----------------------------------- jovica Čet Apr 07, 2016 6:30 pm Ishrana kraljevske neonke ----------------------------------- Pozdrav kolege! :D Interesuje me koju hranu inace koriste kraljevske neonke? Da li su biljozderi ili mesozderi? Ili strucno herbivori ili omnivori, ako sam se lepo "odrazio? :lol: Hranim ih lisnatom Dajaninom colour flakes i Sera discus granulat povremeno. Ali vidim da kidisu bas dosta na ovu proteinsku, jurnu kao male piranice, tako se hrane. Jednom iskasapise coporativno jednu kozu, pa rekoh da pitam. ----------------------------------- Doksas Čet Apr 07, 2016 6:54 pm ----------------------------------- Ovako kaze Google: U prirodi se hrane insektima, dok u akvarijumskim uslovima rado prihvataju listiće, granuliranu hranu. Takođe rado jedu živu hranu u vidu artemija i dafnija. Kod mene jedu sve sto ubacim... ----------------------------------- Džoni Čet Apr 07, 2016 8:14 pm ----------------------------------- Kod mene dobijaju jedan dan lisnatu a drugi dan proteinske granule, jedu sve ----------------------------------- jovica Čet Apr 07, 2016 9:51 pm ----------------------------------- Znaci meso burazeru! :lol: Jedu one kod mene i blitvu barenu, i grasak, kidaju sve, i svuda ih ima po akvarijumu. Ranije sam mislio da su plasljive, ali su gurnule platike u zadnji plan. I mic po mic, pocrkase platike, jednostavno su bile pod nekim stresom, crevni paraziti i uginule su. :( Sad su tu 7 neonki, 4 aneusa, maticni par ancija, i sijamaski algar xxl velicine! :D ----------------------------------- Gangster Čet Apr 07, 2016 10:54 pm ----------------------------------- Moje cepaju mix juneceg srca i poceli su da se ponasaju kao diskusi :-) Jedno zapazanje vezano za njih... dok nije bilo diskusa svaka jedinka plivala ko muva bez glave a kada je stigao gazda na kucu sve u jatu...nema discipline dok se ne udari sakom o sto :lol: ----------------------------------- TeoDos Pet Apr 08, 2016 9:10 am ----------------------------------- Jesce one i masnu krpu ako treba. Sto pomenu Gangster, kod mene su uvek jele i jesce ono sto dajem Diskusima. :) Jedino ne znam sto si njih stavljao zajedno sa Platikama, totalno su iz druge price. Moje cepaju mix juneceg srca i poceli su da se ponasaju kao diskusi :-) Jedno zapazanje vezano za njih... dok nije bilo diskusa svaka jedinka plivala ko muva bez glave a kada je stigao gazda na kucu sve u jatu...nema discipline dok se ne udari sakom o sto :lol: I ti si nekad landarao kao muva bez glave dok nije zena lupila sakom od sto. :) ----------------------------------- Gangster Pet Apr 08, 2016 3:08 pm ----------------------------------- I ti si nekad landarao kao muva bez glave dok nije zena lupila sakom od sto. :) Potpuno tacno! NARAVOUČENIJE nista bez zene i diskusa ;) ----------------------------------- jovica Pet Apr 08, 2016 6:31 pm ----------------------------------- Ja nemam zenu i mnogo sam lud zbog toga! :smeh: Teodos, stavljao sam ih zajedno jer sam planirao da predjem sa zivorotki na neonke. I ispade mi trampa za malce ancistrusa, 7 kraljevskih. Pa mi lepo izgledale koralne platike i neonke, al' ne ide! :D ----------------------------------- TeoDos Pet Apr 08, 2016 7:30 pm ----------------------------------- Ja nemam zenu i mnogo sam lud zbog toga! :smeh: Sto znaci da sto pre predjes na Diskuse kako bi se polako navikavao na rezim zene. :) ----------------------------------- Djape Pet Apr 08, 2016 9:14 pm ----------------------------------- Diskusi su mala beba za Zenu :D Predji bar na njihov Merest i odgoj malaca... Kad ti to uspe spreman si za zenidbu :D P.S. Ali tad moras da gasis uzgoj malaca :D Da ne idem u off mnogo... Neonke kod ortaka menju enhitreju kao blesave :D ----------------------------------- amsterdamxxx Sub Apr 09, 2016 10:50 am ----------------------------------- skoro sam ubacio par neonkica,da vidim situacuju kod 5 Red Belly Pirane(one su preko 22+cm)....i definitivno ih pirane ne primecuju,cini mi se da joj neonkica nekad pliva pored Oka:) e sad oko klope...kad hranim pirane,recimo iseckanim Giricama....sitni komadici koji se razlete...odmah napadaju Neonkice,cak mi deluje da onako agresivno napadaju..:) naravno hranim ih i normalnom hranom... ----------------------------------- jovica Sub Apr 09, 2016 3:52 pm ----------------------------------- Ja moje neonke i zovem male pirane, samo plivaju okolo i smekaju sta je za jelo. Jednom su coporativno unkazile kozicu. Bukvalno su je rastrgle. Mozda jesu neki rod sa piranama, ko zna... po babine linije! :lol: ----------------------------------- amsterdamxxx Sub Apr 09, 2016 11:00 pm ----------------------------------- ma Brazilska neman....neko manji,neko jebga veci..:) ----------------------------------- igla Ned Apr 10, 2016 9:46 am ----------------------------------- Kad vec pominjes Dajanu, oni imaju hranu bas za neonke, samo je nisam vidjao u Srbiji u prodaji... zabranjeno reklamiranje ----------------------------------- FEK@ Pet Apr 22, 2016 10:37 pm ----------------------------------- najvise vole, zive larve komaraca, Serra diskus i serra San... ----------------------------------- Serene Sky Sub Apr 23, 2016 12:18 pm ----------------------------------- Lisnata hrana koja ima više proteina Tetra pro color, discus, rubin... i bilo koja crvena lisnata. Mlade kozice za njima otkidaju. Kad sam imao 15 neonki uvek bi 12-13 okružilo mahovinu i skeniralo kozice koje mogu da pojedu, jedna bi uvek bila na sredini i jedna nekad 2 na drugom kraju akvarijuma. Kad ih bilo je manje nisu imale hrabost da izlate iz senke bilja. ----------------------------------- jovica Sub Apr 23, 2016 7:45 pm ----------------------------------- Opasni predatori! :D Sta ces, vole mladu kozetinu pa to ti je! :klopa: :haha: ----------------------------------- Serene Sky Sub Apr 23, 2016 10:24 pm ----------------------------------- https://www.youtube.com/watch?v=FoG78lNw3nU ----------------------------------- Serene Sky Sub Apr 23, 2016 10:24 pm ----------------------------------- Odrasle jedinke oće da pojure i mlađ od zivorotki ----------------------------------- TeoDos Pon Apr 25, 2016 9:22 am ----------------------------------- Opasni predatori! :D Sta ces, vole mladu kozetinu pa to ti je! :klopa: :haha: Mislis jaretinu? :)