----------------------------------- Tanjicak79 Pet Nov 01, 2019 9:21 pm I konacno akvarijum ----------------------------------- Pozdrav svima , posle malog zooloskog vrta koji imam jos su mi nedostajale i ribice. :) tako da je jedan akvarijum morao da padne . U pitanju je fabricki juwel lido 120 Dimenzije: 61 x 41 x 58 cm Težina: 24 Kg Zapremina: 120 Litara Rasveta: 2 x High-Lite Day 24 Watt, 438 mm Filter: Bioflow Filter M Pumpa: Juwel ECCOFLOW 500 l/h Int. Grejač: Aqua Heat 100 watt Akvarijum namontiran , biljke posadjene , cikliranje zavrseno , ubacene ribice. Mnogo su mi pomogli saveti sa foruma obziron da sam totalni pocetnik amater i hvala svima. Jedino pitanje je da li sam preterala sa kolicinom ribica , imam 6 royal neonki , 2 zute i 2 crne moli , 4 gupike, 2 leerija , 2 skalara manja, ancistrusa , amonijera i par muljara , i 5 kozica. Gupike su zadnje dosle i od kad sam nnih ubacila svi su se malo uznemirili . Ako imate jos neki savet unapred zahvaljujem ----------------------------------- skendro1 Pet Nov 01, 2019 10:00 pm ----------------------------------- kozice ti uz skalare nece docekati sutrasnji dan ----------------------------------- Tanjicak79 Pet Nov 01, 2019 10:11 pm ----------------------------------- Skalari su izuzetno miroljubivi , uopste ne primecuju kozice. Postavila bih slike samo da znam kako :) ----------------------------------- Tanjicak79 Pet Nov 01, 2019 10:24 pm ----------------------------------- http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_393159967_IMG-99bafc238e5daa2332222bcb26cd184e-V.jpg ----------------------------------- Tanjicak79 Pet Nov 01, 2019 10:33 pm ----------------------------------- http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_120972340_FB_IMG_1572640374755.jpg ----------------------------------- Malina Sub Nov 02, 2019 3:40 pm ----------------------------------- Akva je lep samo sto bi ja izbacio tu figuru jer jedino ona strci od prirode ali ako se tebi svidja onda... Po meni ribe si trebala postepeno da ubacujes iz vise razloga,a i uzivancija je pratiti kako se uklapaju i da li im prija okruzenje.Ne rece nam sta je u podlozi? ----------------------------------- chaosad Sub Nov 02, 2019 4:08 pm ----------------------------------- Čestitam koleginice, lep početak,samo dolijte vodu dokle treba fali vam 2-3cm imate na bočnoj desnoj strani unutar haube obeležen nivo dokle treba da bude.Kozice odrasle velike možda prežive za sada jer su ti skalari bebe kad se učetvorostruče neće moći da opstanu,a razmnožavanja i za mladunce neće biti šanse. Napišite odakle ste u profilu pa može neko da pomogne iz vašeg mesta ako treba ----------------------------------- sputnik8 Sub Nov 02, 2019 4:25 pm ----------------------------------- Šta reći za prvi akvarijum, osim jedno veliko bravo ! http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_224672086_bravo%20..gif Što se tiče kompatibilnosti riba, vremenom ćeš steći osećaj i znanje oko toga. Srećno ! :bravo: ----------------------------------- IVANRO Sub Nov 02, 2019 4:44 pm ----------------------------------- Reši se amonijera što pre, kad malo poraste i uželi se mesa ubiće i skalare i trihogastere. Ima da pokušava da se zalepi na njih i da ih malterira dok ne crknu. Ja ne znam zašto se ta riba uopšte i prodaje po radnjama i kako ih uopšte nije sram da to preporuče početniku. ----------------------------------- Tanjicak79 Sub Nov 02, 2019 6:22 pm ----------------------------------- Hvala svima na savetima. Podloga je supstrat za akvarijume nemam sad kutiju ne znam koji je , dodje u zutoj kantici i preko pesak . Sto se tice ribica ubacivala sam ih postepeno. Prvo amonijer onda skalari i neonke , onda trihogaster i na kraju gupike. Slozili su se sada svi , jedino me brine ovo za