----------------------------------- bublz Pet Okt 10, 2014 9:39 am Icn lecenje bez karantina big akvarium ----------------------------------- Sinoc sam primetio bele tackice na ksifo muzijaka i to manjeg dok na velikog od 4-5cm i na zenku ih nema zatim na red shark koga nisam udomio jer osoba nije dosla po ribicu, problem je sledeci . Nemogu da uhvatim red shark u akvarijum jer se zavlaci ispod biljaka a i kad pokusam da je oteram ne izlazi a i napravio bi havariju po akvarijumu. PITANJE OD MILION DINARA : Ima u radnji one male boce sto su anti bakterijiske, neke od njih su i za ich oboljenja, pa me zanima, smem li ubaciti nekoliko kapi u akvarijum gde su i druge ribice pa da promenim vodu recimo posle 24 sata bar 60% iz akvarijuma? Citao sam do jutros dosta nacina o lecenju ali ne odgovara mi to prirodno lecenje zbog biljke koja trazi jaku svetlost a i zbog koridorasa ono sto sam saznao je. Da se ubacuje soli u akvarijum sa inficiranim ribama od ich-a zatim poveca temperatura do 28 i ugasi neonka na 4 dana. Sto je meni mnogo rizicno kao sto sam rekao zbog koridorasa koje imam jer soli nesme zbog njih i svetlost za biljke koje sam zasadio i tek su u procesu razvijanja a traze jaku svetlost. No manimo sad to . Treba mi odgovor za postavljeno pitanje lek bez karantina dal sme u akvarijumsa obaveznom promenom vode, jer citao sam da tackice opadnu sa ribica na dno i kasnije mogu ponovo da se pojave. Ili imate neko drugo resenje? Molim hitno