko od vas? jel bi mogao da postavi sliku kad dotakne povrsinu? Pitam sve ovo jel zelim da budem siguran, posto mi se Arcuata nalazi tacno na sredini zadnje postavke i ne bi da napravim rupu bas na sredini :) evo i slike da vidite gde bi tacno dosla Hygrophila difformis: http://i1064.photobucket.com/albums/u373/Arpad219/DSC_0040%20Zamena_zpstbaanhmz.jpg ----------------------------------- Lenji Lisac Uto Nov 08, 2016 11:20 pm ----------------------------------- Na zalost Hygrophilu difformis nisam jos testirao ali nesto sto je jako slicno i sto je meni divljalo u akvarijumu bez hranjive podloge a lici na Hygrophilu difformis je Ceratopteris thalictroides i moze komotno da naraste u visinu i do 60 cm ali je u sirini bila minimum 35-40 cm, dok jos jedna koja je slicna po obliku Hottonia palustris, sa malo hranjive, isla do 45-50 cm u visinu ali 20-25 cm u sirinu. Nadam se da ce ti ovo, iako nije odgovor na tvoje pitanje, u neku ruku znaciti. ----------------------------------- Arpad Uto Nov 08, 2016 11:29 pm ----------------------------------- Hottonia palustris mi deluje interesantno, slicna je kao Hygro. difformis a ne ide toliko u sirinu, zato i pokusavam da vidim koliko ljudi ima iskustva sa Hygro. difformis jer se bojim da ce vise otici u sirinu nego u visinu, bar mi se tako cini po raznim slikama koje gledam ne bi li ugledao najvislji primerak (onaj koji dotakne povrsinu)... Hvala na predlogu :) ----------------------------------- Bojan Uto Nov 08, 2016 11:59 pm ----------------------------------- Meni je visina vodenog stuba 55 cm. Meni je jedna rasla 40 cm od prilike pa sam primetio da je krenula da baca pelcere sa strana. Da li moze da naraste do 50 cm ne bih ti mogao sa sigurnoscu reci jer kao sto znas da je svaki akvarijum svoja prica. Meni je recimo u jednom akvarijumu Limnophila sessiliflora isla nenormalno u visinu dok je u drugom rasla vise u sirinu nego u visinu, naraste 15 cm pa ide pelcer sa strane. Najvise zavisi od samih uslova i osvetljenja. Da se ja pitam ja bih zamenio biljke iz prostog razloga sto Hygrophila difformis mnogo lepse izgleda i moze da obrazuje lepsi zbun, no to je moje vidjenje stvari. ----------------------------------- Arpad Sre Nov 09, 2016 12:56 am ----------------------------------- Po onom sto znam Ludwigia arcuata je zahtevnija od Hygrophile difformis... a Arcuata kod mene raste kao luda :) Bojane da nemate mozda sliku Hygrophile difformis kad je bila tako visoka? Ali jos me uvek kopka... na vecini slika gde vidim Hygro. difformis je po uglovima a ja bi da je smestim po sred srede :) ----------------------------------- Bojan Ned Nov 13, 2016 10:24 pm ----------------------------------- Nemam, odsekao sam je a pre toga nisam slikao. ----------------------------------- Arpad Ned Nov 13, 2016 11:01 pm ----------------------------------- Resio sam, Hottonia palustris ide umesto Ludwigie Arcuate :D Hvala na pomoci i predlozima :) ----------------------------------- Djokic Uto Nov 15, 2016 3:51 pm ----------------------------------- Evo jedan primerak iz porodice Higrophila, u akvarijumu od 300l. Nije dirana duze vreme pre ovoga. https://www.youtube.com/watch?v=8o36UBJVns8