amonijera nisam znala da je tako opasan za druge . Sto se tice figurica dobila sam ih od drage osobe tako da ce za sada biti deo akvarijuma. ----------------------------------- Tanjicak79 Sub Nov 02, 2019 6:30 pm ----------------------------------- http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_262118700_FB_IMG_1572712038848.jpg ----------------------------------- Bojan95 Sub Nov 02, 2019 8:30 pm ----------------------------------- Odlican pocetak, drago mi je kad vidim da pocetnik krece sa ovako lepom litrazom. Moj ti je savet da obavezno poslusas ono sto ti je Chaosad rekao, jer nivo vode ti je sada znacajno ispod linije minimuma koja je naznacena na bocnoj strani akvarijuma. Druga stvar, izlazna cev pumpe ti je pogresno okrenuta..okreni je na drugu stranu i okreni blago ka povrsini vode. Povrsina vode ne bi trebalo da ti miruje. Talasanje je bitno jer se na taj nacin vrsi razmena gasova i obezbedjuje dotok kiseonika. ----------------------------------- Tanjicak79 Ned Nov 03, 2019 12:23 am ----------------------------------- Tako mi inace i stoji izlaz od pumpe na gore, ovo je bilo samo da bih smirila vodu da lakse slikam. Razmisljala sam dal manji ili malo veci akvarijum i ovde procitah da je svakako bolje kad ima vecu litrazu. Jednog dana mozda predjem na 250 l :) ali jednog dana.... ----------------------------------- Tanjicak79 Ned Nov 03, 2019 12:25 am ----------------------------------- http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_142975772_FB_IMG_1572712001271.jpg http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_78636676_FB_IMG_1572711982390.jpg http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_224676219_FB_IMG_1572712024449.jpg ----------------------------------- Tanjicak79 Ned Nov 03, 2019 12:48 am ----------------------------------- http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_82775519_FB_IMG_1572712028558.jpg http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_82775519_FB_IMG_1572712011071.jpg http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_262122481_FB_IMG_1572711996206.jpg ----------------------------------- Lenji Lisac Ned Nov 03, 2019 9:35 pm ----------------------------------- Kad se biljke razrastu ta figura se nece ni videti. :) Inace slazem se sa IVANRO da amonijera treba ukloniti ali za to imas fore oko dva meseca dok ne poraste vecina riba ili da ubacujes po komadic belog mesa (veoma mali) da bi amonijer bio naviknut na drugu vrstu hrane tj ne bi ubijao ribe po akvarijumu, ali ako ti nije do hranjenja sa belim mesom itd tj dodatnog cimanja i navikavanja ribe na ishranu pokloni ga ili zameni u pet sopu kom si ga pazarila, vecina hoce da izadje u susret i da zameni ribu ako je kod njih kupljena. Za ovu turu kozica ne nadaj se previse, jer ima dosta otvorenog prostora, kad se leva strana sa HM-om zgusne mozda ce i imati sansu da prezive. Inace ima keramike gde bi mogle da se skrivaju i da tu zive, razmnozavaju, druze itd tako da bi mogle da budu dobra dopunska ziva hrana ribama, tako da ako ti ne smeta malo keramike pri zadnjem delu akvarijuma ubaci da imaju gde da se kriju, a za hranu nemoj da brines jer se na istoj toj keramici pojavljuju alge koje kozice jedu tako da je dobitna kombinacija, eh a sad ako koja zaluta i ode u otvorene vod.. tu su i neonke i trihogaster ne samo skalari.. Sto se samog akvarijuma tice odlican start, vidi se da je bilo listanja i listanja ovde po forumu pre kupovine i prvog posta. :bravo: ----------------------------------- Tanjicak79 Ned Nov 03, 2019 11:30 pm ----------------------------------- Kozice se sada kriju u panju uglavnom i u rupama u kamenu. Lepo napreduju videcemo dal ce neko da ih dira. Nije mi cimanje da hranim amonijera belim mesom ako je to uslov da ne dira druge