Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ihtilo leggera Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
cttorque
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2010
Poruke: 15

PorukaPoslao: Pon Nov 22, 2010 9:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupio sam danas ovaj lijek plave je boje pakovanje je 10ml vidim da je proizvod neke firme iz novog sada ali nemogu da procitam kako se zove, ima utstvo na kojem pise da treba sipati 10ml na 50L vode dva dana a treci dan 25ml i cetvrti da osvjeziti jadnu polovinu akvarijuma. Momak koji mi je prodao je napisao da na 10l vode ide jedna kap i tako tri dana pa napraviti pauzu jedan dan i ponovitito devet puta . Koga poslusati? Dali je neko imao iskustva sa ovim preparatom? Koristim ga zato sto su se pojavila male bijele tackica po perajama i po tojelu pojedinih ribica. Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Nov 22, 2010 9:37 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nenad66
VIP



Registrovan: 22 Sep 2010
Poruke: 312
Lokacija: Tetovo Makedonija

PorukaPoslao: Pon Nov 22, 2010 9:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Idi po tome kako je napisano na leku!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
cttorque
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2010
Poruke: 15

PorukaPoslao: Pon Nov 22, 2010 9:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok hvala puno!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Pon Nov 22, 2010 10:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Leggera je ime firme iz NS-a
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
cttorque
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2010
Poruke: 15

PorukaPoslao: Pon Nov 22, 2010 10:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad mi je strasan problem moram opet sjutra da idem u Podgoricu da bi kupio jos dva pakovanja preparata.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Pon Nov 22, 2010 10:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako na pakovanju pise 10ml na 50l vode to ispada 22 kapi na 5l vode (22 kapi tecnosti = 1ml), a tebi je prodavac rekao pola kapi (0,5 kapi) na 5l vode.

22 i 0,5 je velika razlika, nema sanse da jedna kap leka ide na 10l vode tako da se pridrzavaj ovoga sto pise na pakovanju. 1ml (22 kapi) na 5l vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
cttorque
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2010
Poruke: 15

PorukaPoslao: Pon Nov 22, 2010 10:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum je oko 70l ja sam susuo cijelu bocicu 10ml jer nemam vise vode je plava zesce pa cu sjutra dokupiti sto fali.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gocha
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 609
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Uto Nov 23, 2010 12:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kada im sipas "metilen plavo" temperaturu namesti na 28* ... Jeste malo slabiji lek ali nema veze,a to sto si sipao celu bocicu pa ne znam ... Very Happy ... mozda se i izvuce nesto...
Neka ti je bog u pomoci...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
cttorque
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2010
Poruke: 15

PorukaPoslao: Uto Nov 23, 2010 10:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Namjestio sam temperaturu jos sinoc na 28 danas vidim da nema tackica ali se voda zamutila katastrofa pojacao sam im areaciju sa dodatnim rasprsivacem sad me brine ova zamucena voda. Sto si gocha htio da kazes za ovo sto sam sipao cijelu bocicu nisam ukapirao
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MiMa987
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2010
Poruke: 461
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 1:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zapremina jedne kapi je 0.07ml, sto znaci da je 1 ml oko 14 kapi.
Ako 10ml leka ide na 50L vode, to je 140 kapi.
Posto ti je akvarijum 70L treba ti 14ml leka a to je 196 kapi.

To je po uputstvu, iskreno mislim da je to previse, ja sam koristila metilensko plavo nekog drugog proizvodjaca ali nisam imala problem sa tolikom bojom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 11:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

1ml nije sigurno 14 kapi. Verovao sam i uvek dodavao lekove kao da je 1ml = 20-22 kapi, evo i zasto.
Citat iz Sera Costapur uputstva za upotrebu leka:
"Normal dosage: on the 1st and 3rd day add 1 ml or 22 drops for each 40 liters."
Citat iz Sera Oodinopur uputstva za upotrebu leka:
"1st day: 20 drops or 1 ml per every 20 liters."
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 2:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uh...kako sada sipati? Da li 10, 14, 20 ili 22 kapi? Sada sam u tolikoj nedoumici da cu uzeti spric i precizno odrediti u 1 ml kolicinu leka. Nije tesko, zar ne? Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
cttorque
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2010
Poruke: 15

PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 2:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma nije problem sa plavom bojom nego je voda strahovito mutna bijelo mutna
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 2:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da nije kod tebe problem sa ovom sto bi se kod vas reklo (makar steffkoss tako zove), infurozijom? Smile
Jesi li ti zbog toga i dodavao plavi lek? Aha, vidim, bele tacke. Pojacaj aeraciju ako si zavrsio sa lecenjem riba i zamraci aq na par dana (3, 4). Sada cu da ti nadjem temu jednu pa ces mi reci je li to to...

Da li to ovako izgleda?

http://www.akvarijum.org/forum.....t2462.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
gocha
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 609
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 3:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvadi u drugi akvarijum ribice sipaj pola svze a pola te iz tog akvarijuma sa ribicama i sto kaze sale za zamraci i pojacaj aeraciju,a mozes polako i filtriranje jer ta voda u tom akvarijumu ima perveliku koncentraciju metilen-plavo-ga...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License