----------------------------------- stojkess Sub Okt 29, 2016 12:16 am ishrana, kiseonik dilema ----------------------------------- Ubacio sam prve stanovnike u akvarijum komunalce, 4 algara 2 muljasa (2 lisice, 2 ancitrusa, 2 coridoras elegance ), planiram još 4 pande Da li treba da ih hranim i kojom hranom? Da li je dovoljno dnevno da ukljucujem vazdusnu pumpu 2 do 4h ili non stop ----------------------------------- Shadz Sub Okt 29, 2016 7:56 am ----------------------------------- Imaš li iblja u akvarijumu? Treba da ih hraniš naravno. Ribe dna hraniš nekom hranom koja pada na dno, imaš u svakom zoo shopu da biraš. Ancistruse i lisice dohranjuješ sa npr spirulinom, imaš tablete da kupiš i zalepiš jednu na staklo i milina. Vazdušna pumpa ti služi ukoliko ništa drugo ne talasa vodu (jer se tako kiseonik unosi u vodu iako dosta ljudi misli da to cine baloncici iz vazdusne pumpe dok prolaze kroz vodu ), ja je ne koristim nigde jer meni izlazno crevo od filtera ide ka povrsini vode i pravi poprilične talase. Drugo, preko dana ti biljke unose kiseonik u vodu ali nocu ga trose. Tako da je odgovor na tvoje pitanje sto se vazdusne pumpe tice sledeci: ili je ne uključuj ili neka radi stalno :) ----------------------------------- stojkess Sub Okt 29, 2016 10:50 am ----------------------------------- Ok ,imam bilja , i pumpu mogu da usmerim da mi talasa površinu vode, ovo sam pitaio iz razloga jel vazdusna pumpa je dosta bučna pa me smara, a i kasno sam video imam da kupim neki nastavak tj.difuzor za svoju pumpu, imam juwelovu pumpu ali.....ok Hvala ti na predlozima