ribice. Interesuje me jedan trihogaster slabije jede od kada sam ga uzela uglavnom cupka mahovinu i hoce susenu larvu komarca. Ostalu hranu ni ne pogleda. Neki savet? ----------------------------------- Tanjicak79 Ned Nov 03, 2019 11:35 pm ----------------------------------- I pocele su po malo alge da se pojavljuju verovatno jer dugo drzim svetlo. Nana je malo stradala a na staklu se primecujuzelene tackice koje sam ocistila. ----------------------------------- Lenji Lisac Pon Nov 04, 2019 2:40 am ----------------------------------- Sta jede to je njena stvar (trihogaster, zenka je, vidi se po perajima), svaka riba je inividua za sebe npr od pet betti jedan do drugog u alvarijumu jedan jede samo granule za bette drugi jede sta stigne treci samo larve crvenog komarca cetvrti tetrine granule peti samo zivu hranu ako bas pregladni onda je prihvatao i granule tetrine al ni jedan da pipne lisnatu, tako da ne opterecuj se sta jede sve dok jede kad prestane da jede i da dolazi kad sipas hranu e to je vec alarmantno. Npr zenka pred mrest je kod mene cosby triho jela samo christmass moss sa kako kad kojim crvicima, dok je muzjak jeo sve zivo i granule i suseno i vlazno i hrskavo i masno ma sve. Jos jednom sve dok jede dobro je. Nana bi trebala da stoji u senci dok je mlad akvarijum i dok se visak elemenata ne potrosi sa brzorastucim biljkama al nije problem, ako je tackasta ko na staklu par teoduxusa resava taj problem, cisto da se ne bi gurale ruke cesto u akvarijum. ----------------------------------- Tanjicak79 Sub Nov 09, 2019 6:50 pm ----------------------------------- Izgleda da sam unela sa jednom novom biljkom crnu cupavu algu. Biljku sam odstranila. Da stavljam nesto od hemije? Bojim se da ce se rasiriti sada. Jel ima neko savet. Inace imam i koncastu algu nju uklanjam fizicki. Fotoperiod mi je od 8 do 13 i od 17 do 21. Hvala ----------------------------------- sputnik8 Sub Nov 09, 2019 7:09 pm ----------------------------------- Gledajući sliku gde je gupy i sliku gde je moly, pokušao sam da odredim gde je akvarijum u sobi, premda vidim i mačka a iza sliku na zidu - što znači da na tom zidu nije prozor. Još uvek imam nedoumicu odakle i koliko ti u prostoriji dopire dnevne svetlosti. Hoću reći da u fotoperiod možda moraš da računaš i vreme od 13 do 17 (to je vreme kad bije sunce ,što zavisi od položaja dopiranja dnevne svetlosti).Dobro je ide zima !!!! Bilo kako možda je gore napisano uzrok svih algi koje se stvaraju obzirom da je mlad akvarijum. Što se tiče hemije ne preporučujem je ili u vrlo oskudnim količinama (na duže staze), pogotovo ako stim nemaš iskustva. Srećno, pozdrav ! ----------------------------------- Lenji Lisac Sub Nov 09, 2019 8:22 pm ----------------------------------- Crnih cupavih ima vise vrsta jedne vole svezu vodu druge prljavu i zagadjenusamo ispod mikroskopa mozes da saznas koja je vrsta.. iz kakvog je akvarijuma preneta biljka, cesca zamena vode direkt iz cesme sa povusenih hlorom moze da korusti kod nekih od crnih/zelenih cupavih algi i da je u potpunosti unisti, kod pojedinih pomaze easy carbo, dok kod nekih hidrogen, a kod 15ak vrsta ne pomaze nista od navedenog vec samo odstranjivanje i kompletnog sistema i resetovanje tj zamena i podloge i filter mase itd (ali ovo je hako redak slucaj, jer te koje se ne mogu odstraniti dolaze samo sa uvoznim biljkama). Posto je biljka uklonjena, ukoliko je neka riba cackala algu moguce je da je isprazni za par dana la se pijavi ponovo, ukoliko se prosiri probaj da je suzbijas sledecim redom, cesca zamena vide ukoliko ne ide probaj sa hirogenom ukoliko ne ide probaj sa carbom umoliko ne ide.. znas sta ti je ciniti. Period koji mora da prodje samo sa izmenama vode je oko 8-16 nedelja, sa hidrogenom (iako se vidi razlika vec 24h) potrebno