Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Identifikacija alge? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
haker.srb
Akvarista



Registrovan: 22 Apr 2012
Poruke: 71
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Sub Avg 18, 2012 8:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Postovanje prijatelji.

Hteo bih da mi identifikujete o kojoj algi je ovde rec?

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Avg 18, 2012 8:05 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sub Avg 18, 2012 8:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Crna koncasta. Bogme neces se lako resiti nje. Nije naravno nemogue ali je dosta tesko. Imas dosta tema na sajtu. Srecno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chavke
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2011
Poruke: 305
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Avg 19, 2012 11:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam se u kozicariumu resio tako sto sam pojacao svetlo folijom kao ogledalo iznad sijalice, odsecanjem preterano zarazenog lista, easy carbo, i redovnija promena vode.
A primetio sam da se i kozice najvise zadrzavaju na tim listovima na kojima je bilo po malo alge.
U vecem akvarijumu su posao odradili SAE, posto su preterano porasli a sve radim kao i ranije, udomio sam ih direktoru, kod njega se sve dovelo u red a kod mene se polako pojavljuju ponovo.
Sad se spremam da malo pojacam svetlo, a ako se nesredi samo, kupujem ponovo par SAE (Siam Algar Eater)


Poslednji izmenio chavke dana Ned Avg 19, 2012 11:31 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Pon Avg 20, 2012 11:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U svom akvarijumu sam se resio ove alge tako sto sam povecao biljnu masu.
Alge sa biljaka sam uklanjao mehanicki, listove koji su bili prekriveni sam sekao i bacao i nakon par meseci je alga nestala.
Najbolji nacin za suzbijanje algi je sto veci broj zdravih biljaka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Markonbg
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2012
Poruke: 230
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 20, 2012 3:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li problem moze da se resi sa algoexit easy life?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Pon Avg 20, 2012 4:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najbolje je ne resavati se algi uz pomoc hemije zato sto je to privremeno resenje. Posle upotrebe preparata alge ce nestati, ali samo na kratko iz razloga sto su uslovi za njihov rast i dalje pogodni.
Tek kada otklonimo uzrok nastanka algi (npr. prejako svetlo, lose odrzavanje akvarijuma itd.) uspecemo da se izborimo sa njima. Idealan balans nije lako dostici, al se on svakako ne dostize uz pomoc hemijskih preparata.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
igorpeja
Akvarista



Registrovan: 14 Jun 2011
Poruke: 42
Lokacija: Podgorica

PorukaPoslao: Pon Avg 20, 2012 4:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam ovu algu regulisao sijamskim algarima.
Prvo sam odsjekao listove na kojima je bilo mnogo algi a onda sam kupio sijamske algare.

Sad je sve OK.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Markonbg
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2012
Poruke: 230
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 20, 2012 4:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok ,sa time se u potpunosti slazem.Ali mislim da je sa hemijom laksi pocetak,laksi nego mehanicki otklanjati alge.Naravno treba otkloniti pravog uzrocnika tj, napraviti balans.


Poslednji izmenio Markonbg dana Pon Avg 20, 2012 4:21 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene Markonbg: dopuna
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
haker.srb
Akvarista



Registrovan: 22 Apr 2012
Poruke: 71
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pon Avg 20, 2012 4:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Vam na odgovorima. Ja je tamo gde je najvise ima spricam malo razredjenim Easy Carbo. Nabavio bih par komada Sijamskih algara ali na zalost nema ih u Somboru. Najcesce im stignu lisice. Svetlo sam cak smanjio jer sam imao period od 12h. Sada je period 5x2x5 tj. deset sati sa stankom od dva sata. Inace alga mi je dosta pod kontrolom razigrala se kao i biljke redovnim dodavanjem Mikro i Makro elemenata koje sam za sada ukinuo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Markonbg
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2012
Poruke: 230
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 20, 2012 4:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako biljke napreduju onda je to nepogoduje razvoju algi,tako da mislim da nema potrebe da ukidas mikro i makroelemente.A koliko je meni poznato crne alge nastaju zbog manjka,a ne viska svetlosti.Ispravice me neko ako gresim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
haker.srb
Akvarista



