Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ikra kao hrana? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
VeljkoXD
Akvarista



Registrovan: 29 Jun 2011
Poruke: 160
Lokacija: Sombor / Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jan 02, 2012 7:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pitanje je sledece...ikra sarana koliko je pametno dati kao hranu ribicama?
da li "ziva"...?
da li kuvana...?
ili uopste ne...? hvala Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jan 02, 2012 7:59 am Snimi Poruku Nazad na vrh

deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pon Jan 02, 2012 10:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iskreno nemam iskustva sa davanjem ikri ali znam da nije dobro davati iz nasih voda nista jer mozes navuci takve bolesti na koje su ribe u reci ili bari imuni dok tvoji u akvariumu nisu. Mada sam i ja vodene buve iz bare donosio i nisam imao nikakve probleme ali je rizik. Ikra sadrzi jako puno proteina tako da moze da vise pomogne nego da odmogne. Skuvati ikru ne bih jer time gubis i proteine. Zapravo sve je na tebi dal ces uraditi test u posebnom akvariumu ili ces u glavni da ubacis pa da vidis nakon izvesnog vremena dal si navukao bolesti ili nisi, ribice ce sigurno slatko pojesti ikru.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VeljkoXD
Akvarista



Registrovan: 29 Jun 2011
Poruke: 160
Lokacija: Sombor / Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jan 02, 2012 2:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa da...i ja o tome razmisljam,mada sam tkdj davao dafnije i larve komarca pa nije bilo nikakvih posledica...znam da je ikra puna proteina pa mi je tako nesto palo na pamet Smile mada mislim da ne bi unistio jako velik % proteina sa kuvanjem (kuvar po struci) ali znam da bih smanjio mogucnost parazitskih i bioloskih zarza na minimum.
Imam jedan mali akv gde su ribe za test gde se nalaze ksifo-i i gupi....tako da cu verovatno probati,
za sada hvala Bogu nisam imao nikakvih problema i uginuca osim onih od uzroka starosti... Nego da cujem jos necije misljene ako moze Smile pa cu da javim rezultate...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pon Jan 02, 2012 2:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ksifo jos nekako al gupiki ako to dajes svaki dan svi ce se razboleti jer oni jedu vise biljnog porekla nego meso. Ovakva hrana vise odgovara ciklidima dok gupikama je to prejako. Pokusaj samo retko da im dajes jer za pocetak al videces ti sam kako ti napreduju ribe. Kuvar znaci znas kako se pravi kaviar Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VeljkoXD
Akvarista



Registrovan: 29 Jun 2011
Poruke: 160
Lokacija: Sombor / Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jan 02, 2012 2:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam za gupike da im vise odg hrana biljnog porekla,ali polako videcu,ne mislim da to bude glavni obrok nego mozda neka mala proteinska pomoc Smile
ah...kavijar....hmmm vrlo kompleksna stvar Smile ne znam da pravim Smile zato i hocu da se ucim Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale_
Akvarista



Registrovan: 21 Nov 2010
Poruke: 230
Lokacija: kikinda

PorukaPoslao: Pon Jan 02, 2012 4:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mozes im slobodno davati pogotovo dok su u stadijumu rasta. ako imas kolicinu, stavi u manje posudice za led,pa drzi u zamrzivacu i po potrebi koristi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
FEK@
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2009
Poruke: 534
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Uto Jan 03, 2012 1:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

deak ::
Iskreno nemam iskustva sa davanjem ikri ali znam da nije dobro davati iz nasih voda nista jer mozes navuci takve bolesti na koje su ribe u reci ili bari imuni dok tvoji u akvariumu nisu. Mada sam i ja vodene buve iz bare donosio i nisam imao nikakve probleme ali je rizik. Ikra sadrzi jako puno proteina tako da moze da vise pomogne nego da odmogne. Skuvati ikru ne bih jer time gubis i proteine. Zapravo sve je na tebi dal ces uraditi test u posebnom akvariumu ili ces u glavni da ubacis pa da vidis nakon izvesnog vremena dal si navukao bolesti ili nisi, ribice ce sigurno slatko pojesti ikru.


VeljkoXD ::
Pitanje je sledece...ikra sarana koliko je pametno dati kao hranu ribicama?
da li "ziva"...?
da li kuvana...?
ili uopste ne...? hvala Smile


ja sam mojim ribicama davao ikru od sarana...i jedu kao lude Wink i po ko zna koji put da kazem da sam davao iznutrice od sarana...to im je tek bio dezert...Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VeljkoXD
Akvarista



Registrovan: 29 Jun 2011
Poruke: 160
Lokacija: Sombor / Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Jan 03, 2012 5:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zanimljivo FEK@ Smile
a reci mi,da li si prvo nekako pripremio ikru ili si davao zivu?
a sto se tice iznutrica,sta tacno? Smile si seckao ili komade hehe pretpostavnjem da ne drzis ajkule u akv Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
FEK@
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2009
Poruke: 534
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Sre Jan 04, 2012 5:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imam u akvarijumu oko 70ribica.platy gupi ,neonke,muljari,algari i tdd...znaci davam im piletinu,govedinu RENDANU, smrznutu

a ikru sam im davao zivu...a sto se tice iznutrica...SVe osim žuči Wink ali dobro oprano... ali najbolje mi se pokazala piletina...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VeljkoXD
Akvarista



Registrovan: 29 Jun 2011
Poruke: 160
Lokacija: Sombor / Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Jan 04, 2012 5:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci nemam reci Smile pa svaka cast,te tvoje ribice bas vole da ruckaju Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
FEK@
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2009
Poruke: 534
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Sre Jan 04, 2012 5:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

probaj...dades im malo pa vidi kako ce ici Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pet Feb 17, 2012 11:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i ja da se nadovezem na temu posto sam i ja imao iskustva sa tim.
Ja sam davao Ikru od babuske, zivu ali sam bio bas bas preterao a sve ribe jele ko lude a samo dodavao i ujutru sam nasao 2-3 koje su crkle preko noci, ali su se bile toliko najele da samo sto nisu pukle. I ja bi reko da nisu crkle od bakterija nego ko zna, mozda ih strefila srcka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Koja je hrana? Uros Kg Ishrana 2 Ned Maj 16, 2021 6:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hrana za ribe - SERA KOI Professional Gangster Ponuda 0 Ned Nov 15, 2020 10:16 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hrana koja nije original Hulk Ishrana 11 Uto Jul 07, 2020 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hrana za zlatne ribice za ishranu ziv... Zivadin Ishrana 1 Sre Maj 06, 2020 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kozice,prirodna hrana tt Nikola Ishrana 10 Sub Nov 23, 2019 3:10 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License