je izmedju 2-6 nedelja da se pitpuno ukloni, sa carbom moze da potraje i duze do pola godine kad se i vremenski uslovi promene. Temperatura vode igra bitnu ulogu u njenom razvijanju.. sve u svemu sacekaj da se pojavi pa tek onda odluci kako da je se resis. Za zelene koncaste nabavi par amano kozica, mada opet vise vrsta postoji i ne jedu sve, ali nece ti smetati u akvarijumu to je sigurno. ----------------------------------- Tanjicak79 Ned Nov 10, 2019 7:57 pm ----------------------------------- Biljku sam pre nekoliko dana kupila u radnji , posadila je i samo na njoj se pojavila ta crna cupava alga. Nema je na drugim biljkama. Akvarijum je na zidu sobe koji nema prozor ali dnevna svetlost ipak prodire jer se preko puta nalaze velika staklena vrata , ali nije direktno izlozen suncu. Hidrogenom ispiram biljke dok su u vodi ili moram da ih vadim? Glupo pitanje al pocetnik.... easy carbo sam narucila stici ce u utorak pa cu da probam i sa tim . Videla sam u pet shopu neki preparat domaci oodinopour , to su mi preporucili ali ne stavlja mi se hemija. Imam amano kozice 6 komada ali nesto lencare :) ----------------------------------- chaosad Ned Nov 10, 2019 8:46 pm ----------------------------------- hidrogenom možeš da ispitaš napolju uglavnom se to radi za anubie koje nisu zasađene pa je lako izvaditi sa kamenom ili granom a ako imaš po stabljikastim biljkama onda sa špricem što bliže po listu i algi.mislim da ti je korisnije da uložiš u filter materijal jer će ti to pomoći da sve dođe u ravnotežu i sve se samo sredi i nestanu alge nego da se mučiš sa hemijom.predpostavljam da filter koristiš anako kako je fabrički došao samo sa 4-5 sunđera i vatom što je dobra mehanička ali slaba biološka filtracija.Predložio bi ti da celu donju polovinu staviš džak Sera siporaxa ili Seachem matrixa a gore ostavi 3-4 sunđera i vatu koliko stane.Ima i one kutijice sa keramikom od Juwela cirax al je to još mnogo skuplja varijanta a malo pakovanje.Vidi kod sponzora Akvarijum art ima rinfuz siporax ili siporax mini veće pakovanje možda lakše njih uklopiti u filter nego valjke.I uz to dosta vremena i srpljenja da se sve stabilizuje i dođe u ravnotežu. ----------------------------------- Tanjicak79 Ned Nov 10, 2019 10:35 pm ----------------------------------- Hvala puno na odgovorima. Poslusacu savete. a za filtere imam fabricki kako je doslo uz juwell akvarijum. Smanjila sam svetlo , a i kozice su cini mi se ppcele da jedu tu koncastu algu uglavnom danas popodne nisam je videla uopste . ----------------------------------- sputnik8 Pon Nov 11, 2019 7:28 pm ----------------------------------- Tanja u akvaristici je bitna pre svega strpljivost, što znači na neke rezultate treba čekati par dana do par meseci, takođe treba sticati oko koje će takoreći zapažati promene svakog dana ,kao kod zdravlja čoveka. Postoji uzlazna i nizlazna putanja u vezi izlečenja ribe/biljke/alge. Dakle što god primenjuješ potrebno je opažanje da li to vodi nečemu pozitivnom. To je univerzalan savet koji će ti pomoći oko bilo koje dileme. Nema posebnog šablona jer je svaki akvarijum priča za sebe, ja lično imam akvarijume sa pumpama velikog protoka, a takođe i akvarijume koji nemaju filter već samo površinsko talasanje vode i raspršivač. Nema pravila u svemu tome. Ko se profesionalno bavi akvaristikom, što uključuje svako moguće testiranje vode ,co2, razne vrste prihrane i hranjenja, te posebne vrste filtriranja do najsavremenije rasvete može ti dati konkretnije saveta ako si spremna za primenu istih. Pozdrav ! ----------------------------------- Tanjicak79 Sre Nov 13, 2019 1:02 pm ----------------------------------- Evo trudim se da ucim i da budem strpljiva. Jedna ribica mi je jutros iznenada umrla , zenka gupi, bila je ok plivala , juce