----------------------------------- cyanogen Sub Dec 24, 2016 11:33 am ----------------------------------- pozdrav svima, redovno pratim forum, ali nisam pisao i slikao jer i nemam nekih velikih promena. posle dosta vremena, akvarijum je i dalje u funkciji, postavka se nije menjala, a najbitnije je da su sve ribe i dalje zive i zdrave, dodato je puzeva i razbora. Ancistrusi su se nekoliko puta mrestili, ali male nisam uspe da sacuvam, jednostavno se zalepe za zadnje staklo preko koga ide struja od pumpe, tu tako stoje i ne silaze nikuda, i onda samo nestanu. Pokusao sam sada da dolijem odstojalu vodu umesto sveze, ali izgleda da je njima problem i to sto nisu imali sta da jedu. Hranjiva podloga se ispostila, tako da valisnerija vise ne raste, ona kripta i dalje nekako zivotari, ali generalno je akvarijum sto se tice bilja - zapusten, a ja i dalje nemam vestinu da to odrzavam kako treb, i neki je plan da napravim umesto ovog akvarijum koji ce pokriti ceo taj sank na kome stoji, pa ce dimenz biti npr 130x30x50. U medjuvremenu dva pitanja: -da li je moguce da ancistrusi jedu male tek izlegle amazonce sa stakla akvarijuma, posto malci nekako nestaju, a jedini osumnjiceni su anciji, ostale ribe se ne zalecu na staklo? -za novu postavku, posto planiram slicnu 'staklenu' haubu kao i do sada sa 3 55CM T5 neonke, a ispod ide kondenz staklo. kupio sam prigusnicu, ali ona ne bi trebala pod haubu i pored stakla ispod, i moja neka ideja je da se napravi neka 'stek' komora sa strane pri vrhu i tako staklom skroz odvoji prigusnica od dela gde su cevi - da li je ovo ok resenje? takodje, mozda bi u drugi deo tog steka ubacio i vazdusnu pumpui tu komoru nekako izolovao da ne bruji pumpa, koju od onda nisam postavio zbog brujanja?