Registrovan: 22 Apr 2012
Poruke: 71
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pon Avg 20, 2012 6:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svetlost 4x27w stedne sijalice sto dodje da imam 0,9w/l. Ako uzmem u obzir rasipanje svetlosti i slicno to i dalje spada u jako osvetljen akvarijum. Takav akvarijum zahteva redovnu prihranu i CO2. Posto CO2 ne dodajem jer nemam sredstava za taj sistem dolazimo do prvog elementa koji predstavlja osnov za nastajanje te alge. Drugi je verovatno visok nivo fosfata u vodi koji pripisujem prihrani i tresetu u kom se nalazi i osmocote exact. Podloga je i dalje poprilicno aktivna. Svestan svojih limita verovatno cu akvarijum transformisati u low tech varijantu posto se u njemu i onako nalaze biljke pogodne za to. Nigde nisam pronasao da crne alge nastaju zbog kolicine svetlosti direktno. Ipak je to malo opsirnija tema da bi se donosili tako kratki i jednostavni odgovori. Moj savet je svima da koji nemaju CO2 sistem spuste loptu i uspore. Saveti na forumu tipa pojacaj svetlo su cista glupost. To povlaci jos mnogo drugih elemenata. Ja je definitivno smanjujem Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Markonbg
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2012
Poruke: 230
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 20, 2012 6:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

rekao si da tamo gde imas alge sipas malo razredjenog easy carbo....
nisam razumeo kako mislis tamo gde imas alge...da li mozda imas vise alvarijuma,pa u problematican stavljas carbo ili ..?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
haker.srb
Akvarista



Registrovan: 22 Apr 2012
Poruke: 71
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pon Avg 20, 2012 6:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da imam vise akvarijuma ... nazalost nema CO2 sistem mislim da bih brzo resio crnu algu. Stabilan CO2, Sijamski algari, Easy Carbo, Hidrogen i cao alga. No nije smak sveta napravicu i od ovog akvarijuma low tech i spasiti se muka Wink Mislim da sam do sada skupio jako puno materijala i imam zelju da kad uhvatim vremena napisem nesto na tu temu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chavke
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2011
Poruke: 305
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Avg 20, 2012 10:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam govorio iz licnog iskustva, tipa nisam pojacao svetlo ubacivanjem novog rasvetnog tela nego sam uradio refleksiju.
Pre ubacene refleksije kripte parve (neznam ime na latinskom ne zamerite) su lezale listovima po podlozi i imale algu, ubacivanjem haube od cevi i lepljenjem refleksne folije sam resio rast alge, kripte su podigle listove, puno zarazene listove sam odsekao a ono malo sto je ostalo sam resio dvonedeljnim dodavanjem easycarbo.
U velikom akvarijumu cu to isto uraditi cim nabavim cev pa se nadam da cu i foto propratiti
P.s. i tamo su mi cripte polegnute i pojavila se alga od kad nemam sae
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Avg 21, 2012 8:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probaj sa malo cescim izmenama vode.
EC pomaze, ali nemoj da ga razredjujes, spric, igla i pravo po algama, mukotrpan, ali efikasan posao. Pazi da ne predoziras.
CO2 mozes dodavati i sistemom secer - kvasac uz potpuno iste rezultate kao i iz boce.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Identifikacija nezvanog gosta Stefan89 Ostali Stanovnici 0 Pon Jun 12, 2023 2:35 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Identifikacija bilja nebojsar Biljke 7 Sre Maj 24, 2023 4:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge po biljkama Yaesu Biljke 8 Čet Apr 08, 2021 6:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka identifikacija ribe damirski Ribe 4 Sub Mar 27, 2021 12:22 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License