je lepo jela , jutros je bila ok , i posle 15 minuta vidim da je pala na dno , mrtva. Ne znam sta bi moglo da bude , bas sam se iznenadila. Sve ribe su u dobroj kondiciji , bas sam juce bila u pet shopu gde sam uzela neke od njih , moje su bas lepo napredovale , za trecinu su vece od ovih iz pet shopa. ----------------------------------- Tanjicak79 Pon Nov 18, 2019 3:53 pm ----------------------------------- Uletela mi je bolest bele tacke , neonke su po perajima dobile te bele tackice . Sipala sam Sera Protazol i posle 48 h zamenila 3/4 vode. Bele tackice se vise ne primecuju e sad dal ce se vratiti , nadam se da nece. Sve ribice au u dobroj kondiciji , zivahne , jedu. Jel ima neki savet jos , sta sa radim da sprecim vracanje ove bolesti? ----------------------------------- chaosad Pon Nov 18, 2019 7:00 pm ----------------------------------- sad ako si koristila lek vajda je gotovo,ubuduće sa ili bez leka veća temperatura na 28-29c i čista voda pomažu i ubrzavaju lečenje.To možeš da uneseš sa novim ribicama iz radnje tako da gledaj pažljivo kad kupuješ i biraj koje i gde uzimaš. ----------------------------------- Tanjicak79 Pet Nov 22, 2019 7:35 am ----------------------------------- Bele tacke su se pojavile samo na neonkama njih sam prve kupila. Jel postoji mogucnost da sam unela drugim ribama ali da one nemaju simptome?doduse ta zenka gupi mi je iznenada umrla .ali nije imala bele fleke. Podigla sam bila temperaturu na 30 i dala lek. Sad su sve ok ----------------------------------- Tanjicak79 Pet Nov 22, 2019 7:56 am ----------------------------------- http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_98400135_FB_IMG_1574402068706.jpg http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_62976087_FB_IMG_1574402079154.jpg http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_92611894_FB_IMG_1574402074496.jpg ----------------------------------- sputnik8 Pet Nov 22, 2019 7:08 pm ----------------------------------- Što se tiče temperature 30C pogoduje diskusima i još nekim vrstama ali se na toj temperaturi razvijaju razne bolesti i štetne stvari. Tvoje biljke i ribe trebaju osrednju temperaturu od 23-25C, koja neće mamiti parazite i ostale nuspojave. Vrši redovne izmene odstojale vode 1/3 vode nedeljno (ne više) i dopusti da se razvije kolonija korisnih bakterija u filteru što znači ne peri ga svaki čas ,već 2-3 puta mesečno sa vodom iz akvarijuma.Poz. ----------------------------------- Tanjicak79 Pet Nov 22, 2019 11:42 pm ----------------------------------- Tako i radim. Temperaturu sam podigla samo dok je trajalo lecenje , sada je opet 24-26 ----------------------------------- Tanjicak79 Pet Nov 22, 2019 11:44 pm ----------------------------------- Inace merila sam nitrate i nitrite , kolicina je 0 , jedino sto je voda vroma tvrda ----------------------------------- Tanjicak79 Sub Nov 23, 2019 12:44 am ----------------------------------- Imam dva trihogastera leeri, mislim da su obe zenke, i u zadnje vreme jedma je postala jako agresivna prema drugoj , stalno je juri i grize, toliko da ova mukica ima ranice oko zadnjeg i ledjnog peraja. Veceras sam ovu agresivniju izbacila iz akvarijuma u privremeni smestaj od 5 l , sutra je vozim u drugi akvarijum koji imam u kancu. Citala sam i mnogi kazu da su leeri izuzetno miroljubivi meni eto zapade baksuz. ----------------------------------- Lenji Lisac Sub Nov 23, 2019 4:07 am ----------------------------------- Zenke su miroljubive muzjaci su agresivni pogotovu ako su dva muzjaka na malom prostoru, da ne spominjem dva muzjaka i zenku pred mrest. Kakva su im gornja peraja zaobljena ili spicasta? ----------------------------------- Tanjicak79 Sub Nov 23, 2019 2:05 pm ----------------------------------- http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_393627671_FB_IMG_1574510593279.jpg