Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 I dalje isti problem Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Trifke98
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2017
Poruke: 24
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Sub Nov 04, 2017 2:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja nemogu da se otarasim od ove alge vise mi je preko glave...desinfikovao sam ceo akvarijum,cistio opet je posadio posle 2-3nedelje opet se pojavi,smanjivao sam svetlost neko vreme nepomaze ubacivao sam algexit i to ne pomaze nzm sta da radim vise..???
Ova alga me zeza
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Nov 04, 2017 2:03 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Sub Nov 04, 2017 2:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako nista ne pomaze cekaj 2 meseca. Kod mene se bila pojavila posle generalke u akvu, a nije je bilo pre. I rasla je i prekrila sve kripte, medjutim posle se sama od sebe u komadu ljustila s listova, kao kora od banane. Kad menjam vodu - obicno jednom nedeljno - ja oljustim sa svakog lista s kog sama otpada i usisam crevom, a gde se ne ljusti ostavim je tako, pa sledeci put otpadne samo. Cini mi se da dok je akv nov i dok se sam sa sobom ne stabilizuje i ne uspostavi ravnoteza, dzabe se cimam. A bila je i voda iz drugog akva, i vec iscikliran filter, ali eto akv sam odlucuje kad ce se stabilizovati Very Happy te s toga, ne nerviraj se dzabe u pocetku, nego tek ako potraje duze to stanje Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Nov 04, 2017 3:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svetlo ti malo znaci za ovu algu. 2 nedelje da biljke drziš u zatvorenoj kofi neće joj biti ništa (imao sam gomilu tesko zarazenih kripti bile su u kofi 15tak dana i na kraju sam ih bacio). Taj exit je dobar samo za neke alge za ovu ne pomaze.

Ne znam čime si sterilisao algu. Ja sam panjeve sterilisao sa 3 ture kljucale vode rerna je bolje resenje(ako nema ko da te upeca u zločinu) mora bar 20tak min da bude na temperaturi od 70+ stepeni da je sigurno ubijes. Od hidrogena izgbi boju i postane ukusna za neke stanovnike akvarijuma al ako je ne pojedu u roku od 3 4 dana vrati se na staro.

Kreni polako stabilizuješ co2 ili povećaj tvrdoću vode ne prija joj ni jedno ni drugo. Samo nemoj naglo da duneš co2 jer će onda podivljati.

Te gusto zarasle listove kidaj i bacaj. Lako ju je uništiti u početku al kad uhvati maha postaje sve teže jer što je više ima sve više će preuzimati ulogu filtera i samo hraniti svoje kolonizovanje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License