http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_65604612_FB_IMG_1574510582712.jpg http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_82868984_FB_IMG_1574510572132.jpg ----------------------------------- Tanjicak79 Sub Nov 23, 2019 2:06 pm ----------------------------------- Ovaj sa vecom tackom kod repa je agresivan ----------------------------------- sputnik8 Sub Nov 23, 2019 7:11 pm ----------------------------------- Taj sa tačkom je mužjak najverovatnije. Trihogastere ćeš najlakše raspoznati po leđnom peraju, mužjaci imaju šiljato leđno peraje a ženke zaobljeno leđno peraje i ovalnije su građe. To isto važi i za muljare : Corydoras paleatus, panda, sterbai, aneus, albino i mnoge druge vrste muljara. Pozdrav ! ----------------------------------- Lenji Lisac Sub Nov 23, 2019 9:01 pm ----------------------------------- Prva i druga fotografia iako nisu najlepse uhvacene u pozi za raspoznavanje vidi se da su im donja peraja spicasta pa stim dolazi muzjak/ci a treca fotografija je uhvacen u pozi okreta pa se ne vidi sta je. Sada sta mozes da uradis je da ih ostavis dok ne uspostave granice akvarijuma ii cija je cija teritorija ili da jednog odstranis. Ukoliko ces uzimati jos trihogastera uzimaj odrasle jedinke kod kojih se lako raspoznaje pol i slobodno dodaj dve zenke tu nece mu smetati. ----------------------------------- Tanjicak79 Ned Nov 24, 2019 9:49 pm ----------------------------------- Agresivac dobio novi stan :) ode u akvarijum u kancelariji ----------------------------------- Tanjicak79 Sre Nov 27, 2019 9:21 am ----------------------------------- http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_131236604_FB_IMG_1574839204283.jpg ----------------------------------- Tanjicak79 Sre Dec 11, 2019 7:21 am ----------------------------------- http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_52534722_FB_IMG_1576041638412.jpg ----------------------------------- Lenji Lisac Sre Dec 11, 2019 8:00 am ----------------------------------- Koje bilje ti odbacuje stare listove? Vidim ima ga dosta na usisu kod filtera. Sklanjaj ga cim ga ugledas da ne bi slucajno upalo u sam filter i smanjlo protok. Vidi se napredak u par nedelja. HM vec moze da se secka i rasadi. ----------------------------------- Tanjicak79 Čet Dec 12, 2019 12:58 pm ----------------------------------- Upravo je posadjen pogostemon stellata pa mi otpalo od njega tokom sadnje. Sklonjeno naravno. Nego jel neko zna da mi kaze da li je ovaj trihogaster leeri muzjak ili zenka? ----------------------------------- Tanjicak79 Čet Dec 12, 2019 1:00 pm ----------------------------------- http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_175127604_FB_IMG_1576148408886.jpg ----------------------------------- Lenji Lisac Čet Dec 12, 2019 4:54 pm ----------------------------------- Gornja riba muzjak donja zenka, pronadji razliku.. ;) http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_58376385_Trichogaster-leerii-pair.jpg ----------------------------------- Tanjicak79 Ned Dec 15, 2019 7:53 pm ----------------------------------- Jedan trihogaster se naduo prilicno. Pliva normalno miran je . Sta da radim? ----------------------------------- Bojan95 Ned Dec 15, 2019 9:03 pm ----------------------------------- Kada se riba naduva to u vecini slucajeva znaci da je kraj. ----------------------------------- Tanjicak79 Ned Dec 15, 2019 10:16 pm ----------------------------------- Jel ima nesto da mogu da uradim? ----------------------------------- Tanjicak79 Ned Dec 15, 2019 10:21 pm ----------------------------------- http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_63057651_FB_IMG_1576441206627.jpg http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_131370106_FB_IMG_1576441200673.jpg ----------------------------------- Bojan95 Ned Dec 15, 2019 10:41 pm ----------------------------------- Iskreno ja ne znam, imao sam par ovakvih slucajeva, frenatus i par ancistrusa i niko nije preziveo. Sledeci simptom im je bilo blago bledilo i ispupcenje ociju. Posle toga kraj. Mozda kod tebe nije ta vrsta oboljenje pa izbegnes takav scenario. ----------------------------------- Tanjicak79 Ned Dec 15, 2019 10:50 pm ----------------------------------- Ja stvarno ne razumem sve radim kako sam procitala da treba , parametri vode su ok merim stalno, i prvo neonke dobiju ich onda mi iznenada umru tri gupike ( mislim da su mi one i unele zarazu jer sam ih naknadno kupila) i sad ovo. Ko sta radi ja lecim ribice. Jel moguce da su tako podlozne bolestima?? ----------------------------------- Bojan95 Ned Dec 15, 2019 11:50 pm ----------------------------------- Mlad ti je akvarijum, normalno je da bude malo nestabilniji na pocetku. Svasta ribicama moze da naskodi, problemi kad krenu jedan povlaci drugi. U svakom slucaju kad se malo uravnotezi sistem i sazri akvarijum bice i manje ovoga. ----------------------------------- Lenji Lisac Pon Dec 16, 2019 8:24 am ----------------------------------- Jedan trihogaster se naduo prilicno. Pliva normalno miran je . Sta da radim? Nadji muzjaka da se pari. ----------------------------------- Tanjicak79 Pon Dec 16, 2019 8:42 am ----------------------------------- Tesko se nalazi od leerija. ----------------------------------- Tanjicak79 Sre Jan 08, 2020 9:24 pm ----------------------------------- Molim za pomoc. Svakih dve nedelje mi ugine po kedna ribica , sve bude ok i onda u dva dana prestane da pliva bude pri povrsini i ugine. Nittita nema , nitrata jedva ostali parametri ok. Probala sam sa baktipurom i nista. U medjuvrmenu crna moli se omrestila imam nekoliko mladih molija koji su opstali . Sad mi je jedan skalar lose ne znam da li bi smela da sta im bactopur zbog beba moli ? ----------------------------------- Tanjicak79 Sre Jan 08, 2020 10:36 pm ----------------------------------- Evo ih bebice. Inace ja sam bila na putu omrestila se dok nisam bila tu. Mladj nije imao ni posebnu ishranu ni bilo kalve druge uslove. Da li sada da uvedem hranu za mladj ili da ostavim ovako? Procena je da su se rodili oko 3 januara ----------------------------------- Tanjicak79 Sre Jan 08, 2020 10:36 pm ----------------------------------- http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_68631121_FB_IMG_1578515610824.jpg ----------------------------------- Lenji Lisac Čet Jan 09, 2020 12:00 am ----------------------------------- Baktopur nece smetati mladima ukoliko se dozira po uputstvu, ali da sam na tvom mestu ne bih nista dirao vec pustio da se odvije sve svojim tokom ukolko su bolesne da izguraju to malo sto imaju pa.. jeste da je ruzno ovo cuti ali ako malo malo pa sipas baktopur stetis svim ribama i slabi im imunitet pa ce na kraju sve da odu. Ovako jake ostanu slabe, nazalost.. hrani ih pojacano sa domacim miksom hrane (pojacan beli luk) ili uzmi neke diskus granule sa pojacanim c vitaminom. Sto se tice mladih kroz prste usitni hranu koju dajes odraslim snacice se one ne brini za njih a i jedu neke alge sigurno tako da nisu gladne.. ----------------------------------- Tanjicak79 Čet Jan 09, 2020 2:41 am ----------------------------------- Hvala puno na savetu. Bolesnu sam odvojila u poseban akvarijum sipala bactopur a u veliki akvarijum necu nista dodavati. Ostale ribe mi deluju ok. Imam jato od 6 staklenih somica, 6 kraljevskih neonki , trihogastera , bolesnog skalara i 4 moli i bebe. Tu je i ancistrus dva koridorasa i amonijara koga nikako da uhvatim da ga prebacim u drugi akvarijum sa neposlusnim ribama ;)